Guli ar mani....

Kerstyna
Kerstyna 20. aprīlis 2017 13:54
1640

Lie with Me..

Nu vispār tā ir tikai filma...  Tāda savāda filma. Kā jau vispārzināms, es jaunas filmas neskatos, es skatos, kad tās jau vairs nav tik jaunas. Un tā. Mana izvēle krita uz Kanādas kino, 2005. gada filma, galvenais varonis -  diezgan latinoamerikāniska  eksterjera, bet smuks  - Ēriks Balfūrs, galvenā varone neko neizsakoša līdz pat filmas beigām, varētu būt jebkura tusiņu meitene, no jebkuras valsts.

Nu tā es ar savu Slinkumu iekārtojamies skatīties. Slinkums teica uzreiz, ka filmas nosaukums ir ļoti pareizs un pie tā varētu arī palikt, bet tomēr skatījāmies.

Jāteic uzreiz, filma ļoti reālistiska, uz robežas ar dokumentālismu. Bet tā kā man patīk  tāda žanra franču kino, tad tas varēja būt vēl viens iemesls kāpēc skatīties. Filma par mūsdienām, kad  sarunas  vairāk vai mazāk aizstāj labs vai ne tik labs sekss un , tas, kurš ar kuru guļ, vairs nav tik aktuāls, līdz brīdim, kad attiecības paliek dziļākas. Un tā ir  galvenā problēma, kas tiek apspēlēta filmā.

Ir mēģinājumi parādīt varoņus arī ne tikai no viņu jutekliskās puses – abiem ir problēmas ar vecākiem, vienam slims  tēvs, kurš filmas gaitā arī aiziet aiz zvaigznēm, otram vecāki šķirās , jo nespēj vairs viens otru izturēt, bet tas kaut kā pagaist viduvēja seksa ainām pa vidu.

Galvenajiem varoņiem viss ir labi, kamēr attiecības ir zemjostas līmenī, tikko tās sāk  palikt dziļākas viņi apmulst, abi nezina ko ar to visu iesākt, jo viņi vienkārši ar neko tādu agrāk nav sastapušies. Cilvēkam ir raksturīgi baidīties no tā ko nesaprot un viņi arī baidās, izvairās viens no otra, tad mēģina satuvināties un atkal atgrūžas, jo miesiskajai pievilcībai klāt ir nākušas emocijas un jūtas, kas biedē.

Filma beidzās ar to, ka viņi mēģinās palikt kopā. Kopumā it kā neslikta filma, bet mazliet, mazliet pietrūka situācijas kāpinājuma, bet gandrīz droši, ka skatīšos vēlreiz.

https://my-hit.org/film/13306/

Nākamā filmu vakarā skatījos kaut ko līdzīgu, bet pavisam savādāku, Slinkums kaut ko noburkšķēja par manu filmas izvēli un aizgāja gulēt pie kaķa, bet viņš varētu gulēt  arī pie manis un ar mani, es to nepamanītu, šis kino bija pārāk labs, lai miegotos.

Un tā – Džeremijs Aironss...  sarežģītais, sliktais tēls, Žiljeta Binoša – ne mazāk sarežģīta, bet ļoti samaitāta būtne  filmā „Zaudējums”  Damage , Francijas un Lielbritānijas kopražojums, 1992. gads.

 Vispirms satriecoša aktieru spēle, teksta varbūt arī nemaz nebija tik daudz, bet filmas noskaņa, mūzika, aktieru mīmika, žesti, skatieni... Tas viss kopā bija ļoti saistoši.

Par ko stāsts? Veiksmīgs vīrietis , ministrs, it kā laimīgi precējies, trīs bērni, viens no tiem jau pieaudzis, viss it kā ir labi, bet vīrietis tajā bīstamajā vecumā, kad ir gatavs uz neprātībām. Un tad vecākais dēls atved uz mājām  savu draudzeni....

Ar vīrieti viss skaidrs, tādā seksīgā kaķēnā nevar neieķerties un viņa gadījumā tas bija fatāli, bet jaunā sieviete...  es kaut kā pat īsti nevarēju saprast, kas viņu vada šajās attiecībās. Tā nebija  „ķeksīša ievilkšana”, arī „ es gribu un man vajag” īsti nē. Iespējams, ka cēloņi ir meklējami viņas visnotaļ vētrainajā pagātnē, gan lielā tuvība ar brāli, gan brāļa pašnāvība. Pieļauju, ka tā pat nebija īsta kaislība no viņas puses, iespējams, viņai vienkārši patika neatļauts sekss, bet vīrietis bija pārņemts viscaur ar viņu un neglābjami sapinies savās jūtās.

Nezinu, kā ššis attiecības turpinātos, ja tās nebūtu pārtraukusi negaidīta viņa dēla un viņas līgavaiņa parādīšanās uz viņu tikšanās vietas sliekšņa un viņa pēkšņā nāve nositoties.

Vīrietis ir satriekts, viņš atzīst savai sievai, ka būtu to visu turpinājis arī tālāk un , ka notikušais ir tikai viņa vaina. Sieva saka : „Tas bija nelaimes gadījums, ka mēs reiz satikāmies”

Viņš paliek par klejojošu vietuļnieku, kas savā sirdī glabā  traģisku mīlestību pret sievieti, kura viņu  , patiesībā izmantoja un pameta brīdī, kad nositās viņa dēls, vienkārši aizejot prom...

https://my-hit.org/search/?q=Damage

P.s. Ilustrācija no S. Vidberga darbiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 20. aprīlis 2017 22:12 VesmaSk

Riskē :D

VesmaSk 20. aprīlis 2017 18:39

Tik kārdinoši aprakstīji, ka laikam ka skatīšos...:)