Gaumīga krogu tūre

Linduchy
Linduchy 4. jūlijs 2016 13:34
1422

Jūlija pirmajās dienās Latvijā tika atskaņoti renesanses komponista Orlando di Lasso skaņdarbi, iedzīvinot koncertprogrammā Lassus Pub Crawl krogu tūres tradīciju izcilā flāmu senās mūzikas ansambļa Zefiro Torna un vokālā ansambļa Putnu dārzs izpildījumā.

Programmas ideja dzima Monsā (Beļģija) - renesanses meistara Orlando di Lasso dzimtajā pilsētā, kuras šarms, senatnīgā atmosfēra un izsmalcināto krodziņu izvēle iedvesmoja mūziķus krogu tūres koncertprogrammai.

Latvijā mākslinieki sniedza sajūsmu izraisošus priekšnesumus Liepājā un Rīgā, izpildot franču, itāļu un vācu gan dzīvespriecīgās, gan skumjās krogu dziesmas, neaizmirstot programmā iekļaut arī tā laika parodiju un pikantumu.

Flāmu senās mūzikas ansamblis Zefiro Torna specializējies Eiropas viduslaiku, renesanses un baroka mūzikas atskaņošanā unikālā veidā, izmantojot autentiskus senos instrumentus un tā laika mūzikas stilam atbilstošu spēlēšanas un dziedāšanas tehniku. Savukārt a cappella ansambļa "Putnu dārzs" vokālais izpildījums lieliski papildināja senlaicīgās mūzikas skaņas, piepildot telpu ar spēcīgu un pārliecinošu vokālo sniegumu un pozitīvu enerģiju.

Koncerta programma tika sadalīta divās daļās. Pirmajā daļā mākslinieki izpildīja Orlando di Lasso, Giovanni Bassano, Vicenzo Fontana, Emanuel Adriaenssen, Giovanni Domenico del Giovane da Nola un Vincenzo Galilei skaņdarbus par mīlestību, skaistumu un dabu. Bet otrajā daļā izpildītie skaņdarbi bija par attiecībām un ikdienas dzīvi. Tika atskaņoti Orlando di Lasso, Giovanni Tomaso di Maio, Vincenzo Fontana, Antonio Valente un Giovanni Casteliono skaņdarbi. Pirms skaņdarbu atskaņošanas publika tika iepazīstināta ar dziedājumu īsu un maksimāli pieklājīgu anotāciju.

Un kas gan par krogu tūri, ja nav pilnu kausu. Tāpēc koncertā mūziķu izpildījumu papildināja vīna glāzes. Nedaudz žēl, ka koncerta apmeklētājiem nebija iespēja “pacelt glāzi” – vēl autentiskākai noskaņai. Bet tas nemazināja koncerta māksliniecisko vērtību, jo priekšnesums bija skaists un saviļņojošs.

Ļoti gaumīga krogu tūre ar lielisku noskaņu un fantastisku muzikālo izpildījumu. Īpaši mani patīkami pārsteidza Orlando di Lasso skaņdarba Ola, o che bon eccho!/Atbalss izpildījums.

Paldies māksliniekiem par ieguldīto darbu un sniegto priekšnesumu! Izbaudīju :) 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies