Izrāde „No saldenās pudeles” dodas vasaras tūrē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 31. jūlijs 2019 07:51
488

„Pannas Teātris” piedāvā skatītājiem brīvdabas izrādi – īsti latvisku Rūdolfa Blaumaņa komēdiju “No saldenās pudeles”. Jūlija beigās un augustā izrāde viesosies vairākās Latvijas pilsētās. 

Pazīstamās Blaumaņajoku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu:Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane Daudziņa kā Lavīze,saimniecības glābšanas vārdā, būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne - Tomsonekā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski vai Madaru Zvaguli, Mārtiņa lomas atveidotājus. Rindēnu saimnieks Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe  kā Auce kritīs Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos. Māris BezmersTaukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

“Man ļoti patīk Blaumaņa sulīgie tēli. Es burtiski veldzējos viņu kaislībā, naivajā viltībā, vienkāršībā un jūtu eksplozivitātē! Tas ir tik mīļi, skaisti un saprotami! Arī mana Ieva, Ezerlauku saimniece, ir kā krāšņa pujene, kura labvēlīgos apstākļos var ilgi ziedēt un reibināt ar savu smaržu, bet stiprā lietū un vējā ātri nobirdināt ziedlapiņas,” savu lomu raksturo Daiga Gaismiņa. 

“Taukšķa loma ir izcila raksturloma! Vēl jo vairāk tāpēc, ka Taukšķis lugā ir kungs stipri gados, un tādēļ tas man bija liels izaicinājums veidot šo brīnišķīgo raksturu, kā arī tur ir ļoti daudz humora – darbiņš tieši kā priekš manis!” par savu lomu saka Māris Bezmers. 

Luga “No saldenās pudeles” ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, jo, „kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri”.                  

Rūdolfa Blaumaņa domās latviešu atdzimšanas un brīvības pamats ir ugunīgas jūtas, kas aizslēgtas dus aiz piesardzības, baiļu un stingras audzināšanas durvīm. Bet pāri visam - vīns no saldenās pudeles!

Izrādes veidotāju radošajā sastāvā: režisors Juris Rijnieks, kostīmu mākslinieceUna Bērziņa, scenogrāfsIvars Noviks, dziesmas unmūzika Artūrs Palkevičs, Artūrs UškānsGaitis Lazdāns un “Laimas muzykanti”,dziesmu teksti - Jānis Peters.

Izrāde šajā vasarā  vēl būs skatāma: 4. jūlijā Liepājā, 28. jūlijā Cēsīs, 2. augustā Rojā, 9. augustā Skrundā, 10. augustā Mārupē, 11. augustā Bauskā, 15. augustā Madonā. 

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs. Iepriekšpārdošanā lētāk. Izrādes dienā biļešu cena 15 EUR. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies