Franču kino - Dans la Maison (MĀJĀ)

Linduchy
Linduchy 5. jūlijs 2013 22:49
1249

 

 

Splendid Palace šonedēl (un ne tikai šonedēļ)  ir sarūpējis vairākas lieliskas filmas, kuras ieguvušas atzinību dažādos kinofestivālos - Amour , Artist, Blue Valentine, Renoir u.c. Tik daudz interesantas filmas, ka varētu pavadīt ik vakaru šonedēļ kinoteātrī, jo vairākām filmām ir paredzēts tikai viens seanss šonedēļ.

Šoreiz mana izvēle bija franču filma Dans la Maison (Mājā).  2011. gada Sansebastianas kinofestivālā šī filma ieguva galveno balvu labākās filmas kategorijā.

Režisors: Fransuā Ozons (François Ozon) Lomās: Fabriss Lučini (Fabrice Luchini), Kristīne Skota Tomasa (Kristin Scott Thomas), Emanuēla Seņjē (Emmanuelle Seigner)

Stāsta pamatā literāri talantīgs 16 gadīgs skolnieks un literatūras skolotājs. Mūsdienu lielā ''sāpe'' par jauniešu notrulināšanos - kad vienīgās intereses ir TV, dators un telefons. Uz vispārējā klases skolnieku fona, kur lielākā daļa nespēj uzrakstīt vairāk kā divus teikumus domrakstā par pavadītajām brīvdienām, Klods izceļas ar savu literāro talantu, ieintriģējot skolotāju ar savu eseju par  redzēto klasesbiedra mājā…

Manuprāt šī filma nav nekāds baigais kino šedevrs, bet gan vienkārši laba franču filma ar lielisku aktierspēli, interesantu sižetu un īpatnēju nobeigumu. Filma noteikti nav paredzēta ''pokemonu ēras'' jauniešiem (tīņiem un knapi 20-gadniekiem, kuriem interesē tikai sex, jēli jociņi, nemitīga šaušana un sprādzieni). Šī ir nopietna filma (lai arī ar atsevišķām humora piešpricēm) nobriedušiem cilvēkiem. Un, protams, tas nav nekāds ''Holivudas kases grāvējs'', bet gan tipiska eiropeiska filma. Skatāms kino mierīgam vakaram.

Vai esi redzējusi šo filmu un kādas ir Tavas domas par to?

Attēla avots: www.imdb.com

Iesūti savu blogu Sieviešu klubā arī tu... 

                                           

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies