Īpašs veltījums Latvijai

Autors: Linduchy, 2015. gada 6. novembris, 13:42:57
Īpašs veltījums Latvijai

Novembris ir īpašs mēnesis mūsu dārgajai zemītei un visiem īsteniem latviešiem, lai arī kurā pasaules malā tie atrastos.

Šogad Latvija svinēs 97. dzimšanas dienu. Tuvojoties valsts svētkiem, liela daļa latviešu intensīvāk piedomā par nacionālām vērtībām, mūsu kultūru, mūsu zemi un savu vietu tajā. Un dziesma ir latviešu spēks, kas mūs visus vieno, iedvesmo, uzmundrina un spēcina.

Patriotu nedēļas ietvaros 15. novembrī Arēnā Rīga tiks rīkots vērienīgs koncerts ar vairāku tautā iemīļotu mūziķu piedalīšanos, izpildot skaņdarbus patriotiskā noskaņā - veltījums Latvijai 97. dzimšanas dienā.

Lielkoncertā piedalīsies daudzi izcili mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji ALEX un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, TDA „Dzintariņš”, dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols.

Mums jābūt lepniem, ka mums ir sava zeme. Mūsu nacionālā kultūra netiek apspiesta. Mēs varam runāt savā valodā, dziedāt nacionālas dziesmas, svinēt latviešu svētkus, nebaidoties un neatskatoties pa malām. Neskatoties uz ikdienas sadzīviskām nebūšanām, mums ir jāmācās novērtēt mūsu valsts neatkarība, jāciena sevi, jākopj un jāsargā sava kultūra. Jāvairo nacionālais spēks un ticība sev un savai valstij.

Latviešu dziesmu vācelītē ir ļoti daudz dziesmu, kuras spēj iedegt patriotisko uguntiņu dvēselē. Koncerta plašajā programmā tiks iekļautas dziesmas par latviešiem svarīgām vērtībām un tautas simboliem - „Manai tautai”, „Dzimtā valoda”, „Daugaviņa”, „Brīvību Baltijai”, „Sena kalpu dziesma” u.c. Daudzas dziesmas, kuras šodien liekas pašsaprotamas, bet vēl pavisam nesen tās bija aizliegtas un tika izpildītas slepus.

Lielkoncerta programma tiks veidota caur mākslinieku personīgo prizmu - katrs mākslinieks izpildīs sev svarīgas dziesmas patriotiskās noskaņās. Kādam patriotisms ir Latvijas mīlestība un maigums, citiem - rūgta un skarba, bet spēcīga un uz gaismu virzoša cīņa. Koncerta programma solās būt emocionāli piepildīta.

Koncerts, kuru ir vērts apmeklēt!

20151106134231-64756.jpg

Biļetes uz koncertu „Latvijas spēka dziesmas” var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā. Cena – 10-25 EUR.