Intars Busulis iepazīst lauku darbus, Tautumeitas izzina strēlnieku mīlas stāstus

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. novembris 2019 12:17
152

Raidījuma “Ieklausies Dvēseļu putenī!” jaunākajās epizodēs, kas skatāmas LTV1 kanālā šovakar plkst. 20.00 un jau ir pieejamas LMT Viedtelevīzijā un  lietotnē LMT Straume, skatītāji iepazīs mūziķi Intaru Busuli līdz šim neierastā ampluā – veicot lauku darbus, kā arī kopā ar grupu “Tautumeitas” izzinās strēlnieku skarbās dzīves romantisko pusi.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu. Arī strēlnieku dziesmas ir nozīmīga laikmeta sastāvdaļa, varētu pat teikt – ikona. Jaunais raidījums ne vien izgaismo latviešu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu, bet arī skaidro, par ko tās vēsta, kāda ir to izcelsme un kādēļ tās tik maz tiek dziedātas valsts svētkos mūsdienās.

Raidījuma jaunajā epizodē mūziķis Intars Busulis dosies  uz atpūtas kompleksu “Miķelis”, kura teritorijā vienā no ēkām filmas “Dvēseļu putenis” vajadzībām tika ierīkotas romānā aprakstītās galveno varoņu Vanagu dzimtas mājas. Viņš uzzinās vairāk par dziesmas ”Klusa, klusa latvju sēta” izcelsmi no Bauskas muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Aigara Urtāna, kurš šo konkrēto dziesmu dēvē par traģiski optimistisku. Vīri pārrunās ne tikai tā laika brīvas valsts jēdziena nozīmi, bet arī nodosies praktiskiem lauku darbiem. Tā, piemēram, Intaram būs iespēja izmēģināt gan salmu jumta likšanu, gan miltu malšanu un zemes aršanu.

Savukārt grupas “Tautumeitas” dalībnieces tiksies ar vīru kopas “Vilki” dalībnieku Andri Balceru, lai atklātu, kādus stāstus slēpj savulaik strēlnieku izpildītā dziesma “Čiekurkalna gaiļi dzied”. Kā norāda Andris, lai arī tā laika puiši skarbo apstākļu dēļ dzīves rūdījumu guva daudz agrāk, tas nebūt viņiem neliedza iespēju aplidot daiļo dzimumu, savas izredzētās sarunvalodā dēvējot par šircītēm un šmarītēm.

Raidījums “Ieklausies Dvēseļu putenī!”  tapis pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas. Tā ietvaros tādas spilgtas Latvijas mūzikas personības un grupas kā Jānis Aišpurs, Goran Gora, Intars Busulis, Linda Leen, Cosmos, Carnival Youth, Tautumeitas, Instrumenti un Musiqq iedziedās Reiņa Sējāna aranžētas strēlnieku dziesmas.

Raidījums divās epizodēs katru trešdienas vakaru pl. 20:00 līdz pat 27. novembrim skatāms LTV1 kanālā, kā arī pieejams LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume.

Raidījumu arhīvs pieejams arī internetā - LMT Straume interneta vietnē http://straume.lmt.lv/ieklausies-dveselu-puteni un Latvijas Televīzijas interneta vietnē https://replay.lsm.lv/lv/raidijums/911/ieklausies-dveselu-puteni.

TV
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies