Izcilais dziedātājs Ingus Pētersons aicina uz Ziemassvētku koncertiem „Vienkāršais brīnums“

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. oktobris 2019 17:01
155

Sākot ar 8.decembri, Latvijas baznīcās un  koncertzālēs skanēs izcilā latviešu operdziedātāja Ingus Pētersona 60 gadu jubilejai veltītā koncertprogramma „Vienkāršais brīnums“, kurā iekļauti Franča Šūberta, Sezāra Franka, Madara Kalniņa, Raimonda Paula un, protams, Jāņa Lūsēna skaņdarbi.

„Esmu nolēmis izcelt gaismā brīnišķīgu Raimonda Paula dziesmu ciklu „Mazs laimīgs zēns“ ar franču dzejnieka Morisa Karēma vārdiem Cecīlijas Dineres tulkojumā. Šis pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem tapušais cikls, kas gan netika ieskaņots albumā un kura atskaņojumā arī toreiz piedalījās „Dzeguzīte“, manuprāt, ir nepelnīti aizmirsts, un man šķiet, ka tas lieliski piederētos Ziemassvētku noskaņai,“ pauž dziedātājs.  

Viņš arī piebilst: šī nebūs tradicionāla jubilejas tūre; drīzāk to varētu saukt par  pateicības tūri. „Laikā, kad tik daudz notiek, kā sprintā skrien dienas un liekas, ka viss rit garām kā caur ātrvilciena logu, gribas paiet malā un... pateikties. Par laiku, par mīlestību, par prieku. Par to caur mūziku arī stāstīs mani koncerti Adventa un Ziemassvētku laikā,“ saka dziedātājs. Kopā ar mākslinieku koncertos uzstāsies viņa meita – dziedātāja un māksliniece Marta Līna Pētersone, bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte“, kā arī izcilie mūziķi Madars Kalniņš un Andris Grunte, bet divos koncertos piedalīsies arī Rēzeknes bērnu koris.  

Ingus Pētersons (dzimis 1959. gada 12. februārī) ir latviešu operdziedātājs, tenors. No 1979. līdz 1983.gadam darbojies popmūzikā, un viņa repertuārā bija gan Raimonda Paula, gan Ivara Vīgnera, gan citu komponistu skaņdarbi, no kuriem vairāki kļuva par īstiem hītiem („Zelta dziesma“, „Ar mīlestības pinekļiem“, „Par nesatikšanos“, „Vindsērfings“ u.c.). Muzikālo izglītību ieguvis Saulkrastu vidusskolā, mūzikas pamatus apguvis Zvejniekciema mūzikas skolā un Cēsu Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolā, pabeidzis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolu Rīgā. Jau vidusskolā Ingus Pētersons sāka dziedāt Valmieras estrādes ansamblī, kura sastāvā kādā konkursā viņu ievēroja Raimonds Pauls. Sekoja uzaicinājums dziedāt Radio un televīzijas vieglās estrādes mūzikas orķestrī, kurā darbojoties, Ingus kļuva par populāru estrādes dziedātāju. Taču, vēl mācoties toreizējā Latvijas Valsts konservatorijā (tagad – Mūzikas akadēmija), Ingus Pētersons pameta estrādi un pilnībā pievērsās operas žanram. Kā operdziedātājs uzstājies Rīgas, Londonas, Stokholmas, Oslo, Prāgas, Ķīles, Grācas, Vupertāles un citos operteātros. 2005. gadā viņš atgriezās popmūzikā, izdodot albumu „Zelta dziesmas šodien“ un dodoties veiksmīgā koncertturnejā pa visu Latviju, savukārt beidzamajos gados I. Pētersons ir iesaistījies vairākos muzikālos projektos, lielākoties ar komponistu Jāni Lūsēnu. Pirms vairākiem gadiem klajā nāca viņa un Kristīnes Zadovskas ierakstītais CD „Mazu brīdi pirms“ – Jāņa Lūsēna dziesmas ar  latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes un Viļa Plūdoņa mīlas liriku, kā arī Paulīnas Bārdas un Leonīda Breikša dzejas darbiem. Šis albums izpelnījās lielu klausītāju atsaucību, un koncertprogramma ar tādu pašu nosaukumu ir skanējusi teju visā Latvijā. 

Koncerti „Vienkāršais brīnums“ skanēs:

8.decembrī plkst. 19.00Vidzemes koncertzālē „Cēsis”

18.decembrī plkst. 19.00Dobeles Kultūras namā

19.decembrī plkst. 19.00Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē

20.decembrī plkst. 19.00Latgales vēstniecībā GORS

21.decembrī plkst. 18.00Gulbenes Kultūras centrā

23.decembrī plkst. 18.00Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

25.decembrī plkst. 18.00Ķekavas Kultūras namā

26.decembrī plkst. 18.00Jelgavas Kultūras namā 

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes“ tīklā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies