FOTOREPORTĀŽA: Jelgavā noslēdzies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 11. jūnijs, 08:53:33
FOTOREPORTĀŽA: Jelgavā noslēdzies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls

Jelgavā 9. un 10. jūnijā norisinās 12. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls. 10. jūnija noslēguma koncertā klātesošos izklaidēja tādas grupas kā "Jonis" (Lietuva), "Sudden Lights" un "Jumprava".

Smilšu skulptūru parkā vienkopus satikās dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 mākslinieki no 7 valstīm - Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Krievijas - smilšu formas pārvērtuši visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Mākslinieki šī gada festivāla tēmu interpretēja dažādi, tomēr katrs darbs atspoguļo autora uzskatus un redzējumu par to, kāda ir dzīvnieku pasaule. Daži savvaļu veidoja harmonijā ar cilvēkiem, darbos veicinot cilvēku un dzīvnieku draudzību. Citi attēloja dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Savukārt daži no māksliniekiem šim darbam piegāja ar humoru un filosofiju.

Festivāla konkursā augstākos apbalvojumus saņēma Aleksandr Skarednov (Krievija) ar skulptūru "Sarkanā grāmata", Jakub Zimacek (Čehija) un "Čūskas", kā arī Oleksiy Poda (Ukraina) ar skulptūru "Draudzība". 

Festivālu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde „Kultūra" sadarbībā ar Ramirent Baltic AS Rīgas filiāli.

Foto: Edgars Griestiņš un Kristaps Hercs