Grupa IĻĢI laiž klajā singlu un šonedēļ Dzintaros sāks 33. dzimšanas dienas koncertu sēriju

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. jūnijs 2014 12:06
1374

Šo svētdien, 15. jūnijā, ar koncertu Dzintaru koncertzālē 33. dzimšanas dienas koncertu sēriju sāks postfolkloras grupa IĻĢI, jau šobrīd piedāvājot iespēju noklausīties jauno singlu „Aiz kalniņa dūmi kūp(a)”, kas skanēs arī vasaras koncertturnejā.


„Mums ļoti patīk skaitlis „3”, kas latviešu folklorā ir viens no visvairāk apspēlētajiem, arī – viens no maģiskākajiem cipariem,” saka IĻĢU dibinātāja un vadītāja Ilga Reizniece.


Atšķirībā no daudzām citām grupām, kuru pastāvēšanu pārtraukuši ilgāki vai garāki klusuma periodi, IĻĢI visus gadus aktīvi muzicējuši, kaut sastāvs daudzkārt mainījies. „Taču tas, ka vēl aizvien rodam baudu no kopā spēlēšanas, – tas ir pats galvenais. Sākumā par savu svarīgāko misiju uzskatījām tautai pavēstīt to, ko tā nezina par savām dziesmām un mūziku. Tagad neziņas vairs nav, un misijas apziņa vairs nav tik aktuāla. Nu rodam prieku, vienkārši muzicējot!”


33. dzimšanas dienas koncertos IĻĢI muzicēs piecatā: Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde.


Pirms trim gadiem IĻĢI savu 30. jubileju svinēja ar grandiozu koncertu, atklājot koncertzāli Palladium. 33. dzimšanas diena tiks atzīmēta gluži citādi, jo bijušo atkārtot mūziķi nevēlas.


Pirmkārt, šovasar viņi dosies ārpus Rīgas, lai muzicētu uz brīvdabas skatuvēm. Otrkārt, nakts koncerti būs kas nebijis IĻĢU pastāvēšanas vēsturē (Latvijas pilsētās koncerti sāksies plkst. 22:00). Ne jau velti koncertiem dots sajūtām bagāts nosaukums – „Tumša nakts, zaļa zāle”. Jā, jā, tā nav drukas kļūda, jo šķietami labi zināmā pieguļnieku dziesma, izrādās, sastopama vairāk nekā desmit dažādās versijās, no kurām pazīstamākā – skumji apcerīgā „Tumša nakte, zaļa zāle”. IĻĢI savas koncerttūres virsrakstā likuši daudz mazāk zināmo, ļoti seno dziesmas variantu „Tumša nakts, zaļa zāle”, kas pavisam noteikti izskanēs arī koncertos.


Koncertprogramma „Tumša nakts, zaļa zāle” veidota divās daļās: pirmajā skanēs gan vecās, labās IĻĢU dziesmas, gan gluži jaunas, tāpat būs fragmenti no savulaik grandiozā uzveduma „Spēlēju, dancoju”, bet koncerta otro daļu veidos danči, kas sāksies tieši pusnaktī.


„Visi mūsu koncerti parasti beidzas ar dančiem, un šoreiz nebūs citādi: vēlamies atdzīvināt jauko tradīciju, ka daudzveidīgos dančus bez īpašas apmācības var uzdancot katrs, kliedējot mītu, ka par tautas dejām uzskatāmas dejas ar augstiem un mākslinieciskiem palēcieniem. Tie nav danči! Tautas deju ansambļi jau sen vairs nedejo tradicionālās tautas dejas – tas ir īpašs un vizuāli skaists mākslas veids, kas paredzēts lielajām skatuvēm. Īstajiem tautas dančiem iepriekšēja sagatavotība nav vajadzīga,” stāsta Ilga. IĻĢI to pierādīs kopā ar Rīgas Danču klubu, kas kuplinās ikvienu no koncertiem.


Taču 15. jūnija koncerts Dzintaros, kas sāksies plkst. 18:00, būs atšķirīgs: uz to īpaši tiek gaidītas ģimenes, jo uz skatuves kopā ar IĻĢIEM kāps arī Ilgas Reiznieces audzēknes, kuras, Ilgas vārdiem runājot, dziedās tā, kā tieši viņas saprot īsto folkloru. Tāpat koncertā piedalīsies vokālā studija „Tev un man” Igetas Gaiķes vadībā. Bet arī Dzintaru koncertzālē netrūks kārtīgas izdancošanās!


Ilga Reizniece teic – laiks līdz Saulgriežiem ir pats skaistākais:

viss plaukst un zied uz nebēdu, un diena kļūst arvien garāka… Izbaudīsim to kopā ar IĻĢIEM!


IĻĢU 33. dzimšanas dienas koncerti Latvijā:


15. jūnijā plkst. 18.00 – Dzintaru koncertzālē

18. jūlijā plkst. 22:00 – Jelgavas Uzvaras parka estrādē

25. jūlijā plkst. 22:00 – Valmieras estrādē

16. augustā plkst. 22:00 – Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”

22. augustā plkst. 22:00 – Cēsu Pils parka estrādē

23. augustā plkst. 22:00 – Rēzeknes parka estrādē


Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā (www.bilesuparadize.lv).


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies