Itāliešu filma “Skarbās pasakas” – pamācība, kā nevajag audzināt bērnus

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. augusts 2021 20:02
402

No 13. augusta  Kinoteātris  Splendid Palace piedāvā godalgoto itāļu filmu “Skarbās pasakas”(Bad Tales/Favolacce“, 2020)” un atjauno segmentu “skaties kino kopā ar psihoterapeitu”. 

Brāļu Fabio un Damiāno D’Innočenco filmā “Skarbās pasakas“ rāda ģimenes idilles ainu – tēvi pelna iztiku, mātes lieliski izskatās, bērni mācās uz 10. Šie stereotipi slēpj  neizteiktas emocijas un uzkrātu spriedzi.

Pirmizrādes seansa 13. augustā, 20:00, īpašais viesis psihologs Nils Sakss-Konstantinovs, komentēs filmu un pēc seansa piedalīsies diskusijā kopā ar skatītājiem. 

Vecāku problēmas, bērnu brīvība

Filma Berlīnes kinofestivālā ieguvusi “Sudraba lāci” nominācijā “Labākais scenārijs” un vairākas Itālijas Kinoakadēmijas balvas.

Karsta vasara Romas piepilsētā. Šeit dzīvo turīgas ģimenes, taču viņu mājās nav miera – darba un tuvinieku dēļ, kā arī mieru neliek urdošā sajūta, ko gan par viņiem domā kaimiņi. Svelme, pieklājīgi smaidi, bet spriedze arvien pieaug un kuru katru mirkli var izlauzties. Šķiet, iztēlotās problēmas nesaskata tikai savā vaļā atstātie bērni. Viņu graujošais atriebības plāns filmas beigās izvirdīs kā Vezuvs. 

Filmas galvenais varonis Bruno ir nīgrs, drūms vīrietis, lai gan precējies ar  jauku sievieti, viņa mīlīgie bērni ir labākie savā klasē,  apveltīti ar  augstu emocionālo intelektu. Finansiālais komforts nesagādā Bruno nekādu prieku, tikai izraisa skaudību viņa draugā Pjetro, kurš, zaudējis darbu, bet visiem spēkiem cenšas kaimiņu acīs uzturēt agrāko statusu. Kamēr vecāki ar mākslotu smaidu uz lūpām dzīvo savu problēmu žņaugos, bērni pavada vasaru savā vaļā – peldas, spēlējas un taisa...  spridzekļus.  

Savas bērnības iedvesmoti

Filmā skartas nopietnas problēmas, tomēr režisoriem bijusi drosme aplūkot tās caur humora prizmu. “Mēs esam dzimuši ļoti savādā ģimenē. Mūsu tēvočus nonāvēja, kad mēs bijām pavisam mazi. Tā kā mūsu ģimene ir piedzīvojusi daudz dažādu traģēdiju, mēs ņēmām talkā  melno humoru kā izdzīvošanas veidu. Tie, kuri to saprot, var tajā dalīties, bet šāds humors patiešām nav domāts visiem,” par savas ģimenes attieksmi pret dzīvi un humoru stāsta F. D’Innočenco.

Režisori apgalvo, ka filmas stilistika atgādina brāļu Grimmu skarbās pasakas.  “Laimīgas beigas ļoti vajag vecākiem, kuri vēlas būt droši, ka viņu bērniem viss būs labi,” pauž D. D’Innočenco.

Šis ir kinofilmas veidotāju otrais darbs, tomēr kinomākslā viņi nav iesācēji. Pēc pirmās kopīgās filmas “Zēnu kliedziens” (“La terra dell’abbastanza 2018) brāļus pamanīja pasaules kino kritiķi – izcēla scenāriju un īpašo, tikai šiem režisoriem raksturīgo kino valodu. Brāļi raksta scenārijus arī citiem režisoriem, piemēram, Latvijā rādītajai Mateo Garrones filmai “Dogmens”.  

Nevainīguma un grēcīguma pilnā, neaizmirstamā filma skatāma kinoteātrī “Splendid Palace” no 13. augusta. 

Biļetes pieejamas www.splendidpalace.lv

Filmas “Skarbās pasakas” treileris: https://youtu.be/Dack3pP3nC4

Kino apmeklētājam jābūt derīgam Covid-19 vakcināciju vai izslimošanu apliecinošam sertifikātam. To var sagatavot www.covid19sertifikats.lv mājas lapā līdzi ņemot izdrukātu pdf apliecinājumu vai telefonā saglabātu QR kodu un personu apliecinošu dokumentu.

* Kinoteātris “Splendid Palace” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Rīgas nami” struktūrvienība.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies