Festivāli, kurus ir vērts apmeklēt 2018. gadā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. janvāris 2018 16:12
2975

Festivāla apmeklēšana var lieliski papildināt tavu ceļojumu. Katru gadu visā pasaulē notiek simtiem festivālu – mūzikas, kino, gastronomijas, kultūras, izklaides u.c. Latvijā tradicionāli festivālu laiks ir vasarā, taču visā pārējā pasaulē ir pietiekami daudz festivālu dažādām gaumēm visos gadalaikos.

Venēcijas karnevāls

Kur: Venēcija, Itālija

Kad: 27. janvāris – 13. februāris, 2018 

Karnevāla aizsākumi meklējami Senajā Romā, kad tika svinēti svētki par godu dievam Saturnam. Šajos svētkos liela nozīme ir krāšņumam, izmeklētām maskām un līksmām izklaidēm.

Ja šobrīd domā, ka varētu apmeklēt Venēcijas karnevālu jau šogad, tad visdrīzāk gan nāksies vilties, jo šie svētki pulcē milzīgas cilvēku masas, tāpēc ļoti iespējams, ka visas viesnīcas jau ir rezervētas. Bet vari mēģināt laimi kādā no Venēcijas kaimiņpilsētām.

Mardi Gras

Kur: Ņūorleāna, ASV 

Kad: 13. februāris

Mardi Gras pirmsākumi ir meklējami viduslaiku Eiropā. Attīstoties franču koloniālismam 17. un 18. gadsimtā, Mardi Gras svētki sasniedza arī Jauno zemi.

Šajā dienā tiek svinētas ziemas beigas. Tā ir diena pirms Lielā gavēņa sākšanās, tāpēc tradicionāli šajos svētkos klāj bagatīgus galdus. Neatņemama svētku sastāvdaļa ir pankūku cepšana un ēšana.

Mardi Gras ir krāšņi svētki, kas simbolizē taisnību, cerību un spēku. Mardi Gras oficiālās svētku krāsas ir lillā (taisnība), zaļa (cerība) un dzeltena vai zelta (spēks), tāpēc svētku maskas, tērpi, pērlīšu virtenes un dekorācijas lielākoties tiek veidotas šajās krāsās.

Rio karnevāls

Kur: Riodežaineiro, Brazīlija

Kad: 9. – 14. februāris, 2018

Brazīlija daudziem cilvēkiem asociējas ar ziepju operām, bet šī valsts ir slavena ari ar pasaulē krāšņāko karnevālu. Rio karnevāls tiek atzīmēts pirms Lielā gavēņa sākšanās. Karnevāla laikā savā starpā sacenšas Brazīlijas sambas deju skolas. Šo krāšņo festivāli ik gadu ierodas skatīt klātienē miljoniem cilvēku. Rio karnevāla laikā centrālo uzmanību piesaista sambas deju skolu platformu krāšņums un deju paraugdemonstrējumi, taču arī visā pārējā pilsētā notiek lielāki un mazāki svētku pasākumi. Šajā laikā Riodežainero pārtop krāsainā, izrotātā, dzīvespriecīgā, dziedošā un dejojošā pilsētā.

Holi festivāls

Kur: Mumbaja un Deli, Indija.

Kad: 2. marts, 2018

Katru gadu Indijā pulcējas neskaitāmu cilvēku masas, lai piedalītos Holi festivālā. Šie ir krāsu, pavasara sagaidīšanas un mīlestības svētki. Holi svinību laikā cilvēki priecājas, piedod viens otram, aizmirst visu ļauno un atjauno attiecības.

Snowbombing festivāls

Kur: Maierhofena, Austrija

Kad: 9. – 14. aprīlis, 2018

Snowbombing ir lielākais un skaļākais tusiņš, kas notiek katru gadu Maierhofenā. Sākumā šis bija ziemas sporta veidu festivāls, bet šobrīd tas ir pārtapis lielākajā mūzikas festivālā sniegotajos kalnos.

Ja tevi uzrunā snovbords, sniegoti kalni, skaistas ainavas un lieliska elektroniskā mūzika, tev noteikti ir jāapmeklē šis festivāls. Dienas laikā notiek dažādas ziemas sporta veidu sacensības, īpaši atzīmējamas ir snovborda sacensības un paraugdemonstrējumi, bet vakarā festivāls priecē apmeklētājus ar mūziku un skaļu ballīti.

Balto nakšu zvaigznes 

Kur: Sanktpēterburga, Krievija

Kad: maija beigas – jūlija sākums, 2018

Baltās naktis Sanktpēterburgā ir īpašs laiks. No maija beigām līdz jūlija sākumam šo pilsētu piepilda neskaitāmi kultūras un izklaides pasākumi. Māksla, balets, opera un krāšņas svinības.

Ja tevi uzrunā klasiskā mūzika, tad tev noteikti ir jāapmeklē festivāls “Balto nakšu zvaigznes”, jo šajā laikā visos Sanktpēterburgas teātros un koncertzālēs uzstājas labākie klasiskās mūzikas izpildītāji, operas un baleta mākslinieki.

Batalla de Vino jeb Vīna kauju festivāls

Kur: Haro, Spānija

Kad: 28. – 30. jūnijs, 2018

Katru gadu nelielajā Spānijas pilsētiņā Haro pulcējas cilvēku masas, lai piedalītos vīna kaujās. Festivāla laikā Haro ierodas tūkstošiem cilvēku, tērpušies baltās drānās un bruņojušies ar ūdens pistolēm, kannām un spaiņiem, kuros ir pildīts vienīgi sarkanvīns. 29. jūnija rītā cilvēki dodas augšup kalnā, lai izbaudītu vīna kaujas prieku, lipīgumu un riebinošo aromātu.

Comic Con International 

Kur: Sandiego, ASV

Kad: 19. – 22. jūlijs, 2018

Animācijas filmu, komiksu, video spēļu un fantāzijas stāstu cienītājiem 2018. gadā noteikti ir jāapmeklē Comic Con International fantastiskais festivāls. Šī ir lieliska iespēja satikt savus iecienītākos filmu, animācijas filmu un spēļu varoņus. Festivāls patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo šajā festivālā ikkatrs var atmodināt sevī snaudošo bērnu un kārtīgi izpriecāties.

La Tomatina festivāls

Kur: Bunola, Valensija, Spānija.

Kad: 29. augusts, 2018

Katru gadu Spānijā notiek ne tikai vīna kaujas, bet arī tomātu kaujas. La Tomatina festivāla laikā līksmās ielu kaujās tiek iznīcināti neskaitāmi kilogrami tomātu. Šīs kaujas nav sāpīgas, jo tiek izmantoti tikai mīksti un saspiesti tomāti. Bet viens gan ir skaidrs – šis ir visai netīrs festivāls.

Oktoberfests

Kur: Minhene, Vācija.

Kad: 22. septembris – 7. oktobris, 2018

Katram alus cienītājam vismaz reizi mūžā ir jāapmeklē Oktoberfests, jo tas ir lielākais un slavenākais alus festivāls pasaulē. Milzīgi aluskausi, nebeidzamas alus upes, milzīgi kliņģeri un ceptas desiņas, skaļš un līksms tusiņš, mūzika un jautrības. Ak, jā, un paģiras arī.

Dia de los Muertos (Mirušo diena)

Kur: Mehiko, Meksika

Kad: 31. oktobris – 2. novembris

Meksikā Mirušo diena ir atzīmēta gadsimtiem ilgi. Šī diena ir tradīcijām un rituāliem bagāta. Oktobra beigas un novembra sākums ir veļu laiks, kad virszemē iznāk ne tikai labie, bet arī ļaunie gari. Lai pateiktos saviem senčiem par labvēlību un lai aizdzītu prom nešķīstos garus, šajā laikā ir ierasts tērpties baisās maskās, izkrāsot seju mākslinieciska galvaskausa veidā un skaļi uzvesties. 2016. gadā notika pirmais Mirušo dienas parāde. Interese ir tik liela, ka, iespējams, šis Mirušo dienas festivāls jau drīzumā kļūs tikpat slavens un apmeklēts kā Rio karnevāls.

Lai krāšņš, aziraujošs un iedvesmojošs 2018. gada ceļojumu kalendārs!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 8. janvāris 2018 07:52 Nymph

Tieši tā! Neviens nekur neskrien:D Viss paliek turpat...zem galda..Ko ik pa laikam pupainās (piedodiet:D) vācietes noskalo. Līdz riebumam, ne? Un citi tā pavada dienām

Linduchy 7. janvāris 2018 19:49 Nymph

OMG!!!! Drausmas :D

Nymph 7. janvāris 2018 18:47 Linduchy

To otro sadaļu [nemitīgi skriet uz WC] Tu droši vari izlaist, jo tur, ja kāds tiek pie labas vietas, tad šo vietu nemaz tā neraujas atstāt, tādēļ... nu, tādēļ viss notiek turpat, pie vietas... (emo) Vismaz tā zinātāji stāsta...

Linduchy 6. janvāris 2018 12:16 LosOjosVerdes

ROFLROFLROFL varu iedomāties. Mani ar' Oktoberfests neuzrunā :D Kāds prieks dzert kā lopam, nemitīgi skriet uz wc un tad vēl otrā dienā mirt nost no paģirām. Nesaprotu :D

LosOjosVerdes 5. janvāris 2018 23:32

Vienīgais, kuru no minētajiem nav vēlmes apmeklēt, ir alus sūcēju festivāls. Jo pēc zinātāju stāstītā tur dikti daudz tek ne tikai alus....:D

LosOjosVerdes 5. janvāris 2018 23:29

vël pieminēşanas vērts ir trakais vēršu skrējiens Pamplonā jeb San Fermin festivāla. Labprāt to trakumu redzētu savām acīm:)

Linduchy 5. janvāris 2018 17:45 chika

Jā, un kāpēc mēs kapu svētkos netaisam skeletfeisa grimu? :D

chika 5. janvāris 2018 17:08

Ej tu nost - Meksikā mirušo dienu svin 3 dienas!! :D Kāpēc mums kapu svētki ir tikai 1 dienu? :D