Garšīga lasāmviela: Mazā Parīzes konditoreja

Linduchy
Linduchy 27. jūnijs 2018 08:01
1406

Lauras Madeleines grāmata "Mazā Parīzes konditoreja" mani apbūra no pirmā acu uzmetiena. Grāmata par Parīzi un par konditoreju - divi zaķi ar vienu šāvienu, kaut kas tāds nu nekādi nevar nepatikt.

Grāmatā cieši savijušies divi stāsti - 1909. gada notikumi Parīzē un atklājumi 1988. gada Anglijā. Grāmatas autore nodaļu pa nodaļai pamazām ievelk lasītāju noslēpumainajā stāstā, līdz pat pēdējam brīdim neatklājot, kādi tad ir bijuši patiesie notikumi tālajā 1909. gadā.

Parīzē viss sākās ar nejaušu tikšanos, kas uzšķīla pievilkšanās dzirksteli, neskatoties uz piederību dažādiem sociālajiem slāņiem. Smags darbs, iespējas izmantošana, iekšējais spēks un mīlestības nebeidzamās rezerves. Ticība tam, ka mīlestība var pārvarēt visus šķēršļus. Taču šajā stāstā abu jauniešu mīlestību pārbaudīja ne tikai nabadzība, bet arī nelabvēļi, tēva stingrība, tolaik sabiedrībā valdošās normas un tuva drauga nodevība, kas izraisīja skandālu un dziļas sāpes sirdī.

Un, iespējams, šis mīlasstāsts ar nodevību un skandālu būtu palicis 1909. gadā, ja vien 1988. gadā vēstures studente nebūtu atradusi fotogrāfiju, kurā viņas slavenais vectēvs, vēl pavisam jauns, ir kopā ar diviem viņai svešiem cilvēkiem. Fotogrāfijai otrā pusē izlasāmi vārdi: "Piedod man". Intriga, ziņkāre un nespēja noticēt tam, ka vectēvs ir bijis iesaistīts skandālā, kura rezultātā Parīzē pat nācies slēgt smalku konditoreju. Viņa sāk šķetināt vēstures notikumu pavedienus, atklājot senus notikumus par diviem nelaimīgiem mīlētājiem un vienu lielu nodevību.

Mazā Parīzes konditoreja ir ļoti romantisks stāsts, kas patiks gardēdēm, jo mīlas lietas šajā grāmatā papildina fantastiski garšīgi konditorejas brīnumu tapšanas apraksti.

Sagatavo tēju, kūciņu un ļaujies nesteidzīgai romāna baudīšanai ziedošā dārzā! Lieliska vasaras lasāmviela.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 28. jūnijs 2018 15:08

Izklausās labi.. :)

Ciao 27. jūnijs 2018 08:34

o oooo (L)

Kerstyna 27. jūnijs 2018 08:29

Intriģējoši :)