Ik katru gadu no jauna

pece
pece 2. janvāris 2017 19:04
1227

Ik gadu iesākot tiek nolemts – turpmāk nekādu stresu – dāvanas sarūpēt laicīgi, iemācīties jaunus dzejolīšus, rotājumus un  tiem nepieciešamos materiālus e-bejā pasūtīt savlaicīgi, cepumus sākt cept jau novembrī, un Ziemassvētku dienu pavadīt ceļot sniegavīrus kopā ar bērniem un pēc tam lūkojoties uguns nomierinošajās liesmās kamīnā, malkot karstvīnu un skatīties kā bērni smuki rotaļājas.

Ik gadu, viss sanāk citādāk. Dāvanas tiek iesāktas rūpēt laikus, bet tāpat kādai dāvaniņai pietrūkst idejas un tā tiek sagādāta pēdējā brīdī. Pasūtījumi no e-bay ceļo ilgāk nekā man gribētos un cepumus paspēju izcept vien dažus veidus.

Decembris pielavās ar drudžainu steigu un saspringts kā vienmēr. Vecāku sapulces un mazkašķīši par to kur un kā labāk svinēt un kā nu izpausties, ko dāvināt bērniem un cik lielu dāvanu gādāt audzinātājai. Kontroldarbi mijas ar pasākumiem un izklaidēm, brīžiem ir tik grūti piedabūt bērnus vēl savākties. Brīvlaikam pienākot, iestājas atslābums – brīžiem šķiet, kas kolā eju es, nevis bērni.

Ziemassvētku dienu pavadu cepot un šmorējot, bērnus iztriecu laukā, lai nemaisās pa kājām un nebij jau arī no kā sniegavīrus velt, brīžiem debesis lēja asaras par ikgadējo tumsas laika padzīšanu un uzvaru gaismas labā.

Un Ziemassvētku vakarā, attapos kā vienmēr, jaunu dzejolīšu mācīšanās atkal tiek atlikta uz nākamo gadu. Nākamo – kas visticamāk vienmēr paliks Nākamais.

Ziemassvētku vakaru pavadām pie maniem vecākiem, Egle nemainīgi kopš manas bērnības stāv vienā konkrētā vietā un pat lielākā daļa eglīšu rotājumu palikuši no manas bērnības. Jā, egle nav vienotā stilā rotāta, bet man tāpat patīk! Pat mans mīļais Rūķis gada no gada sēž augstākajā egles zarā un uz blakus zara sēž salavecītis no manas mammas jaunības laikiem.

Ziemassvētki ir ģimenes svētki, tāpēc kā kuru gadu pirmie vai otrie Ziemassvētki nāk ar pusdienām pie mīļotā vīrieša mammas. Cita kompānija, cits noskaņojums.

Tā nu gadu no gada Ziemassvētki ir tāds mazs maratons, kas jāiztur un pēc kura es jūtos pelnījusi atpūtu!

Konkurss: Svētki bez stresiem

20160829142329-64864.jpg

Jumavas grāmatas – Tava laika patiesā vērtība!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies