Gardēži ekskluzīvā meistarklasē degustē Vinstona Čērčila mīļāko dzērienu – armēņu konjaku

AnnaZars
AnnaZars 17. novembris 2015 10:06
834

Nedēļas nogalē Rīgā, jaunatvērtajā izklaides kompleksā “Vernisāža” gardēži un izsmalcinātu dzērienu cienītāji pulcējās, lai piedalītos ekskluzīvā meistarklasē “ArArAt atklāsmes” un nobaudītu kādreizējā Lielbritānijas premjerministra Vinstona Čērčila iecienītāko dzērienu – armēņu konjaku. Pasākuma laikā viesiem tika pasniegts arī īpašs 30 gadus izturēts armēņu konjaks. Lai pastastītu par šī dzēriena ražošanas tradīcijām, vēsturi un pareizu baudīšanu, Rīgā ieradusies konjaka eksperte un vēstnese no Armēnijas, Marina Badalyan.

 

Pasākuma laikā viesiem bija iespēja nogaršot četrus dažāda vecuma dzērienus – sešus, septiņus, desmit un divdesmit gadus ozolkoka mucās izturētus armēņu konjakus. Tāpat viesiem tika piedāvāts degustēt ekskluzīvu 30 gadus izturētu armēņu konjaku. Starp tiem bija arī kādreizējā Lielbritānijas premjerministra Vinstona Čērčila iecienītākais dzēriens. Vēstures fakti vēsta, ka armēņu konjaku Čērčils pirmo reizi nobaudījis, kad to viņam Jaltas konferencē uzdāvinājis Staļins. Turpmāk, pēc īpaša lūguma, Čērčils reizi mēnesī saņēma konjaka piegādi no Armēnijas.

 

Armēņu konjaks ir viens no leģendām un vēstures faktiem apvītākajiem dzērieniem. Raugoties uz šī dzēriena degustēšanu, konjaka eksperte norāda, ka tam ir īpašs baudīšanas rituāls. Tas ir pārdzīvojums, kura laikā tiek pievērsta uzmanība dzēriena krāsai, aromātam un pēcgaršai. Turpina konjaka “ArArAt” vēstniece no Armēnijas, Marina Badalyan: “Konjaku pasniedz istabas temperatūrā, aptuveni 18-21°C siltu, bet pēc tam, turot glāzi, konjaks tiek sasildīts arī plaukstās. Jo vairāk dzēriens tiek sasildīts, jo vairāk izgaro tā aromāti. Dzērienu var baudīt “tīrā” veidā ar ledu, vai dažādos kokteiļos, kopā ar citām sastāvdaļām. Runājot par konjaka saderību ar dažādiem ēdieniem un citiem dzērieniem, īpaši jāuzsver kafija un gaļas ēdieni, kas tam būs vispiemērotākie. Visbiežāk konjaks tiek pasniegts pēc ēdienreizes, taču to var baudīt arī pirms tās. Konjaks jābauda maziem malkiem – pirmajam malkam ir jābūt pavisam mazam, katram nākamajam – arvien lielākam, atklājot šī dzēriena smalkākās garšas nianses.”

 

Atkarībā no armēņu konjaka vecuma, tam piemērotas uzkodas var būt kazenes, žāvēti augļi, rieksti un šokolāde. Degustējot vairākus konjakus, vienmēr jāsāk ar jaunāko, visbeidzot jāgaršo visilgāk izturētais dzēriens.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies