Ieskaties acīs savām bailēm: zinātnes centrā “AHHAA” atklāta izstāde par fobijām

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 4. augusts 2020 11:57
122

Baltijā lielākais zinātnes centrs “AHHAA” aicina Latvijas ģimenes šovasar doties atklājumu brīvdienās uz Tartu un apmeklēt jauno drausmīgi foršo izstādi “Ahhaa, fobijas!”. Tajā apmeklētāji varēs ielūkoties acīs savām lielākajām bailēm un izzināt pasaulē biežāk sastopamo fobiju avotus. 

Jaunā izstāde visai ģimenei ir “AHHAA” zinātnes centra speciālistu radīta, tā tapusi divu gadu laikā un ir unikāls projekts Eiropā un Skandināvijas valstīs. Kopš atklāšanas 5. jūnijā izstādi apmeklējuši vairāk nekā 10 000 drosmīgu igauņu. 

“Ahhaa, fobijas!” izstāžu zāle ir pilna ar baiļu kambariem. Ikviens no tiem slēpj kādu no izplatītāko fobiju avotiem. Eksponātu vidū ir zemestrīces simulators, dziļas aizas un stindzinoši augstumi, kā arī šauras un tumšas ejas, zirnekļiem, čūskām un kukaiņiem pilna istaba, negaidīti uguns un elektrības eksponāti un vēl daudzi citi drebuļus izraisoši piedzīvojumi. Izstādei nav vecuma ierobežojuma, un tā reizē ir gan briesmīga, gan jautra. 

Izstāde “Ahhaa, fobijas!” tapusi sadarbībā ar psiholoģijas popularizēšanas komandu “PsychoBus” un precīzi izskaidro, kāpēc dažreiz baidāmies no tā, kas patiesībā nav bīstams, vai kāpēc no kaut kā baidāmies pārāk spēcīgi. Tieši tā ir baiļu un fobijas atšķirība. Piemēram, elektrība ir bīstama un ar to jābūt uzmanīgam. Bet, ja cilvēks izvairās no jebkāda veida elektroierīcēm un tas traucē ikdienas nodarbes, tad tā medicīniskā nozīmē jau ir fobija.

Izstāde “Ahhaa, fobijas!” ir apskatāma arī angļu un krievu valodā, un tā apmeklētājiem uzglūn “AHHAA” mainīgās ekspozīcijas zālē. Zinātnes centra “AHHAA” darbalaiks piektdienās un sestdienās ir no plkst. 10.00 līdz 20.00, no svētdienas līdz ceturtdienai – no plkst. 10.00 līdz 19.00. Plašāka informācija pieejama “AHHAA” tīmekļvietnē un sociālo tīklu profilos.

Rūpējoties par apmeklētāju drošību, “AHHAA” zinātnes centrā vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 400 personu. Lai kontrolētu  apmeklētāju skaitu, e-biļešu tirdzniecība uz laiku ir slēgta. Biļetes iespējams iegādāties “AHHAA” kasē. Aktuālākā informācija apmeklētājiem un “AHHAA” drošības nosacījumi lasāmi šeit

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies