Inovatīvi Latvijas dizaina risinājumi izstādē “Baltic Fashion & Textile RIGA”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. aprīlis 2018 16:02
1067

No 12. līdz 14. aprīlim izstādē “Baltic Fashion & Textile RIGA 2018” Ķīpsalā būs sastopami gan pieredzes bagāti Latvijas tekstila un modes industrijas uzņēmumi, gan arī pavisam jauni vietējie zīmoli, kas pārsteigs ar inovatīviem Latvijas dizaina produktiem. 

Ik gadu neatņemama “Baltic Fashion & Textile RIGA” sastāvdaļa ir Latvijas Tehnoloģiskā centra organizētais “Inovācijas stends”, kurā atrodamas neierastas idejas un inovatīvi risinājumi: “3 wind knots” aksesuāri no pārstrādātām avīzēm, “Flashion Wear” funkcionālie apģērbi ar atstarojošiem elementiem un “Allie Janeson” somas, kuras imitē dzintarā iekusušus kukainīšus un augu gabaliņus. 

“Ceļš no prototipa uz gatavu produktu mēdz būt garš un sarežģīts – “Inovācijas stendā” izstādē “Baltic Fashion & Textile RIGA 2018” varēs aplūkot vairākus jau gatavus, pieslīpētus un konkurētspējīgus produktus,” stāsta Latvijas Tehnoloģiskā centra pārstāve Dzintra Švarcbaha. 

20180410160157-74913.jpg

Somas no pārstrādātām avīzēm

Kādreiz “3 wind knots” dibinātāja Sigita Trukšāne krāmēja pagrabu un uzdūrās vecām avīzēm – šodien no tām tiek veidota somu kolekcija “3wk upcycled”. Termins no angļu valodas upcycled, pretēji biežāk dzirdētajam recycled, paredz iedvest jaunu dzīvību vecos materiālos, daļēji vai pilnībā saglabājot to iepriekšējo izskatu, nevis pilnībā tos pārstrādāt jaunos materiālos. 

“Lai arī dažādi zinātnieki teica, ka tas nav iespējams, es izstrādāju metodi, kā avīzes padarīt gan mitruma noturīgas, gan izturīgas. Pati sāku ar veciem padomju izdevumiem kā “Cīņa”, vēlāk paziņas man iedeva Latvijas laika avīzes, bet eksporta produktu izveidē ir izmantoti arī laikraksti “New York Times” un “Pravda” – atkarībā no konkrētā tirgus,” stāsta Sigita Trukšāne.

20180410160122-92194.jpg

Stilīgs apģērbs drošībai uz ceļa

“Flashion Wear” rada funkcionālu apģērbu, kurā ir iestrādāti atstarojošie elementi gājēju drošības uzlabošanai uz ceļiem. Zīmols piedāvā modernus un transformējamus apģērbus gan sievietēm, gan vīriešiem. 

“Flashion Wear” izveidotājas Agneses Pundiņas izstrādātais pētījums parādīja, ka cilvēki nelieto atstarotājus tādēļ, ka tie ir netīkami un neērti, turklāt ar mazu efektivitāti, salīdzinot ar apģērbā iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Zīmola mērķis ir problēmu risināt, atstarojošos elementus iestrādājot mūsdienīgos apģērbos, uzlabot drošību un padarīt apģērba nēsātāju vairāk pamanāmu.

20180410160107-17866.jpg 

Somiņā notverta Latvijas daba

“Allie Janeson” rada modernas un elegantas ar rokām darinātas somiņas un citus aksesuārus no dabīgās ādas. Viens no interesantākajiem un inovatīvākajiem zīmola produktiem ir plecu somiņa ar ozolkoka dekoru, kurā ir iestrādāti ziedi, ogas vai pat kukainīši.

Šādi, imitējot dzintarā notvertus kukaiņus vai augus, izstrādājumos ir notverta un iemūžināta Latvijas daba. Produktu ražošanā tiek izmantota tikai dabīgā āda un koks, kā arī kvalitatīva furnitūra. Visas detaļas ir manuāli piegrieztas, un katra šuve ir roku darbs.

20180410160050-94250.jpg 

Jau sevi pierādījuši Latvijas uzņēmumi

Izstādē “Baltic Fashion & Textile RIGA 2018” būs pārstāvēti arī pieredzes bagāti un jau sevi labi pierādījuši Latvijas zīmoli. Vadošais diegu, rāvējslēdzēju un šūšanas aksesuāru piegādātājs Latvijas ražotnēm “Thread Solutions” izstādē piedāvās dažādus jaunumus – elastīgus, ūdenī šķīstošus, atstarojošus un arī līmes diegus. Uzņēmuma ekspozīcijā varēs saņemt konsultācijas.

Rīgas uzvalku eksperti no “KOKOS” izstādes apmeklētājiem prezentēs īpašu jaunumu – pirmo “KOKOS” zīmola uzvalku kolekciju, kurā apvienotas gadu gaitā iegūtās zināšanas un pieredze, savukārt “Edels” interesentiem piedāvās plašu materiālu izvēli, instrumentus un iekārtas apavu un ādas izstrādājumu izgatavošanai no pazīstamiem Eiropas ražotājiem. Būs iespēja konsultēties ar uzņēmuma pieredzes bagātajiem speciālistiem, kuri piedāvā izgatavot apavus pēc pasūtījuma.

Satiec šos un citus modes un tekstila industrijas pārstāvjus izstādē “Baltic Fashion & Textile RIGA 2018” – Ķīpsalā tiksies ražotāji, izplatītāji un iepircēji no visas Baltijas, Centrāleiropas, Austrumeiropas un Tuvajiem Austrumiem. 70 % no izstādes dalībniekiem ir ārvalstu uzņēmumi, kas ir ieinteresēti sadarbībā.

 

“Baltic Fashion & Textile RIGA” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. 

Seko līdzi izstādes jaunumiem:

www.balticfashiontextile.com

www.facebook.com/BalticFashionAndTextileRiga

Izstādes darbalaiks:

12.–14. aprīlis 10.00–18.00

Ieejas biļešu cenas:

Pieaugušajiem – 6,00 EUR

Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 EUR

Autostāvvieta – 4 EUR

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies