Gads PROVANSĀ

thezeezee
thezeezee 31. augusts 2016 21:02
1048

Vasarai lieliskas lasāmvielas nevar būt par daudz, un ja vēl neesi lasījusi pāris gadus atpakaļ izdoto Pītera Meila grāmatu "Gads PROVANSĀ", tad varbūt pienācis laiks to uzmeklēt bibliotēkas vai veikalu plauktos un iegrimt Provansas valdzinājumā. :)

Grāmata "Gads Provansā" stāsta par kāda angļu pāra pirmo dzīves gadu pēc pārcelšanās uz dzīvi no Anglijas uz Provansu. Pīters Meils un viņa sieva izlēma, ka viņiem jāpārceļas uz Franciju, jo viņi ik gadu pavadījuši atvaļinājumu Provansā un tikpat daudz reižu viņi to negribīgi atstājuši, lai atgrieztos Anglijā. Pēc aiziešanas pensijā laulātie pārdeva savus īpašumus Francijā un iegādājās māju Provansā ielejā pie Le Sault. Sākumā viņiem bija jāpierod pie jaukajiem un patīkamajiem saulainajiem laika apstākļiem, kas bija viegli izdarāms, jo Anglijā taču lietus nekad nemitējas. Tāpat arī bija jāaprod ar provansiešu relaksēto dzīvesveidu, franču kultūras un ēšanas paradumu atšķirībām, un protams, jaunas un sarežģītas valodas, kas krietni atšķiras dzīvē no valodu kursos apgūto runas veidu. Un protams, kā jau piedienas grāmatām - ir dažādas grūtības, ar kurām galvenajiem varoņiem jātiek galā un tas arī tiek izdarīts diezgan asprātīgā, negaidītā un interesantā veidā.

Tā nu tas bija - Pīters Meils, kas kādreiz strādāja reklāmas sfērā, aizgāja pensijā un uzrakstīja pasaules bestselleru, piefiksējot emocijas un piedzīvojumus dienu pa dienai, nedēļu pa nedēļai un mēnesi pa mēnesim. Grāmatas valoda ir tik bagātīga, sulīga un viss tiek aprakstīts fantastiski humoristiskā veidā, ka to lasot, gribas skaļi smieties (ko arī darīju :)) un izlasīt arī kādu rindkopu apkārtējiem, lai pasmietos kopā.

Angļiem grūti gāja ar iedzīvošanos Francijā, jo mājas remonts negāja tik gludi kā cerēts, jo franču izpratne par termiņiem atšķiras no angļu pierastajiem. Tāpat daudz grāmatā aprakstītu problēmu radušās dēļ valodas un grūtībām saprast provansiešu akcentu, bet tas arī tiek pasniegts kā tāds izdevies joks, bez jebkādas žēlošanās, tik pievienojot britu humoru. Arīdzan daudz tiek aprakstīti ēdieni, jo frančiem ēšana ir atsevišķa kultūra, un brīžiem tas viss izklausās tik garšīgi, ka gribas doties uz virtuvi un uztapināt kādu šedevru virtuvē pašai. Grāmata ir īsta BAUDA, tiešām iesaku izlasīt! 

Intersanti, ka pērnā gada vasarā biju Provansā un izbraukāju tās ciemus, kalnus un lejas, par kurām Pīters stāsta savā grāmatā, un vietējie stāsta, ka šī grāmata izglāba ieleju no nāves. Izrādījās, ka astoņdesmitajos gados, kad Pīters šo grāmatu uzrakstīja, ieleja burtiski mira dēļ darba trūkuma un cilvēki to lēnām pameta, taču pēc grāmatas publikācijas aizvien vairāk britu iegādājās mājas konkrētajā ielejā un tā lēnām atdzīvojās, jo bija vajadzīgi gan būvnieki, kas savestu kārtībā ēkas, tāpat arī veikaliņi kļuva apmeklēti un šobrīd jau ieleja ir tik populāra, ka franču bagātniekiem un slavenībām Le Sault ielejā atrodas vasarnīcas, mājas, taču vienkārši ļaudis tās pat vairs nevar atļauties. Ieleja ir kļuvusi par Provansas iekārtotāko dzīves vietu. Ko spēj laba reklāma izdarīt!

Un ja gribas vēl kādu šī autora darbu palasīt, tad latviski pieejamas vēl divas grāmatas "Labu apetīti!" un "Viesnīca Pastis". 

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 2. septembris 2016 08:55 thezeezee

Ir vēl trešā grāmata Labu apetīti.
Man patika visas trīs!

Ciao 1. septembris 2016 19:31

Lasīta šķiet pasen, patika:)

KRX 1. septembris 2016 11:47

Oi, šī sen jau lasīta bij (Y)
Ļoti viegla, lasāma, baudāma un spilgtus iespaidus rosinoša grāmata! (Y)

thezeezee 1. septembris 2016 10:24 pece

Es izlasīju arī 'Viesnīca Pastis' - tā arī bija feina :)!

pece 1. septembris 2016 09:02

Man ar patika šī grāmata!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā