Filmu un seriālu izlase decembra kino vakariem

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 4. decembris 2021 08:10
423

Izklaidējošas, uzmundrinošas, izzinošas un vienkārši interesantas filmas un seriāli decembrī priecēs kino cienītājus un ļaus izbaudīt labu un kvalitatīvu kino saturu katram savās mājās. Romantika ar humora pieskaņu skatāma Andreja Ēķa jaunākajā komēdijā “Tabu”. Šausmu trilleris „Cilvēks tumsā 2” liek saprast, ka neviens nevar izbēgt no pagātnes grēkiem. Pārdabiskas spējas un parādības vērojamas filmās “Novecošanās”, “Džungļu kruīzs” un seriāla “Manhetena” 2. sezonā. Patiess stāsts filmā “Parādi man tēvu” aizved visu vecumu skatītājus emocionālā kino ceļojumā, atceroties savas ģimenes saites. Decembrī būs pieejamas vairākas skatītāju ļoti gaidītas HBO filmas un seriāli – Sāra Džesika Pārkere, Kristina Deivisa un Sintija Niksone dalīsies savos aizraujošajos piedzīvojumus seriālā “Un tā tas laiks paiet…”, dokumentāli kadri par slaveno amerikāņu aktrisi Adriēnu Šelliju būs skatāmi filmā “Adriēna”, patiesos notikumos balstīts mīlas stāsts vērojams seriālā “Ainavu veidotāji” un animācijas komēdijseriāls “Kā kļūt par Ziemassvētku vecīti” izklaidēs tikai pieaugušos. Interesantas filmas un seriālus varēs skatīties arī jaunākā paaudze –  Edmunda Jansona veidoto animāciju “Goda sardze”, Māras Liniņas animācijas filmu “Čuči, čuči”, seriāla “Cūciņa Pepa” sestās sezonas sērijas, animācijas filmu “Raja un pēdējais pūķis”. Tas viss un vēl daudz kas cits decembrī būs pieejams izklaides platformā Tet+ un Helio interaktīvajā televīzijā.  

Viltība (Deceit, 2021), 1. sezona, HBO, seriāls pieejams no 2. decembra

Pēc Reičelas Nikellas slepkavības 1992. gadā, slepenpoliciste tiek nosūtīta iegūt pierādījumus, kas nodrošinātu galvenā aizdomās turamā Kolina Staga notiesāšanu. Tas kļūst par vienu no bēdīgi slavenākajiem ieslodzījuma gadījumiem Lielbritānijas tiesībaizsardzības vēsturē. 

Manhetena (Manhattan, 2015), 2. sezona, seriāls pieejams no 2. decembra

Seriāla centrā ir kaprīzs zinātnieks Frenks Vinters, kurš ir apsēsts ar domu par pasaules apokalipsi un to, ka aizies bojā milzīgs skaits cilvēku. Frenks kopā ar citiem zinātniekiem pamazām izstrādā atombumbu, nezinot, ka šis kodolierocis vēlāk tiks izmantots Japānas pilsētu bombardēšanā. Daudziem zinātniekiem līdzi uz Losalamosu ir devušās arī viņu sievas un bērni, kuri nenojauš, ar kādu projektu patiesībā strādā viņu ģimenes galvas. Kamēr vīrieši strādā laboratorijā, ģimenes aizvada it kā normālu ikdienas dzīvi, neraugoties uz to, ka atrodas absolūti slepenā un pamestā pilsētiņā. Otrajā sezonā galvenā uzmanība tiek pievērsta problēmām, kas saistītas ar “sīkrīka” izstrādi un salikšanu Trīsvienības testam, drošības situāciju un spiegošanu, kā arī personiskajām attiecībām. Galveno lomu atveido aktieris Džons Bendžamins Hikijs.  

Adriēna (Adrienne, 2021), HBO, filma pieejama no 2. decembra

Par amerikāņu aktrisi, rakstnieci un režisori Adriēnu Šelliju ir daudz stāstu, ko stāstīt. Viņa bija mūza un spoža zvaigzne. Dokumentālā filma ir stāsts par Adriēnas dzīvi un tās mantojumu.  

Noziedzības dzīve: 1984-2020 (Life Of Crime: 1984-2020, 2021), HBO, filma pieejama no 2. decembra

Nepielūdzams brauciens pa Ņūdžersijas lielākās pilsētas Ņūarkas ielām un izmisīga cīņa, lai pārdzīvotu nāvējošāko ienaidnieku, kurš jebkad ir uzbrucis Amerikai – arvien pieaugošā narkotiku epidēmija. 

Agatha and the Midnight Murders (2020), filma pieejama no 2. decembra

Agatai Kristi ir grūtības iekasēt honorārus par saviem publicētajiem darbiem, tāpēc nolemj nogalināt savu slavenāko varoni Erkilu Puaro, cenšoties privāti pārdot manuskriptu. Viņa nolīgst kādu vīrieti, kurš viņu pavada kā miesassargs. Darbība notiek viesnīcā, kurā Kristi plāno veikt darījumu. Agata Kristi un viņas miesassargs sastopas ar potenciālajiem pircējiem un daudzveidīgu viesnīcas viesu grupu. Spriedze izveidojas, kad viesnīcā notiek virkne slepkavību. 

Parādi man tēvu (Show Me the Father, 2021), filma pieejama no 6. decembra

Ikvienam ir unikāls tēva stāsts. Neatkarīgi no tā, vai tas ir pozitīvs vai sāpīgs, tas vienmēr ir personisks un var dziļi ietekmēt mūsu identitātes kodolu un mūsu dzīves virzienu. Šī aizraujošā filma, kurā ietverti dažādi pārsteidzoši un patiesi stāsti, aizved visu vecumu skatītājus iedvesmojošā un emocionālā kino ceļojumā.  

Kā kļūt par Ziemassvētku vecīti (Santa Inc., 2021), 1. sezona, HBO, seriāls pieejams no 9. decembra

Animācijas komēdijseriāls pieaugušajiem. Augstākā ranga sieviešu Elfs, kas strādā Ziemassvētku vecīša darbnīcā Ziemeļpolā, sapņo kādreiz kļūt par vēsturē pirmo sievieti Ziemassvētku vecīti. Ir lieli plāni ar dažādiem paņēmieniem sagraut Ziemeļpola patriarhātu un ir pienācis laiks Ziemeļpola puišu klubam kļūt nedaudz sabiedrību iekļaujošākam. Lomas ierunā Sāra Silvermena un Sets Rogans.

Un tā tas laiks paiet… (And Just like that…, 2021), 1. sezona, HBO, seriāls pieejams no 9. decembra

Viņas no sarežģītās dzīves un draudzības 30 gadu vecumā dodas uz vēl sarežģītāku dzīves un draudzības realitāti 50 gadu vecumā. Seriālā redzēsim trīs no četrām “Seksa un lielpilsētas” galveno lomu atveidotājām – Sāru Džesiku Pārkeri, Kristinu Deivisu un Sintiju Niksoni. Nebūs vien valšķīgās Samantas jeb Kimas Ketrelas. Tāpat seriālā atkal redzēsim Kerijas mīļoto Lielisko vīrieti, ko atveido Kriss Nots. 

Ainavu veidotāji (Ladscapers, 2021), 1. sezona, HBO, seriāls pieejams no 9. decembra

Seriāls balstīts patiesos notikumos - ainavu veidotāji izstāsta unikālu mīlas stāstu, kurā piedalās Kristofers un Sūzena Edvardi. Viņi ir šķietami parasts britu pāris, kuri nonāk kādas ārkārtējas izmeklēšanas centrā, kad Notingemas mājas aizmugurējā dārzā tiek atklāti divi mirušie. Galvenajās lomās Olīvija Kolmane un Deivids Tjūliss.

Tabu (2021), filma pieejama no 9. decembra

Tas, par ko nerunājam. Romantiska komēdija par pieciem mīlošiem pāriem, kuri meklē jaunas emocijas, lai padarītu savu kopā būšanu vēl saskanīgāku un krāšņāku. Viņiem viss ir kārtībā – gan mīlestība, gan uzticība, gan cieņa, un ir kāda vēlme par ko skaļi nemēdz runāt. Filmas režisors – Andrejs Ēķis, producents – Kristians Alhimionoks. Aktieri: Zane Daudziņa, Kaspars Gods, Mirdza Martinsone, Pēteris Gaudiņš, Ģirts Krūmiņš, Uldis Anže, Zane Aļļēna, Jurijs Djakonovs, Klinta Leja, Romāns Bargais, Māra Sleja, Jānus Johansons, Daiga Gaismiņa u.c.Filmu “Tabu” piedāvā vietējā satura ražotājs Tet studio sadarbībā ar filmu studiju Cinevilla Films. 

Goda sardze (2021), animācijas filma pieejama no 9. decembra

Pie valsts vēsturiskā simbola stāv goda sardze. Neatkarīgi no gadalaika un laika apstākļiem, karavīri veic savu pienākumu. Goda pienākumu. Vai ir iespējams novilkt robežu, aiz kuras goda izrādīšana sāk izskatīties pārspīlēta? Animācijas filmas režisors – Edmunds Jansons. 

Cūciņa Pepa (Peppa Pig, 2019), 6. sezona, pieejams no 9. decembra

Jaunajās animācijas sērijās temperamentīgā un enerģiskā cūciņa Pepa ar saviem draugiem dodas jaunos piedzīvojumos, kas visiem skatītājiem liek kopā ar Pepu un viņas labākajiem rotaļu biedriem kopā smieties, priecāties un reizēm arī skumt. Kādi notikumi sagaida Pepas uzticamos draugus? Dažādi atklājumi, ziemas prieki ar sniegavīra velšanu un pikošanos, vasarā aizraujošas peldes un sportiska izkustēšanās ar velosipēdiem un skvoša spēli. 

Cilvēks tumsā 2 (Don't breath 2, 2021), filma pieejama no 10. decembra

Šausmu trillera „Cilvēks tumsā” turpinājums notiek vairākus gadus pēc sākotnējās asiņainās ielaušanās aklā vientuļnieka mājā. Izbijušais kara veterāns dzīvo pilnīgā mierā, līdz saprot, ka viņam neaizbēgt no pagātnes grēkiem. Saspringtā trillera turpinājumu piedāvā režisors Rodo Sajagess, kurš 2013. gadā veiksmīgi debitēja Holivudā ar kulta šausmu filmas “Ļaunie miroņi” rīmeiku. Galvenajās lomās – Stīvens Langs, Brendans Sekstons III un jaunā aktrise Medlina Greisa.

Novecošana (Old, 2021), filma pieejama no 13. decembra

Noslēpumains trilleris par kādas ģimenes brīvdienām tropos. Viņi atklāj, ka nomaļā pludmalē, kas ir tik piemērota laiskai atpūtai, kaut kādā veidā liek viņiem strauji novecot, saīsinot visu savu dzīvi uz vienu dienu. Filmas pamatā ir franču valodā izdotais Pjēra Oskara Levī un Frederika Pītersa grafiskais romāns Smilšu pils. 

Džungļu kruīzs (Jungle Cruise, 2021), filma pieejama no 13. decembra

Dabas pētniece Lilī ir gatava doties uz Amazones džungļiem, lai atrastu koku, kam piemīt neredzētas dziednieciskas spējas. Līdzi dodas viņas smalkais brālis Makgregors un ceļojumos rūdītais kruīza kuģa kapteinis Frenks. Džungļos viņus gaida ne tikai nāvējoši bīstami Amazones floras un faunas pārstāvji, bet arī lamatas, kuras ierīkojuši konkurenti. Galvenajās lomās filmējās Dveins Džonsons, Emilija Blanta. 

Raja un pēdējais pūķis (Raya and the Last Dragon, 2021), animācijas filma pieejama no 13.decembra

Drosmīgajai karotājai Rajai nākas pamest savu dzimto karaļvalsti, lai atrastu pasaulē pēdējo pūķi, kurš varētu palīdzēt uzveikt varenu ienaidnieku. Austrumāzijas tradīcijās balstīts scenārijs. Galvenās lomas ieskaņojuši Kelija Mērija Trena, Akvafina, Izaks Vons un citi. Filma ir saņēmusi pozitīvas kritiķu atsauksmes, kas slavē animāciju, vizuālo vēstījumu, cīņas ainas, tēlus, ieraksta skaņu celiņu, aktierus, kuri ierunājuši tēlus un arī pašu stāstu.

Mitchells vs the Machine (2021), pieejama no 14. decembra

Animācijas komēdija par parastu ģimeni, kas dodas savā līdz šim lielākā izaicinājumā... glābt pasauli no robotu apokalipses. Nav nekas liels, vai ne? Viss sākas ar to, ka radošā autsaidere Keitija tiek uzņemta viņas sapņu kinoskolā un vēlas pamest mājas un atrast “savus cilvēkus”. Taču viņas dabu mīlošais tētis uzstāj, ka uz skolu viņu aizvedīs visa ģimene kopā un tas būs pēdējais piespiedu brauciens. Bet tieši tad, kad ceļojums ir sācies un šķiet, ka sliktāk vairs nevar būt, ģimene pēkšņi nonāk robotu sacelšanās vidū. Lai notvertu katru planētas cilvēku, tiek izmantots viss. Tagad cilvēces izglābšanās ir atkarīga no Mičeliem, tostarp optimistiskās mammas Lindas, dīvainā mazā brālīša Ārona, viņu slaidā mopša Monči un diviem draudzīgiem, bet vienkāršiem robotiem. 

Stārvdrokas parka slepkavības (Murders at Starved Rock, 2021), 1. sezona, HBO, seriāls pieejams no 16. decembra

Trīs dokumentālajās sērijās tiks pētītas trīs sieviešu brutālās slepkavības, kas 1960. gadā notika Stārvdrokas parkā, Ilinoisā. Seriāla veidotāji meklēs atbildes vairāku gadu desmitiem neatbildētiem jautājumiem un uzmācīgajām šaubām, kas vajājušas šīs lietas izmeklēšanas prokurora dēlu. Kāpēc? Pēc sešdesmit cietumā pavadītiem gadiem par vainīgo atzītais vīrietis cenšas attaisnot savu vainu. 

The Holiday (2006), filma pieejama no 22. decembra

Divas sievietes. Dzīvo katra savā pasaules malā. Vīlušās romantiskās attiecībās ar pretējo dzimumu. Vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē. Airisa un Amanda nejauši iepazīstas internetā un nolemj Ziemassvētku brīvdienās apmainīties ar adresēm un padzīvot otras mājā. Izrādās, ka šāda pēkšņa adreses maiņa dzīves kvalitāti var tikai uzlabot, kas nozīmē tikai vienu – laimīgas beigas! Anglijā amerikāniete iemīlas anglietes brālī, kamēr Losandželosā angliete iemīlas komponistā. Vai varat novēlēt visiem četriem vēl laimīgāku jaunā gada sākumu? Galvenās lomas filmā atveido Kemerone Diaza, Keita Vinsleta, Džūds Lo, Džeks Bleks.

Čuči, čuči (2021), animācijas īsfilma pieejama no 22. decembra

Kamēr lāču vecāki ir prom un meklē ogas un medu, lāču mazuļi paliek mājās ar aitām. Lācēni labi pavada laiku, spēlējot jautras spēles ar dzijas kamolu. Drīz vien mazuļi sapinas vienā lielā kamolā un viss tiek apgriezts kājām gaisā. Par laimi aitas palīdz viņiem atkal visu sakārtot. Filma uzņemta pēc tradicionālās latviešu šūpuļdziesmas “Aijā, žūžū, lāča bērni”. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies