Ja man būtu pelmeņi jeb priekšvēlēšanu pārdomas

VesmaSk
VesmaSk 22. septembris 2014 11:58
1586

Bla, bla, bla, bla… atkal pilnās burās iet priekšvēlēšanu kampaņas un zināmā mērā apskaužu kurlos un aklos, kuriem nav jācieš no uzbāzīgajām lielo ģīmju reklāmām ceļmalās, virs tiltiem un apvedceļiem, uz afišu stabiem, māju sienām un tramvaju sāniem vai savas mīļākās radiostacijas dziesmām pa vidu jāklausās par to, cik vieni politiskie spēki ir balti un pūkaini un citi tik slikti, tik slikti…Jūs teiksiet, kas gan te tāds, jo ik pēc pāris gadiem mums tā vai tā ir pa kādām vēlēšanām un politiskās reklāmas atkārtojas kā tādas mēnešreizes ar ciklisku regularitāti. Un tomēr – tās ir tik paredzamas un garlaicīgas… Interesanti, vai to, kā reklamēties, izdomā paši politiķi (ja tā, tad radošuma un izdomas jomā ar viņiem ir švakāk nekā bērniem manā bērnudārzā) vai atbilstošas PR kompānijas (ja tā, tad droši vien tās pieder tiem pašiem iztēlē nabagajiem politiķiem)? Nē, nu es kā laukos dzīvojoša persona, protams, priecājos par tiem iekuriņiem, piedodiet, avīzītēm, kas šad un tad iekrīt manā pastkastītē, jo tas laiks, kad pasūtīju drukātos avīžizdevumus, ir sen aiz kalniem, bet malkas pagales vienas pašas aizkurināt ir pagrūti.  Nav jau, protams, slikti paskatīties arī milzīgās un krāsainās politiķu bildes un palasīt ar lieliem burtiem drukātos stāstiņus, bet, ak vai, bildes jau kaut kur redzētas un lasāmgabali nav baudāmi to sviestainuma dēļ. Nē, visu cieņu rakstītājiem, sviestu kult jau arī ir jāmāk, bet nu tomēr…Esmu diktam jau nu praktisks cilvēks, tādēļ uzzinājusi, ka katra partija ir tiesīga iztērēt savas reklāmas kampaņai, rupji un stingri uz leju noapaļojot, ap 100 000 eiro Rīgā un ap 50 000 citos reģionos (Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē), varu tikai sašutumā noelsties – šito naudu par pašu ģīmetnēm uz avīžpapīra un pa ceļmalas stabiem? Kādēļ tā vietā nenopirkt, piemēram, katram vēlētājam pa briketītei kurināmā? Smuki iesaiņot maisiņā, klāt pielikt vizītkarti – būtu pa smuko un reāls prieks lauku cilvēkam, kurš, sildot rokas pie mājīgās uguns, no sirds pateiktos labdariem. Nu labi, ja briketīte par dārgu, tad vismaz to avīzīti jēdzīgāku sataisīt un iedrukāt kādas Greja nokrāsas ar turpinājumiem vai kaut bērnu pasaciņas, kuras pirms gulētiešanas palasīt priekšā. Varētu, piemēram, partija nopirkt no lauksaimniekiem tos dārzeņus un augļus, kura tagad, Krievijas embargo dēļ, paliks sapūšanai uz lauka. Tad nu to kāpostu, ābolu, kabaci varētu aplipināt ar mazu partijas uzlīmīti un pilnīgi par brīvu izdalīt pilsētniekiem – divi zaķi ar vienu šāvienu – gan laucinieks laimīgs, ka nav izaudzētais postā jālaiž, gan pilsētnieks laimīgs, ka pie svaigiem dārzeņiem ticis, un priekšvēlēšanu budžets būtu tiešā nozīmē tautas kabatā nonācis….

Eh, ja man būtu pelmeņi……

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē jaunos Timotei šampūnus

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
geogbaby88 22. oktobris 2014 06:28

hello dear
paldies par jūsu mailGeogline es esmu viena, es esmu interese uzzināt vairāk par jums, man paskaidrot jums maniem iestatījumiem ticēt Junijs web tiksies klātienē, atbildi man, izmantojot manu privāto e-pasta adresi, (mgeogline@yahoo.com) paldies, es gaidu, lai lasītu jums
jūsu jaunais draugs Miss Geogline,

hello dear
thanks for your mailGeogline I'm single, I am interest know more about you, for me to explain my presets to you believing that we will meet in person, reply me through my private email address at (mgeogline@yahoo.com) thanks, i am waiting to read you
yours new friend Miss Geogline,

Kerstyna 22. septembris 2014 21:10

Kā kulaks uz acs...
Katrās priekšvēlēšanu kaislībās sola - kas tik viss jums nebūs :D un kur nu vēl - Kā var nesolīt?! Piemirstot, ka bezmaksas siers ir tikai peļuslazdā un arī tas - otrajai pelei.

Nikte 22. septembris 2014 19:09

Man arī riebjas tie "laimē" pārgrieztie gīmji uz plakātiem :X

Linduchy 22. septembris 2014 14:37

Ak, vēlēšanas un reklāmas...njarrr, kretinē un kaitina līdz sirds dziļumiem (emo) Tukši muldoņas un solītāji, jo ''kā gan var nesolīt''. Un pretīgi, ka viņi TUR uzskata mūs ŠEIT par galīgiem auniem ar sklerozi, kas nejēdz analītiski domāt un ir apveltīti ar zelta zivtiņas atmiņu. Bet stulbākais ir tas, ka daudzi (ļoti daudzi) cilvēki tiešām arī ir tik truli, ka atkal un ATKAL uzķeras uz skaļām un intensīvām reklāmām ar solījumiem.
Par reklāmām - parasti reklāmas kampaņas sagatavo speciālas firmas. Protams, katrai partijai ir iespēja rakstīt pirmsvēlēšanu avīzes, filmēt reklāmrullīšus utt. pašiem ar SA speciālista palīdzību.
Par nelietderīgi iztērētiem līdzekļiem- nu tā jau ir KLASIKA, ak, ja vien tauta būtu vairāk informēta par to, cik un kam tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda, toč būtu revolūcija :D

nosiguldas 22. septembris 2014 13:58 chika

viņi izmirtu:D

chika 22. septembris 2014 13:39

Jā - viens teātris un viena skatuve visiem! A nez, ja par to "lomu" viņiem maksātu tik 500Eur mēnesī un nekādas piemaksas - vai arī tad šis teātris būtu tik stāvgrūdām pilns??? Cik tad būtu to gribētāju reklamēties?!!

mazaa raganina 22. septembris 2014 12:49

Paldies, ideāli uzrakstīts!(Y)(F)

nosiguldas 22. septembris 2014 12:14

(Y)