Filmu maratons

Linduchy
Linduchy 6. septembris 2020 10:52
86

Viena nedēļas nogale - trīs noskatītas filmas. Un jāsaka atklāti, ka tas ir vairāk nekā visas vasaras laikā. Bet kam gan ir laiks vasarā skatīties  filmas, vai ne? 

“Radioaktivitāte”

“Radioaktivitāte” ir 2019. gada biogrāfiska drāma par Mariju Kirī, prezentēta Toronto Starptautiskajā filmu festivālā. 

Marija Kirī (dzim. Skladovska) bija poļu izcelsmes Francijas zinātniece, kura pētīja radioaktivitāti un atklāja divus ķīmisos elementus - rādiju un poloniju, kas būtiski un neatgriezeniski ir ietekmējuši mūsu pasauli. Jā, bieži vien zinātniskie atklājumi ir balstīti labos nodomos, taču ne vienmēr tie tiek izmantoti cilvēces labā.

Filma stāsta par Marijas iepazīšanos ar savu vīru Pjēru Kirī, viņu kopīgo darbu, sasniegumiem, Nobela prēmiju saņemšanu, traģisko vīra zaudēšanu, sabiedrības nosodījumu un iekšējo cīņu. 

1903. gadā Marija Kirī kopā ar savu vīru Pjēru Kirī saņēma Nobela prēmiju fizikā par radioaktivitātes pētīšanu. Savukārt 1911. gadā viņa saņēma Nobela prēmiju ķīmijā par ķīmisisko elementu rādija un polonija atklāšanu. 

Šī biogrāfiskā drāma nav sauss zinātnisks atreferējums par izcilās zinātnieces dzīvi un sasniegumiem. Tā ir aizkustinoša un emocijām piesātināta. 

Filma spēcīgi atspoguļo tā laika sieviešu ierobežotās tiesības, cīņu vīriešu pārvaldītajā pasaulē, kurā sievietei ir sevi jāpierāda desmitkārtīgi. Filmas laikā ir iepīti atsevišķi momenti, kuri demonstrē Marijas Kirī atklājumu ietekmi uz mūsdienu pasauli - brahiterapija, Hirosimas un Nagasaki bombardēšana, Manhetenas projekts un Černobiļas katastrofa.

“Radioaktivitāte” patiks tiem skatītājiem, kuri ir iecienījuši nopietnākas filmas ar māksliniecisku piesitienu. Lieliska filma. Iesaku!

 

“Tesla”

2020. gada biogrāfiska drāma par izcilo, bet noslēpumainības auras apvīto zinātnieku un izgudrotāju Nikolu Teslu. 

Jāsaka godīgi, ka īpaši gaidīju, kad šī filma būs pieejama skatītājiem, jo Nikola Tesla mani fascinē kā personība, tomēr filma man sagādāja vilšanos. 

Nikola Tesla bija serbu izcelsmes izgudrotājs, fiziķis, mašīnbūves un elektrotehnikas inženieris, kas 1884. gadā pārcēlās uz Ņujorku un sāka strādāt Tomasa Edisona uzņēmumā. 

Filma stāsta par Nikolas Teslas izgudrojumiem, konkurenci ar Tomasu Edisonu un arī nedaudz par izgudrotāja saikni ar sievietēm. 

Neskatoties uz to, ka mani patiesi interesē šis ģeniālais cilvēks un viņa atklājumi, filma bija nebaudāma. Tai trūkst emociju devas, pārāk sausa un sasteigta, paliek tāda pēcgarša, ka kaut kas līdz galam nav pateikts. Gaidīju no filmas vairāk, taču tā man nesniedza gaidīto baudījumu.

 

“Tenet”

Kristofera Nolana 2020. gada asa sižeta filma par pasaules un cilvēces glābšanu. Galvenajās lomās Džons Deivids Vašingtons, Roberts Patinsons un Elizabete Debicki.

Sākumā uz šo filmu skatījos ar skepsi, tieši Roberta Patinsona dēļ. Mani neuzrunā šis aktieris (iespējams, man viņu grūti uztvert kā pilnvērtīgu aktieri Krēslas sāgu dēļ). Tomēr gala rezultātā šī 2,5 stundas garā filma aizrāva.

Tenet ir slepena organizācija, kura cīnās par cilvēces glābšanu no teroristu ļaunajiem nodomiem, kuru rīcībā ir laika plūsmas kontrolēšana. Nākotnes pasaulē zinātniece ir atklājusi pasaules invertēšanas algoritmu, taču, apzinoties tā ietekmi, viņa nolemj sadalīt algoritmu deviņos elementos un noslēpt pagātnē. 

Nākotnē cilvēce cīnās par izdzīvošanu, klimata pārmaiņas, apkārtējā vide ir tiek piesārņota, upes ir izžuvušas. Teroristu organizācija nolemj iznīcināt pagātnes cilvēci, lai glābtu nākotni, neņemot vērā “vectētiņa nogalināšanas paradaksu” - ja tu nogalini vectētiņu, arī tevis nebūs šajā pasaulē.

Rūpīgi izplānotas operācijas, pakaļdzīšanās, aizraujošs sižets, kurā noslēpuma nots tiek paturēta līdz pat filmas nobeigumam. Interesanta filma brīvdienām. Iesaku!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā