Filma En Solitaire (Turning Tide)

Autors: Linduchy, 2015. gada 29. jūlijs, 22:14:17
Filma En Solitaire (Turning Tide)

Brīnišķīga diena Vidusjūras noskaņās jānoslēdz ar kādu jauku filmu. Un kas gan var būt labāks par franču kino manai franču dvēselei?

Šovakar izvēlējos skatīties 2013. gada filmu "En Solitaire".

Režisors: Christophe Offenstein

Galvenajās lomās: François Cluzet, Samy Seghir, Virginie Efira

Pasaules apceļošanas jahtu regate, kur galvenais sacensību noteikums - jahtas kapteinim 3 mēnešus garais ceļojums apkārt pasaulei jāveic vienam, cīnoties ar vientulību, plašajiem ūdeņiem un dabas kaprīzēm.

Jens Kermadeks negaidīti iegūst iespēju piedalīties regatē. Atstājot mājās mazo meitiņu mīļotās sievietes uzraudzībā, Jens uzsāk piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem piepildītu ceļojumu. Vientulība un ilgas, brīvība un risks ik brīdi, plašā okeāna burvība un šīs burvības draudi, kas neļauj atslābt ne mirkli. Viens pats plašumā, kur paļauties var vienīgi uz saviem spēkiem, cerot, ka modernā tehnika nepievils.

Regates laikā Jena jahtai rodas tehniskas problēmas, kas piespiež noenkuroties krastā, lai veiktu steidzamus remontdarbus. Milzīgs ir Jena pārsteigums, kad viņš vēlāk atklāj, ka remontdarbu laikā uz jahtas nemanīts ir uzrāpies nelūgts viesis. Dilemma - vai nu noslēpt puisi un turpināt regati, vai nu paziņot par nelegālo imigrantu un tikt diskvalificētam.

Filma ļoti skaisti nofilmēta. François Cluzet kā vienmēr tēlo lieliski.

Iesaku noskatīties kādā brīvā un nesteidzīgā vakarā!