Goslara: makvins atkal ceļo!

mazaa raganina
mazaa raganina 8. maijs 2011 12:01
1920

 

Ir agrs rīts un mēs dodamies ceļojumā uz Vāciju. Tā ir mana pirmā ekskursija grupā un noteikti arī pēdējā. Pēdējā ne tāpēc, ka viss bija slikti, bet tāpēc, ka man patīk būt noteicējai pār savu laiku un to cik laika pavadām apskatot to vai ko citu. Jebkura pieredze ir pieredze un es neko nenožēloju.

Mūsu ceļš ved uz Lejassaksiju, uz skaistu pilsētu Harca nacionālajā parkā.

Goslara – ir Vācijas mazpilsēta ar 1800 pildrežģu mājām, šaurām ieliņām un suvenīru veikaliņiem. 

Savulaik tā bija Vācijas Romas impērijas rezidences pilsēta. Pilsētai ir tūkstošgadus sena vēsture. Pirmās sudraba dzīslas atklāšana Saksijas ķeizarus mudināja Goslāru izveidot par savu galveno uzturēšanos vietu. Ar vairāk nekā 27 miljoniem tonnu rūdas raktuves Rammelsberg bija pasaulē vislielākā metālu rūdu krātuve. Pateicoties tirdzniecībai ar metālu, Goslārai bija nozīmīga vieta Hanzas savienībā. Rammelsbergas kalnraktuves bija vienīgās pasaulē, kuras tika izmantotas 1000 gadus no vietas, pirms tās 1988. gadā tika slēgtas. Rammelsbergas sudraba rūdas kalnraktuves šodien ir atvērtas apmeklētājiem.

Šeit mēs pavadām salīdzinoši maz laika, taču te paliek mazs gabaliņš manas sirds. Pilsēta ir ļoti, ļoti skaista. Fonā ir Harca kalni, kuri apauguši ar kokiem. Vecpilsēta ir klusa un mierīga, jo esam svētdienā un šķiet, ka vienīgie tūristi esam mēs. Gaisā virmo īpaša burvība. Visapkārt skaisti pildrežģu namiņi rotāti ar ziedu kupenām, šauras ieliņas – es nespēju palikt vienaldzīga pret šo skaistumu.

Kaiserpfalz

Pieminēšanas vērti ir apkārt esošie Harca kalni. Harca kalni ir aptuveni 95 km gara un 35 km plata saliņa starp Leines un Zāles upēm ar augstāko kalnu Brokenu (1142 m v.j.l.

Visi esam dzirdējuši par Valpurģu nakti. Viduslaikos uzskatīja, ka Valpurģu naktī raganas dzīro visā Vācijā, Nīderlandē un Skandināvijā. Raga­nas sēdās uz slotām un lidoja uz kalnu galotnēm, kur nodevās nevaldāmām dzīrēm un dejošanai un ko­pojās ar dēmoniem un velnu. Vācijā Brokena kalns Harca kalnu masīvā bija vis­ievērojamākā vieta, kur norisinājās raganu sabati. Naktī no 30.04. uz 01.05. te valda raganas, no šejienes radies nosaukums ,,Valpurģu nakts". Arī mūsdienās notiek pasākumi ar dažādām izdarībām par godu šiem pagāniskajiem svētkiem.

Suvenīru veikaliņos nopērkami daudzi un dažādi suvenīri ar raganu simboliku.

Tikai 16km attālumā no Goslaras kalnā atrodas pilsētiņa Hahnenklee. Ja Goslāra ir vieta, kur baudīt kultūru, arhitektūru un mākslu, tad Hahnenklee ir vieta, kur atpūsties un sportot. Šeit ir daudzas pastaigu takas, ir atvērtas riteņbraucēju trases un ticiet man, ainavas te paveras fantastiskas. Šeit ir vērts izstaigāties pa kalnainajām ieliņām, apskatīt baznīcu, kura celta 1907-1908. gadā no koka un bez nevienas naglas. Šeit notiek daudzi un dažādi mūzikas svētki.

Pastāv iespēja atpūties īpašās sāls grotās un elpot jonizētu gaisu, šeit mikroklimats ir izveidots līdzīgi kā dabiskajās sāls raktuvēs.

Man radās iespaids, ka šī ir vieta, kur paslēpties no visa un visiem un svinēt dzīvi!

Mums izdodas izstaigāt pilsētiņu vēlu vakarā un agri no rīta, ticiet vai nē, mēs nesatikām nevienu cilvēku, sajūtas kā Pallem no bērnu grāmatiņas ,,Palle viens pats pasaulē”. Izrādās vācieši šeit brauc atpūsties un izgulēties, atšķirībā no mums trokšņainajiem tūristiem.

Attā, skaistās pilsētiņas, Jūs noteikti atstājāt savus pēdu nospiedumus manās atmiņās! Uz tikšanos. Uz tikšanos? Uz tikšanos!!!

http://www.vacija.travel-

 laba mājas lapa ar daudzveidīgu informāciju, ir iespēja doties virtuālā ceļojumā.

 

www.goslar.de

www.hahnenklee.de/

 

 

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 10. maijs 2011 16:14

Man milzīgs prieks!!!!!!!!!!Varbūt pie vainas svētdiena, tāpēc cilvēku praktiski nebija.Ja esat tur svētdienās, tad vēl bija tāda lieta, ka suvenīru veikaliņi veras ciet agri vai neveras vaļā nemaz...Tas pats Austrijā.
Mēs pa attēlā redzamo pils pagalmu izdauzījāmies ar draudzeni krustu šķērsu-neviena cilvēka!!! :D

Noelle 9. maijs 2011 21:11

Kāri tvēru šo ceļojumstāstu un piefiksēju šo pilsētiņu. Kad plānosim ceļojumu uz Vācijas pusi, noteikti šī tiks iekļauta maršrutā, jo izskatās TIK fantastiska arhitektūra...un tas miers, par kuru runāji - arī to man gribētos izbaudīt.

minniite 9. maijs 2011 09:17

ak cik skaisti : (F) Es arī labprāt kaut kur aizceļotu :D

lauritta123 8. maijs 2011 22:18

Super, man patīk Makvin- tā turpināt! Tu iedvesmo mūs ceļot!

mazaa raganina 8. maijs 2011 22:13

Man patiess prieks ar Jums visām dalīties iespaidos!!! :$

madmozele 8. maijs 2011 21:18

Arhitektūra (Y)un apraksts,sajutos,ka esmu bijusi tur (Y),paldies! (F)

8. maijs 2011 20:50

(Y) skaisti