Ideja dāvanai Valentīna dienā – romantisks ceļojums ar prāmi tuvajā Skandināvijā un Vācijā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 11. februāris 2022 13:15
486

Tuvojoties Valentīna dienai biežāk iedomājamies, ko dāvināt savai otrajai pusītei – tam, ka dāvana nepieciešama piekrīt gandrīz puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju*.  Taču tā vietā, lai ilgi klaiņotu pa veikaliem, ērtāk pārsteigumu sagādāt attālināti, piemēram, rezervējot romantisku ceļojumu ar prāmi. Taču, kuru pilsētu izvēlēties kā galamērķi? Šajā rakstā apkopotas idejas romantiskam ceļojumam ar prāmi tepat blakus Latvijai – gleznainajā Zviedrijā un skaistajā Vācijā.  

Iegūsti romantisku noskaņu viduslaiku pilsētā Vācijā

Brēmene ziemā ir ideāls brīvdienu galamērķis, kur doties pastaigās pa gleznainām ieliņām, baudīt gardu ēdienu un vēsturisko skaistumu. Tā atrodas Vācijas ziemeļrietumu daļā, un tā ir valsts otra lielākā osta. Lai ceļojumu padarītu par īstu piedzīvojumu, bet vienlaicīgi izvairītos no pulcēšanās, dodies ar auto uz Klaipēdu, tālāk ar prāmi uz Ķīli, Vācijā. Vakaru pavadi apmeklējot kuģa á la carte restorānu Mare Balticum. Pēc nakts privātā kajītē, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Baltijas jūru, ierodies Ķīlē un pēc īsa, 2 stundu brauciena, esat nonācis Brēmenē. 

Starp unikāliem veikaliņiem, Rotaļlietu muzeju un gotikas stila Sv. Jāņa baznīcu, Brēmenes iecienītais Šnora kvartāls pārsteigs ar daudz 15.–18. gadsimta arhitektūras ēku. Bet, par spīti vēsajam laikam, kvartālā pieejami vairāki mazi omulīgi restorāni, kur var sasildīties un baudīt maltīti romantiskā gaisotnē. 

Apskates objektu sarakstā noteikti jāiekļauj Brēmenes rātsnams ar tā skaisto fasādi. Tā ir viena no iespaidīgākajām Vācijas ēkām, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 

Gleznainākie dabas skati Zviedrijā

Vien četru stundu braucienā no Rīgas – Klaipēdā katru dienu atiet prāmis, kas ved uz  Kārlshamnu jeb Karaļa ostas pilsētu Zviedrijā. No 2022. gada 9. februāra atcelti visi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas ieceļošanas ierobežojumi, ieceļojot Zviedrijā tieši no Eiropas Savienības. Pēc nakts uz kuģa, varat turpināt ceļojumu jau nākamajā rītā. Turklāt šajā maršrutā pavisam nesen sācis kursēt pilnīgi jauns pasažieru un kravas prāmis “Aura Seaways”.  

Kārlshamna ir 7. gadsimtā uzbūvēta, nelielā pilsēta, kas tiek dēvēta par “Zviedrijas dārzu”, skaisto dabasskatu dēļ, kuri neatstāj vienaldzīgu nevienu. Kā vietējie tā arī viesi, pilsētas ainas iecienījuši baudīt, dodoties pastaigās. Viens no lielākajiem apskates objektiem ir Kastellet nocietinājums, kurā atrodas arī muzejs, kas ļaus iepazīt senās pilsētas vēsturi vai izbaudīt mākslu kādā no izstāžu kolekcijām. Tāpat apmeklējuma vērta ir viena no pilsētas vecākajām ēkām — Zvejnieku māja un Kārlshamnas kultūras kvartāls.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies