Festivāla "Laba Daba" radošās aktivitātes un darbnīcas bērniem

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2013. gada 30. jūlijs, 16:18:55
Festivāla "Laba Daba" radošās aktivitātes un darbnīcas bērniem

Festivāls LABA DABA kā jau katru gadu īpašu vērību piegriezuši pašiem mazākajiem un zinātkārākajiem! Festivāla teritorijā ģimenēm ar bērniem būs iespēja darboties dažādās radošajās darbnīcās, skatīties animācijas filmas un piedalīties citās aktivitātēs. Naktis būs mierīgas, jo ģimenēm festivāla teritorijā tiks ierādīta īpaša telšu pilsētiņas zona, kur varēs izgulēties arī paši nemierīgākie gulētāji.

 „Esi labs!” darbnīcā kopā mobilizēsimies darīt labus darbus - par tiem domāsim, tos aprakstīsim, zīmēsim un festivāla laikā arī veiksim. Veidosim lielizmēra plakātus par „Esi labs!” brīvprātīgā darba un labo darbu tēmām. Uzzināsim par iespējām veikt brīvprātīgo darbu Latvijā un ārpus tās - rādīsim un stāstīsim piemērus no pašu brīvprātīgā darba pieredzes. Lai izkustētos un izsmietos, ik pa brīdim spēlēsim spēles un nodarbosimies ar smieklu jogu.

Suņu pavadoņu biedrība "Baltais suns" piedāvās spēles, atrakcijas un citādas lieliskas nodarbes festivāla laikā! Jāņtārpiņu šaušana un meklēšana, konusu futbols ar suņiem un lielu bumbu, pudeļu gāšana ar tenisa bumbiņām, suņa pavadoņa paraugdemonstrējumi, dvieļu volejbols un virves vilkšana.

„Surikātu brigāde” dos iespēju sameistarot ko interesantu un mazliet savādāk paskatīties uz dzīvē notiekošajiem procesiem, kas saistīti ar otrreizējo pārstrādi, dabas saudzēšanu un alternatīvām sporta spēlēm. „Surikātu Brigāde” iekārtosies aktīvās atpūtas stūrītī, savu rosīšanās laukumu izklājot segām un spilveniem  kā lielu darbnīcu, kurā būs iespēja piedalīties dažādās meistardarbnīcās. Meistardarbnīcās īpaši aktuāla būs dabas saudzēšana, atkritumu šķirošana un otrreizējā pārstrāde. Kam neveicas ar rokdarbiem un labāk pie sirds iet sportošana, būs iespēja pierādīt savus spēkus dažādās netradicionālās spēlēs - domino ar gigantiskiem domino kauliņiem, krikets ar PET pudelēm, skriešanās sacīkstes ar maisiem, ķekatām, slēpēm.

Zinātkāro stūrīti varēs atpūsties no mūzikas un kņadas. Bērnus gaidīs erudīcijas uzdevumi, spēles un mīklas – aktīvākie darboņi saņems arī balvas. Darbojies radošajā stūrītī, zīmē, ļauj vaļu iztēlei un darini oriģinālus mākslas darbus, ko paņemt līdzi uz mājām. Varēsi satikt arī “Ilustrētā Junioriem” draudzīgo žurnālisti un izjautāt visu par žurnāla tapšanu. Ja būsi īpaši aktīvs, iespējams, iekļūsi kādā bildē un būsi zvaigzne jaunajā numurā!

„Piņķeris” ir brīvdabas aktivitātes uzdevums, kura izpildei vajadzīga laba līdzsvara izjūta. Piņķeris sastāv no 6 x 8 metru liela kuba, kurā krustu šķērsu savilktas vairāk kā 700m virvju. Dalībnieku uzdevums ir veiksmīgi atzīmēties kubā esošajās orientēšanās stacijās, nesapinoties virvēs. Dalībnieki startē komandās pa divi – abi dalībnieki ir savstarpēji savienoti ar citu virvi, kas apgrūtina uzdevuma veikšanu. Uzdevums tiek veikts uz laiku. Ātrākajiem dalībniekiem – pārsteiguma balvas!

Protams, kā jau citus gadus, savas mākslinieciskās un amatnieciskās prasmes bērniem būs iespēja papildināt dažādās radošās darbnīcās – māla un karošu grebšanas darbnīca, papīra liešanas darbnīca un dabas rotu veidošana.

Zīdaiņiem klusuma stūrītis īpašā Babyroom mazuļu terasē, kur vecākiem un topošajiem vecākiem būs vieta, kur pasēdēt un papļāpāt, kamēr bērni rotaļājas, atpūšas, vārtās spilvenos vai ar citiem bērniem lēkā klasītes! Būtiski, ka "Babyroom" teltī pavisam mazos gaidīs higiēnas stūrītis autiņu pārmainīšanai, tāpat  - ņemiet līdzi pudelītes un burciņas, jo varēsiet uzsildīt mazuļiem ēdienu!