FOTOGALERIJA. Ceļu pie skatītājiem sākusi izrāde “Leģendas dzimšana”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. decembris 2019 12:24
456

8.decembrī VEF Kultūras pilī un 10.decembrī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē skatītājiem bija iespēja pirmo reizi  novērtēt nule kā tapušo izrādi "Leģendas dzimšana", kas vēsta par Maestro Raimonda Paula jaunību un karjeras sākumu. Abās izrādes norises vietās skatītāji ar sajūsmu, aizkustinājuma asarām un ovācijām uzņēma krāšņajās vīzijās un dejās  izstāstīto stāstu par mūsu Maestro jaunības laiku un mūziku. "Kad redzam izrādes beigās, ka meitenēm tiek likti mirdzoši kroņi – tā ir vīzija, ka jebkura dziedātāja, kas dzīvē saskārusies ar Maestro skaisto mūziku, to izpildījusi, ir pacelta jaunā gaismā un statusā," pēc izrādes pauda producente Laila Ilze Purmaliete.
Rīgā jauniestudējuma pirmizrādi apmeklēja režisors Jānis Streičs (atgādināsim, ka izrādē skan dziesma "Melodijas sirds", kuras instrumentālā versija dzirdama viņa leģendārajā filmā "Teātris"). Skatītāju vidū manīja arī Latvijas Nacionālā teātra aktieri Mārtiņu Brūveri, kurš uz pirmizrādi bija ieradies kopā ar kundzi un meitu. "Manuprāt, bija izvēlēts ļoti labs dziesmu materiāls, arī teksti bija ļoti atbilstoši, veidojot gan attiecīgo noskaņu par iepriekšējā gadsimta 50. un 60.gadiem, piedāvājot daudz vērtīgas informācijas par Maestro Raimonda Paula muzikālajām izvēlēm viņa jaunības laikā," atzina aktieris. Savukārt aktieris un režisors Varis Vētra īpaši izcēla Ievas Sutugovas sniegumu, uzsverot, ka viņa bija īpaši spilgta un pārliecinoša. Tāpat viņš ieteica Gintam Andžānam dot vēl kādu dziesmu, lai vairāk tiktu izmantotas  viņa labās vokālās dotības. Viesu vidū manīja arī leģendāro Latvijas Radio raidījuma "Mikrofons" vadītāju Liu Guļevsku, kura pirmizrādi apmeklēja kopā ar meitu, LR režisori Diānu Sproģi un viņas dzīvesbiedru. Uzvedumu apmeklēja arī Raimonda Paula ilggadīgā līdzgaitniece – bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" dibinātāja Daila Martinsone, kas atzinīgi novērtēja iestudējuma augsto līmeni:  "Ar nepacietību gaida mirkli, kad pats Maestro varēs izrādi noskatīties klātienē!"

Nākamās izrādes notiks 17.decembrī Jelgavā, 29.decembrī Limbažos, 19.janvārī Alūksnē,  kā arī 1.februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies