Indiešu deju koncerts "Mahashivaratri" jeb Lielā Šivas nakts

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 15. februāris, 19:18:34
Indiešu deju koncerts "Mahashivaratri" jeb Lielā Šivas nakts

3. martā plkst. 17.00 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” lielajā zālē norisināsies Indiešu deju koncerts “Mahashivaratri” jeb Lielā Šivas nakts.

Deju koncerts “Mahašivaratri” iekļauj tradicionālus un tematiskus tempļa dejas priekšnesumus. Indiešu dejas spēks un skaistums ietverts seno himnu, mitoloģisko un episko sižetu interpretācijā caur stilizēto žestu sistēmu un aktiermeistarības izteiksmību. Publikas acu priekšā atdzīvosies leģendārā dieva Šivas un dievietes Parvati tēli, atvērsies neizmērojami Indijas mitoloģijas, mūzikas un dzejas dziļumi. 

Indiešu deju koncerts “Mahashivaratri” jeb Lielā Šivas nakts ir paredzēts kā izglītojošs pasākums par indiešu kultūru un deju, un to ir aicināti apmeklēt visi interesenti, kurus saista deju pasaule un austrumu kultūras.

Koncertu organizē Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” sadarbībā ar Indiešu kultūras centru “Bharata”. 

Indiešu kultūras centrs “Bharata” darbojas kopš 2011. gada. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par Indijas bagāto kultūrvidi un  iepazīstināt to ar Indijas kultūras daudzveidību. Deju studijas “Bharata” dalībnieki godam kopj senas un sarežģītas mākslas tradīcijas. Deju pamatā ir sakrāli vēstījumi, par ko liecina sastingušās pozas, kas ataino uz Dienvidindijas tempļu sienām izcirstos tēlus. Deju izsenis izpildīja tempļu dejotājas, kurām bija vienlīdz svarīga loma kā priesteriem. Stilu raksturo izsmalcināta skulpturalitāte, izteiksmīgie žesti un bagāta emociju palete. 

Biļetes iespējams iegādāties pasākuma dienā no plkst. 16.00 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.  Biļetes cena 3,00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 2,00 EUR.