Garšvielu princeses piezīmes. The Spices Trail.

Noelle
Noelle 11. oktobris 2011 08:30
1671

Bieži dzirdam sakām – labāk vēlāk, nekā nekad. Nupat vēlreiz lieliski pierādījās šī teiciena patiesums un piemērojamība ikdienas dzīvē – aizgājušajā svētdienā LTV1 demonstrēja trešo (un vienlaicīgi arī pēdējo) sēriju filmu ciklā The Spices Trail (Garšvielu ceļš), kura šoreiz bija veltīta tādām burvīgām garšvielām kā vaniļa un safrāns. 

„Garšvielu ceļš” ir TV seriāls, kas stāsta par Keitas Hamblas (Kate Humble) ceļojumu apkārt pasaulei pa garšvielu vēsturiskajām takām, iepazīstot gan to, kā šīs garšvielas radušās vai tikušas atklātas, gan to, kā tās tiek pagatavotas mūsdienās (protams, šajā procesā gan iepazīstot dažādas interesantas vietas, gan neparastus cilvēkus, gan arī nogaršojot savdabīgus ēdienus, kas būtiski lauž mūsu priekšstatus par katras garšvielas pielietojumu.

Pirmā sērija stāsta par pipariem un kanēli. Keita viesojas Indijā, lai izpētītu, kā mēs tiekam pie melnajiem pipariem, savukārt Šrilankā pēta, kā iegūst kanēli. 

Otrajā sērijā Keita apciemo Garšvielu salas (Maluku salas Indonēzijā), kur soli pa solim izpēta muskatrieksta iegūšanas procesu, un uzzina, kā izskatās krustnagliņas to augšanas procesā.

Savukārt trešā sērija (tā, kuru uz šo brīdi man bija iespēja redzēt TV ekrānā) ir stāsts par Safrāna un Vaniļas iegūšanu. 

Un tas viss – pasniegts lieliskā Discovery raidījumu stilā, gan izzinoši, gan krāsaini, un visnotaļ zināšanas bagātinoši, tieši tādēļ, ja ir iespēja kaut kad šo raidījumu ciklu noskatīties, tad es patiešām rekomendēju.

Noelle

Avoti un bildes: www.wikipedia.org

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 14. oktobris 2011 20:02

Man šķiet, ka pagaidām ir tikai 3 daļas (vismaz tā stāsta Wikipēdija) :)

sandrulish 14. oktobris 2011 17:24

Es arī redzēju vairākas daļas, super raidījums, kad būs vēl??? ;)

velgucis 12. oktobris 2011 16:37

es par safrānu un vaniļu redzēju, ļoti patika

banderoso 11. oktobris 2011 10:57

Man ļoti patī šis raidījums (Y)

minniite 11. oktobris 2011 09:51

šo raidījumu vakar skatījos. Ļoti interesanti :)

pece 11. oktobris 2011 09:01

Šitais ir riktīgi foršs raidījums! Redzēju 2 daļas - super, super, super!