Iestrēgusi tīmeklī

Autors: VesmaSk, 2019. gada 21. septembris, 19:32:53
Iestrēgusi tīmeklī

Dziļi ievelku elpu, sirsnīgi nožāvājos un atveru savas jaukās actiņas. Ir mīlīgi tizls brīvdienu rīts. Kāpēc mīlīgi? Tāpēc, ka brīvdienu. Kāpēc tizls? Tāpēc, ka ārā līst un ir auksts. Piesvempjos sēdus un ar kājām uz grīdas taustu pēc čībām. Vienu atrodu uzreiz, bet otru pēc krietna brīža, nez kāpēc istabas otrā galā. Kuce, protams, nevainīgi guļ dīvānā un izliekas, ka nelūr. Bet lai jau, čības ir kājās un nu ir jāieslēdz… nē, nē, ne jau kafijas automāts, ne jau ūdens vārāmā kanna, bet gan – pareizi – dators! Kamēr tas maigi murrādams iesilst, varu iet sataisīt arī kafiju.

Ātri pārskatu ziņu portāla virsrakstus, lielāko daļu ignorēju. Parīzē protesti. Kad tie tur nav bijuši? Jau vairs neinteresē, kāpēc un pret ko šie tur protestē, tas viņiem tāds dzīvesveids – kruasāni un protesti. Anglijā atkal kaut kādas kārtējās pārrunas par Brexit. Kādreiz teica, ja grib labu anglisku izrunu, vajagot angliski runāt ar karstu kartupeli mutē. Ar to Brexitu akurāt tāpat tagad – visiem tas karstais kartupelis mutē, un ne apēst, ne ārā izspļaut. Sporta ziņas. Kurš tās vispār lasa? No normālajiem, es domāju. Es nē. Kaut kāda tur kārtējā kaktu slavenība iepostējusi Instagram kaut kādu kārtējo bildi. Jēziņ, tajā Instagramā taču visi kaut ko ieposto, un kuru gan interesē kārtējā botoksētā daiļbūtne, kura īsti ne ar ko neatšķiras no tūkstošiem citu tādu pašu. Laiku brīvdienās sola rudenim atbilstošu. Kāds pārsteigums! Vai tad vēl nebija jāturpinās vasarai? Vārdu sakot, pasaule turpina griezties, viss pa vecam. Var mierīgi uzelpot.

Uzlieku austiņas un fonā iespiežu Youtube dziesmu izlasi, izvēlos šo to mierīgu un rītam atbilstošu:

Tālāk iečekoju e-pastu. Izmēžu mēstules ar kredītu, aizdevumu un visādu atlaižu piedāvājumiem. Pārskatu smukumsvaigumus no pinterest.com. Pēdējā laikā acis aizķeras pie inčīgām brošiņām. Pilnīgi iztēlojos šādu te darbā pie savas krūtežas.

Iemetu acis arī soctīklos. Draugiem.lv izspēlēju savu ikdienas spēlīti, kurā man ir jau kaut kāds 3962.līmenis. Pašai baisi, cik daudz laika izniekots krāmējot rindiņā kaut kādu figņu. Facebook ātri paritinu laikajoslu, palasu to, kas rakstīts lieliem burtiem un maz vārdiem, pārējam vien pārskrienu pāri. Ieskatos čatā, kas mirgo aktīvs. Nekā aizraujoša. Ignorēju.

Pēkšņi telefonā ieskanas WhatsApp. Ātri ieslēdzu WA arī datorā, tā ērtāk rakstīt. Ō, man ir ziņas no pāris draugiem un vienas grupas! Veikli iesaistos grupiņas sarunās, pa starpām žonglējot sarunas ar diviem citiem draugiem. Kad pāris reižu nosūtu savu komentu ne tam adresātam, saprotu, ka mana virtuālā dzīve kļuvusi ļoti intensīva un prasās pēc pauzes. Paskatos pulkstenī. Māte dārgā! Ir jau gandrīz pusdienslaiks, bet es vēl naktskreklā un čībās. Protams, lai arī ir zināmas priekšrocības šādai sabiedriskajai dzīvei netā, tomēr veselais saprāts saka, ka jāpieslēdzas realitātei – netīrajiem traukiem, pusdienu gatavošanai un citām lietām, kuras nez kāpēc vēl nevar padarīt, nospiežot Enter pogu uz klaviatūras.

Blogu konkurss “Mežonīgā interneta laikmets”