Garlaikoto bohēmistu ceļošana un peldēšana pa dzīvi

Linduchy
Linduchy 22. janvāris 2017 19:25
1205

2014. gadā Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvoja Vladislava Nastavševa iestudētais krievu rakstnieka Mihaila Kuzmina romāns “Peldošie-ceļojošie”, kura pamatā ir melanholisks stāsts par 20.gs. sākuma Sanktpēterburgas dzīves garlaikotiem bohēmistiem, viņu attiecību līkločiem, spožākas, jautrākas un laimīgākas dzīves meklējumiem, divkosīgām spēlēm un pieputējušām dvēselēm. Ceturtdien devos uz Dailes teātri ievērtēt šī stāsta turpinājumu.

Krievijas sudraba gadsimta beigas. Nemierpilnās Pēterburgas baltās naktis ir nogurdinājušas un nogarlaikojušas bohēmistus - bezprātīgo un skandālu alkstošo Poļinu (Ieva Segliņa), cildeno Iraīdu (Ērika Eglija), amizanto Ļoļečku (Ilze Ķuzule-Skrastiņa), mūžīgu sirdsapziņas pārmetumu pārņemto Orestu (Ģirts Ķesteris), mīlas mokās nomocīto Lavriku (Mārtiņš Upenieks) un pārējos. Sastrādātās lietas liek tiem meklēt “patvērumu” šķietami mierīgajā lauku muižā. Viņi mūžīgi ceļo. Viņi vienmēr ir peldošie. Jo mūždien atkal kļūst nāvīgi garlaicīgi…

Ļoti savdabīga izrāde, kurā mani vairāk uzrunāja tieši sieviešu tēlojums. Ilzes Ķuzules-Skrastiņas atveidotais Ļoļečkas tēls - tā histēriskums un elegance, lika pasmaidīt. Taču homoseksuālā tēma starp vīriešu tēliem šajā izrādē gan mani nu galīgi un absolūti nepārliecināja – izskatījās neveikli, nepārliecinoši un izspiesti.

Mani pārsteidza Monikas Pormales veidotā scenogrāfija - neskaitāmi melni flīģeļi kā spožā laikmeta drupas. Aktieriem pārvietošanās pa slidenajiem flīģeļiem noteikti prasīja pamatīgu koncentrēšanos, bet dažbrīd izskatījās neveikli. Labi, ka izpalika traumas.

20170122192443-25716.jpg

Izrādi papildināja zīmola “Mareunrol’s” tērpi - laikmetam pieskaņoti, taču ar nojaušamu dizaineru tandēma rokrakstu. Izrādes tēlos apvienojās elegance, izsmalcināts šiks un askētisms.

Lai arī izrāde kopumā man patika, tomēr jāsaka atklāti, ka tā ir visai savdabīga. Šī būs viena no tām izrādēm, kurai ir nepieciešams piemērots noskaņojums. Man trāpījās īstais noskaņojums. 

Foto: Gunārs Janaitis http://www.dailesteatris.lv/izrade/548/peldosie-celojosie-ii-dala

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies