Foto: Ar sabiedrībā zināmu cilvēku piedalīšanos atklāj jauno Abavas vīna darītavas bāru un pagrabu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 11. augusts 2018 19:48
925

Šī gada 9. augustā Tukuma novada Ārlavciemā tika atklāts jaunais Abavas vīna darītavas bārs un pagrabs, tādejādi radot unikālu iespēju uzzināt par vīna tapšanas gaitu Latvijā. Saimnieku Mārtiņa un Lienes Barkānu vadībā atklāšanas viesiem bija iespēja ne tikai iepazīties ar jauno vīna pagrabu, bet arī nobaudīt ģimenes vīna darītavas radītos dzērienus.

20180811194558-26778.jpg 

“Mums bija svarīgi radīt mājīgu vīna baudīšanas telpu netālu no galvaspilsētas, kur nepilnas stundas attālumā ikviens var atbraukt un nobaudīt Latvijā ražotu vīnu. Tādā veidā Kurzemes tūrisma maršrutu esam papildinājuši ar jaunu un unikālu pieturas punktu, kur ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja gan nobaudīt Latvijā ražotu vīnu, gan arī uzzināt visu par tā tapšanas gaitu,” stāsta Abavas vīna darītavas saimniece Liene Barkāne.

 20180811194618-40583.jpg

Abavas vīna darītava ir dibināta 2010.gadā un īsā laikā ir kļuvusi par vadošo Latvijas vīna darītavu. Darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns stāsta, ka uzņēmumā ir ieguldīti gan ģimenes personīgie līdzekļi, gan finanšu institūcijas “Altum” piešķirtais finansējums, aktīvi izmantojot arī Eropas Savienības fondu atbalstu.

20180811194645-70413.jpg 

“Kopš darbojamies vīna ražošanas nozarē, esam piedzīvojuši strauju izaugsmi. Jau sākotnēji Abavas vīna darītavas mērķis ir bijis ražot unikālus produktus ar augsti pievienotu vērtību – gan satura, gan dizaina ziņā. Šobrīd esam daļa no Latvijas modernās garšas vēstnešiem un aktīvi sadarbojamies ar Latvijas vadošajiem restorāniem un vīnziņiem, tomēr mūsu plānos ir ne vien izaugsme vietējā tirgū, bet arī plašākas eksporta iespējas - šobrīd Abavas vīns ir novērtēts jau 10 Eiropas valstīs, jo īpaši populāri ir Rabarberu dzirkstošais vīns un “Ābols apiņos” dzirkstvīns. Gadā realizējam aptuveni 100 tonnas dažādu dzērienu, savukārt 2018. gads mūs ir priecējis ar labvēlīgu klimatu, tāpēc saredzam arī potenciālu palielināt mūsu ražošanas apjomu,” stāsta Abavas vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns.

20180811194726-86035.jpg 

Atklāšanā piedalījās tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā modes blogere Brigita Dambe, modes dizainere Dace Krieviņa – Bahmane, blogeres Maria Larionova, Jūlija Rumjanceva un Bea Jonīte, modes blogeris Deniss Ševeļovs, radio balss Linda Samsonova, grupas “Tautumeitas” solistes Asnate un Aurēlija Rancānes, modes un dzīves stila žurnālu redaktores Kristīne Rudzinska, Dace Kaņepe un Dana Sinkēviča, kā arī žurnāla redaktors Dāvis Dāvids Sakne, dziedātāja un vokālās studijas vadīta Liera Šteina, dziedātājs Alekss Silvērs, kā arī modes un dzīves stila žurnāliste Jūlija Rumjanceva. Viesus uz norises vietu nogādāja ērtais “Lux Express” autobuss.

20180811194811-55854.jpg 

Par Abavas vīna darītavu

“Abavas” ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu darīšanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.. Abavas vīna darītava ir dibināta 2010.gadā un īsā laikā ir kļuvusi par vadošo Latvijas vīna darītavu. 2018. gadā Abavas ģimenes vīna darītavas preču zīme uzvarējusi konkursā "Gada preču zīme pasaulē".

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies