Filmu un seriālu izlase februārī

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. februāris 2021 09:19
215

Kamēr pavasaris vēl ir aiz kalniem, turpinām iekārtoties ērtāk, lai vienatnē vai kopā ar savējiem skatītos kādu interesantu filmu vai seriālu. Februārī Shortcut piedāvā gan jaunus, gan jau skatītus latviešu seriālus ar jauniem piedzīvojumiem, kā arī visā pasaulē popularitāti guvušas ārvalstu filmas un seriālus. 

Ģimeņu dzīvi tuvplānā reizi nedēļā varēs iepazīt jaunā latviešu realitātes seriālā “Ģimene burkā”. Šobrīd, kad vairāk laika pavadām mājās, iesakām ļauties ceļojumam ar acīm filmā “Ceļojums uz Grieķiju”, dzīvot līdzi spraigiem notikumiem filmā “Grenlande” un pēdējai filmas “Rembo” daļai “Rembo: Pēdējās asinis”, kā arī pasmieties, skatoties filmu “Draugdāvanu diena”. Seko līdzi uz patiesiem notikumiem balstītām filmām “The End of the Storm” un “Slepkavības Vaithausā”. Kopā ar pašiem mazākajiem iesakām skatīties animācijas filmu “Princese Emija” un “Trollis: Pasaka par astīti”. Iepazīsties un seko līdzi arī vairākiem HBO satura ražojumiem – “Lēdija un auto”, “Piespiedu izolācijā”, “Dzīvības pazīmes – patiess stāsts par cilvēkiem”. 

Shēmotāji (Schemers, 2019), filma pieejama no 3. februāra

Filma balstīta uz patiesiem notikumiem. Deivijs 1979. gadā Skotijas pilsētā Dandī pēc savas futbolista karjeras beigām kopā ar diviem draugiem nolemj pievērsties mūzikas koncertu popularizēšanai. Viņu izdošanos apdraud saķeršanās ar vietējo gangsteri, tāpēc Deivijam nākas izdomāt un likt lietā viņa dzīves lielāko shēmu. Galvenajā lomā skotu aktieris Konors Berijs. 

Ceļojums uz Grieķiju (The Trip To Greece, 2020), filma pieejama no 3. februāra

Jau ceturto reizi (pēc filmām “Ceļojums”, “Ceļojums uz Itāliju” un “Ceļojums uz Spāniju”) aktieri un labi draugi Stīvs Kūgans un Robs Braidons dodas ar humoru apvītā gastronomiskā ceļojumā.  Šoreiz viņu izvēle krita par labu Grieķijas Vidusjūras virtuvei. Ceļojums sāksies senajā Trojā un noslēgsies Itakā, sekojot leģendārā Odiseja pēdām. Ceļā viņi izbaudīs lieliskas ainavas, asprātīgas sarunas un vingrināsies aktiermākslā. 

Viltus slavenības (Fake Famous, 2021), filma pieejama no 4. februāra, HBO

Sekotāji, poga “patīk”, komentāri – tās ir slavas valūtas šodien, bet.. vai 140 miljonus Instagram lietotāju, kurš lepojas ar vairāk nekā 100 000 sekotājiem, var uzskatīt par slavenu? Lai atbildētu uz šo jautājumu, bijušais “New York Times” un “Vanity Fair” reportieris Niks Biltons kopā ar savu komandu, kurā ir arī sociālo mediju eksperts un stilists, pieņem darbā trīs slavenus Losandželosas Instagram lietotājus. Viņi piedalās sociālajā eksperimentā, kurā palīdz parastam ikdienas sociālo platformu lietotājam ar pieticīgu sekotāju skatu pārvērties par  "slavenu" influenceri. Lai atklātu, kas patiesībā notiek influenceru "slavas" aizkulisēs,  filma “Viltus slavenības” izgaismo mūsu apsēstības ar sociālajiem medijiem labās un sliktās puses. 

Lēdija un auto (The Lady and the Dale, 2021), seriāls pieejams no 4. februāra, HBO

Seriāls seko līdzi Elizabetes Kārmaiklas drosmīgajam stāstam. Viņa bija uzņēmēja, kura 1970. gadu naftas krīzes laikā ieguva ievērību, reklamējot degvielu taupošu trīsriteņu automašīnu, kas pazīstama kā auto “Dale”. Laikā, kad uz ceļa valdīja trīs lieli amerikāņu automobiļu ražotāji, Elizabete palaida futūristisku transportlīdzekli. Elizabetes reklāmas dedzība viņu mudināja uz sīvu sabiedrības un plašsaziņas līdzekļu interesi, kas atklāja noslēpumu un aizdomu tīmekli par automašīnas tehnoloģijām un pašas pagātni. 

Ģimene burkā (2021), realitātes seriāls pieejams no 5. februāra

Trīs dažādas ģimenes, katrai viena burka, kurā liktas vēlmes pēc saskaņas ģimenē – vai tā palīdzēs atrisināt likstas un ienesīs saticību mājās? TV kameru priekšā savu sadzīvi izrādīs spilgtā uzņēmēja Katrīne Sauliete ar meitām. Viņa nesen šķīrusies un uzsākusi jaunas attiecības, tāpēc skatītājiem būs iespēja ielūkoties, kā atvases sadzīvo ar viņas jauno draugu un kā Katrīnei izdodas atrast līdzsvaru starp bērnu audzināšanu un privāto dzīvi? Visai ambiciozu mērķi – pusgada laikā uzcelt un pārvākties uz jaunu māju seriālā savai ģimenei izvirzījis humorists un mūziķis Nauris Brikmanis. Vai tik ilgi lolotais projekts – mājas būvniecība – nekļūs arī par lielāko pārbaudījumu Brikmaņu attiecībām? TV kameras sekos arī daudzbērnu ģimenei no Jelgavas, kurā strīdi un nesaskaņas kļuvušas par ikdienu – kā viņiem izdosies sasildīt padzisušās attiecības un atkal atrast ceļu vienam pie otra?

Piespiedu izolācijā (Locked Down, 2021), filma pieejams no 8. februāra, HBO

Linda un Paksons nolemj šķirties, tomēr dzīvei ir citi plāni, jo viņi ir iestrēguši mājās obligātajā pašizolācijā. Kopdzīve šajā brīdī ir problēma, taču dzejas un bagātīgā vīna daudzums viņus pārsteidzošākajā veidā satuvinās. Galvenajās lomās varēs redzēt Annu Hetaveju un Čivetelu Edžioforu. 

Rembo: Pēdējās asinis (Rambo: Last Blood, 2020), filma pieejama no 10. februāra

Džons Rembo ir ASV īpašās vienības veterāns, karojis Vjetnamā. Džons saņem ziņu, ka bez vēsts pazudusi tuva drauga meita Gabriela. Rembo ir pārliecināts, ka vainojams pazīstams Meksikas kartelis, kas nodarbojas ar cilvēku un narkotiku tirdzniecību. Izmisušie tuvinieki lūdz Rembo palīdzību. Savācis visu pieejamo munīciju, viņš šķērso ASV un Meksikas robežu, skaidri apzinādamies, ka priekšā ir ārkārtīgi smaga cīņa ar tiem, kuri neatzīst nekādus noteikumus. Šī ir piektā un pēdējā daļa, galvenajā lomā, nemainīgi – Silvestrs Stallone.

Melnais strazds (Blackbird, 2019), filma pieejama no 10. februāra

Viņi nolēma nosvinēt Ziemassvētkus…vasarā. Māte, kura ir neizārstējami slima, nolēmusi pēdējo reizi savākt kopā visu ģimeni un vēlās aiziet no dzīves pēc saviem noteikumiem. Viss notiek pēc plāna, līdz gaismā sāk nākt senas pretrunas, neatrisināti konflikti un ģimenes noslēpumi. Galvenajās lomās Sūzana Sarandona, Keita Vinsleta, Sems Neils un citi. 

Princese Emija (Princess Emmy, 2019), animācijas filma pieejama no 10. februāra

Princese Emija ir jauna meitene ar slepenu dāvanu – viņa ir vienīgā Kandisas valstībā, kura prot runāt ar zirgiem. Līdz šim Emijas dzīve ir bijusi brīnišķīga, pavadot laiku kopā ar saviem labākajiem draugiem stallī, kas ir pilns ar pārsteidzošiem zirgiem, kā arī pavadot laiku kopā ar ģimeni pilī. Tas notiek līdz brīdim, kad parādās viņas greizsirdīgā, viltīgā māsīca Gizana, izaicinot viņu katrā solī, apdraudot Emijas iespējas kļūt par oficiāli inaugurētu princesi. Papildus tam Emijai ir jāiziet visaugstākais pārbaudījums, lai nopelnītu tiesības paturēt savu dāvanu. Ja viņai neizdosies, viņa uz visiem laikiem zaudēs dāvanu un labākos draugus. 

Afroamerikāņu māksla: gaismā (Black Art: In the Absence of Light, 2021), filma pieejama no 11. februāra, HBO

Vēsturē ir stingri iesakņojusies melnādaino amerikāņu pieredze. Nozīmīga un spilgta iepazīšanās ar  dažu mūsdienu izcilāko afroamerikāņu mākslinieku darbiem, tostarp Kerija Džeima Maršala, Feitas Ringoldas, Eimijas Šēraldas un citu mākslinieku darbiem. Filma ir liecība par melnādaino amerikāņu neizdzēšamo ieguldījumu mūsdienu laikmetīgās mākslas pasaulē.

Grenlande (Greenland, 2020), filma pieejama no 11. februāra

Zemei tuvojas milzu komētas fragmenti, kuru spēkos ir iznīcināt cilvēci. Izdzīvot katastrofā var, vienīgi jānokļūst bunkuros tālu Grenlandē. Džons, viņa sieva Alisone un dēliņš Neitans dodas riskantā ceļojumā, lai izcīnītu savu vietu vienīgajā patvērumā. Apkārt virmojot šausminošām ziņām no pilsētām, kuras līdz ar zemi nolīdzinājuši komētas fragmenti, Garitī ģimene pieredz cilvēka dabas labākos un ļaunākos aspektus, spēkojoties ar aizvien pieaugošo paniku un nelikumībām. Kad pulkstenis skaita pēdējās sekundes līdz vispasaules apokalipsei, viņu neticamais brauciens sasniedz kulmināciju izmisīgā pēdējā brīža lidojumā uz iespējamo glābiņu. Galvenās lomas atveido Džerards Batlers, Morena Bakkarina, Rodžers Deils Floids un citi. 

Dzīvības pazīmes – patiess stāsts par cilvēkiem (Vitals. A True Human Story, 2021), seriāls pieejams no 11. februāra, HBO

Šis Spānijas HBO dokumentālais seriāls ir patiess un aizkustinošs par Barselonas slimnīcu Covid-19 pandēmijas laikā. Neparastais trīs sēriju seriāls pēta fiziskās un emocionālās problēmas, ar kurām pacientiem un veselības aprūpes darbiniekiem jāsaskaras ne tikai darbā, bet arī mājās, esot kopā ar ģimeni un tuviniekiem. Atainojot šos personīgos stāstus, režisors Fēlikss Kolomers atgādina par cilvēces ievērojamo spēju mīlēt un būt laipniem, saskaroties ar vissliktākajiem apstākļiem. 

“Vanguard”, 2020, filma pieejama no 26. februāra

Slepena apsardzes kompānija Vanguard ir pēdējā cerība uz izdzīvošanu grāmatvedim pēc tam, kad viņš ir kļuvis par mērķi visnāvējošākajai algotņu organizācijai pasaulē. Galvenajā lomā varēs redzēt Džekiju Čanu. 

 “The End of the Storm”, 2020, filma pieejama no 26. februāra

Unikāla dokumentālā filma, kas atklāj Liverpool futbola kluba 2019./2020. gada sezonas panākumus Anglijas futbola Premjerlīgā. Gadā, kad visi sporta veidi apstājās, Liverpool futbola kluba fani beidzot piedzīvoja, kā viņu komanda paceļ trofeju, kuru bija centušies iegūt jau 30 gadus. Filma “The End of the Storm” svin vienu no sporta vēsturiskākajiem triumfiem.

Draugdāvanu diena (Friendsgiving, 2020), filma pieejama no 26. februāra

Ebija ar nepacietību gaida mierīgu Pateicības dienu kopā ar savu labāko draudzeni Molliju, bet draugu plāni par klusām tītara vakariņām ieslīgst dūmos, kad viņiem pievienojas Mollijas jaunais draugs un viņas krāšņā māte. Galvenajās lomās Mālina Okermane un Kate Dennigsa.

Trollis: Pasaka par astīti (Troll: The Tale of a Tail, 2018), animācijas filma pieejama no 3. februāra

Troļļu princim Trimam ir tikai trīs dienas, lai izglābtu savu tēvu – karali Gromu, kurš ir pārvērsts par akmeni un kuram ļaunā klātbūtne mežā ir nozagusi asti. Trimam un viņa pavadoņiem jādodas mežonīgā un bīstamā ceļojumā pāri Ervodas troļļu valstībai, lai glābtu tēva dzīvību un atgrieztu valstību likumīgajam valdniekam.

Nedēļas jaunumu apskats ar Džonu Oliveru (Last Week Tonight with John Oliver, 2021), šovs pieejams no 18. februāra, HBO

Amerikāņu sarunu un ziņu satīras šovskopā ar Džonu Oliveru atgriežas ar astoto sezonu. Satīriski, interesanti un rūpīgi pētīti aktuālie notikumi ASV un visā pasaulē. “Nedēļas jaunumu apskats ar Džonu Oliveru” atspoguļo Olivera jautro, ļoti noderīgo skatījumu uz mūsdienu aktuālajiem politiskajiem, sociālajiem un kultūras jautājumiem. Kamēr valsts cīnās ar koronavīrusa pandēmiju un ir pieņemta jauna valdība Baltajā namā, kritiķu atzinīgi novērtētā šova astotā sezona sola izgaismot galvenos jaunumus, kā arī stāstīt par mazāk zināmiem notikumiem, kas ar dažādu komentāru, ierakstītu citātu, sižetu un īpašo viesu piedalīšanos skatītājus informē un izklaidē.

Slepkavības Vaithausā (White House Farm, 2020), seriāls pieejams no 18. februāra

Uz patiesiem notikumiem balstīts seriāls stāsta par liktenīgu nakti 1985. gada augustā, kad Eseksas lauku mājā tiek noslepkavoti pieci vienas ģimenes locekļi, un tam sekojošo policijas izmeklēšanu un tiesas sēdēm. 

Tukšais vīrs (The Empty Man, 2020), filma pieejama no 24. februāra

Pēc pusaudžu grupas noslēpumainas pazušanas kādreizējais policists Džeimss Lasombra uzsāk izmeklēšanu, lai atrisinātu šo lietu. Sekojot pierādījumiem, kas var saistīt slepenu okultu domājošu grupu ar šausminošu vietējo leģendu, viņš drīz saprot, ka viņa un viņam tuvu cilvēku dzīvībai draud briesmas. Galvenajā lomā aktieris Džeimss Bedžs Deils.

Pēdējais Vermērs (The Last Vermeer, 2019), filma pieejama no 3. februāra

Mākslinieks tiek turēts aizdomās par vērtīgas gleznas pārdošanu nacistiem, taču stāstā ir kas vairāk, nekā šķiet.

Filma ir balstīta uz Džonatana Lopesa 2008. gada grāmatu “The Man Who Made Vermeers” un stāsta par mākslas viltotāju Hanu van Meegerenu, kurš kopā ar holandiešu pretošanās cīnītāju Džozefu Pileru izkrāpj miljoniem dolāru no nacistiem. Galvenajā lomā Gajs Pīrss.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies