Iekļauj savā maršrutā! 5 pilis un muižas, ko vērts apskatīt, ceļojot uz Latgali

dolo_acca21
dolo_acca21 25. jūnijs 2017 15:10
1257

Latgale jau izsenis ir pazīstama kā zilo ezeru zeme, taču līdztekus skaistās dabas apskatei der pievērst savu uzmanību arī tam, ko radīja cilvēki pirms vairākiem gadsimtiem, ceļot iespaidīgas ēkas, kas ar nelielu cilvēku palīdzību ir saglabājies arī līdz šim brīdim. Ambercar auto noma Rīgā un Latvijā aicina iepazīties ar tām pilīm un muižām Latgalē, kuras noteikti ir vērts apmeklēt šovasar!

Krāslavas pils

Lai gan šī tālajā 18. gadsimtā celtā pils ir apskatāma tikai no ārpuses, tomēr tās izskats, parks un skatu laukumi, no kuriem paveras lielisks skats uz Daugavas lokiem, neatstās vienaldzīgu nevienu pils apmeklētāju!

Varakļānu muižas pils

Šīs muižas pagātne meklējama jau no 15. gadsimta. Šobrīd, sešus gadsimtus vēlāk, pils telpās atrodas Varakļānu novada muzejs, kurš piedāvā apskatīt pils interjeru, saglabājušās senās detaļas, pils kapelu un pils parku.

Arendoles muiža

Arendoles muižas restaurācija uzsākta šī gadsimta sākuma, šobrīd piedāvājot apskatīt autentisku 19./20. gadsimta Latgales muižu interjeru. Tāpat šī muiža Dubnas upes krastā piedāvā naktsmītnes muižas telpās, izbaudot lauku gaisu un atmosfēru.

Červonkas (Vecsalienas) muižas pils

Šī neogotikas stilā celtā pils vēl joprojām ir unikāls apskates objekts, piesaistot apmeklētājus ar savu neparasto krāšņumu, ko ikdienā var izbaudīt Vecsalienas iedzīvotāji, jo pilī šobrīd atrodas Vecsalienas pagasta pārvalde.

Krustpils pils

Krustpils pils pirmsākumi meklējami jau pavisam senā pagātnē – 13. gadsimtā. Šobrīd pilī norisinās ekskursijas, kuru laikā ir iespējams uzzināt, kā cilvēki dzīvoja pirms vairākiem gadsimtiem, vērojot restaurācijā atjaunoto pili. Tāpat apmeklētāji var uzkāpt pils tornī, lai paraudzītos uz pilsētas panorāmu.

Iznomā auto un dodies vasaras ceļojumā pa Latviju!

Auto īres aģentūra - Ambercar

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies