Izcilā aktiera Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas koncerti

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. novembris 2018 15:32
467

Šā gada 17.decembrī decembrī savu 90 gadu jubileju svinētu leģendārais latviešu dziedošais aktieris Edgars Liepiņš. Jau vairākus desmitus gadu Edžus nav mūsu vidū, taču viņa nospēlētās teātra un kino lomas, kā arī viņa paša veidotās neatkārtojamās koncertprogrammas ir palikušas atmiņās viņa talanta cienītājiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām. 

Lai godam atzīmētu izcilā aktiera Edgara Liepiņa 90. dzimšanas dienu, 4.decembrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī  un pēc tam – arī citur Latvijā satiksies Edžus cīņu biedri un talanta pārmantotāji. Īpašajā Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas koncertā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa „Ārprāts’88” (Valdis Muktupāvels, Juris Sējāns, Leons Sējāns), aktieri Gunārs Placēns un Edgars Pujāts, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša. E.Liepiņa jubilejas koncerti janvārī notiks arī Alūksnē, Rēzeknē, Cēsīs, Nīgrandē un Līvānos. Koncertos skanēs dziesmas no koncertprogrammām, kas tapušas sadarbībā ar komponistiem Raimondu Paulu, Mārtiņu Braunu, Juri Kulakovu, un arī paša Edžus sarakstītās dziesmas.

„Viņa spilgtais āksta un traģiķa tēls, īpaši viņam rakstītas dziesmas un Edžus trāpīgie citāti caur televīzijas un audio ierakstiem joprojām uzrunā jaunus un jaunus viņa daiļrades cienītājus,” uzsver koncerta producents Jānis Kļaviņš. 

„Pats sev laimi taisi draugs, vai tad cits lai taisa,

Tais’ no baltas ticības, tais’ no zila gaisa…”

Var teikt ka tieši tā, kā šajos Jāņa Petera vārdos, kurus Edgars Liepiņš izdziedāja vienā no savām dziesmām koncertprogrammā „Gods tev un tavam suņam!”, koncertējot kopā ar Mārtiņu Braunu, no baltas ticības un no zila gaisa Edgars radīja visas savas koncertprogrammas. „Rīga toreiz – Rīga šodien” ar Raimondu Paulu – aizliegta! „Gods tev un tavam suņam!” – aizliegta! „Ārprāts 88” – nešaubies, arī to aizliegtu, ja nebūtu sākusies perestroika… Pēc kārtējā koncerta aizlieguma tika mainīti komponisti, programmu tēmas, bet ne lielā vēlme pateikt to, kas Edgaram šķita tajā brīdī vissvarīgākais – uzrunāt latvieti, caur smiekliem un caur asarām likt ieklausīties zemtekstos, likt domāt. Tāpēc tagad, Edgara deviņdesmito jubileju sagaidot, ir vēlme to nosūbējumu mazliet uzpucēt un Edgaru Liepiņu pieminot, kopā ar viņa līdzgaitniekiem un mūzikas virtozauriem, atsaukt atmiņās. Kā teica Edžus: „Vajag tik’ rakt!” saka Edgara Liepiņa dēls Kristaps, kurš vadīs 4.decembra koncertu.  

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv 

Edgara Liepiņa jubilejas koncerti notiks: 

4.decembrī VEF kultūras pilī Rīgā

25.janvārī Alūksnes kultūras centrā

26.janvārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”

27.janvārī  Cēsīs, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

3.februārī Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā

16.februārī Līvānu Kultūras centrā

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies