Festivālā “Country Bauska” uzstāsies arī virkne pašmāju mūziķu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. maijs 2019 14:23
431

Šogad starptautiskais “Country Bauska” festivāls 2019 norisināsies 12. un 13. jūlijā Bauskas Pilskalna estrādē. Festivāls izskanēs 21. reizi pēc kārtas un festivālā klausītājus priecēs tādas pašmāju mūzikas leģendas kā “Latvian Blues Band”, “Dakota”, “Sestā Jūdze” un citas. Šī gada festivāla mērķis ir atklāt kantrimūzikas žanra daudzveidību un popularitāti pasaulē, iepazīstinot ar to festivāla apmeklētājus.  

Šogad “Country Bauska” mūzikas festivālā līdzās tādām Eiropā tik ļoti iecienītām kantrimūzikas grupām kā “Cousin Hatfield” un ASV kantrimūzikas leģendas Albertam Lī, uzstāsies arī virkne pašmāju mūziķu: “Latvian Blues Band “, “Carnelian & Bekars Band”, “Sestā Jūdze”, “Dakota”, “Flame & The Rolltones” un “Martins Jatnieks Band”.  

Jānis Bukovskis, “Latvian Blues Band”: “Godīgi sakot, jau kādu laiku Bauskas kantrīfestivāls ir bijis mūsu plānos, tomēr ņemot vērā mūsu aizņemtību un spraigo pasākumu grafiku, šogad festivālā viesosimies pirmo reizi. Šogad festivāla datumi: 12. un 13. jūlijs veiksmīgi iekrīt starp grupas plānotajiem festivāliem un koncertiem Eiropā, un ar lielāko prieku, kā vienmēr, jaudīgā un atraktīvā “Latvian Blues Band” stilā priecēsim vietējos klausītājus un festivāla viesus!”

Jau šobrīd varu apgalvot, ka šis festivāls būs stilistiski krāsaināks kā jebkurš iepriekšējais. Pēdējos gados kantrimūzika pasaulē ir ļoti strauji attīstījusies, un šodien tā nav tikai Dollija Pārtone vai Henks Viljams. Kantrimūzikas žanrā iepludinot R'n'B, džeza un rokmūzikas elementus, rezultātā veidojas bagātīgs un interesants skanējums. Ir gandarījums, ka arī Latvijā izveidojušās muzikālas apvienības, kas labprāt eksperimentē: tā, piemēram, “Eddie Dove Band”, “Flame & The Rolltones”, kā arī ”Latvian Blues Band”. Protams, vienmēr patīkami sekot “Dakota” un “Sestā Jūdze” attīstībai. Personīgi milzīgs prieks par Bauskas novadniecēm - meiteņu ansambli “Carnelian”.Vēlētos cerēt, ka tieši mūsu festivālā meitenes gūs daudz jaunu ideju un kļūs vēl skanīgākas,“ stāsta festivāla “Country Bauska” producents Uldis Ozoliņš.

20190503142001-87538.jpg

Mārtiņš Jātnieks, mūziķis, festivāla “Country Bauska” producents:“Arī es, kopā ar savu radošo grupu uzstāšos festivāla otrajā dienā. Manuprāt, kantrīfestivālam laika gaitā izveidojusies lieliska tradīcija, veidojot festivāla programmu, aicināt gan ārvalstu mūziķus, gan vietējos. Tas dod iespēju latviešu mūziķiem smelties pieredzi, kā arī dibināt vērtīgus kontaktus. Arī no apmeklētāju skatu punkta, tas dod gan iespēju iepazīties ar mūzikas žanra aktualitātēm pasaulē un Eiropā, gan nodrošina iespēju “izdziedāties” pie vietējo mūziķu dziesmām. Mūzikas latiņu plānojam tikai celt, un šogad festivālā plānotas vairākas organizatoriskās izmaiņas, kuru galvenais mērķis ir padarīt festivāla programmu un pasākumu cilvēkiem interesantāku un piepildītāku. Šogad esam parūpējušies par to, lai festivāls būtu saistošs ģimenēm ar bērniem – paredzētas bezmaksas atrakcijas jaunākajiem festivāla apmeklētājiem, kā arī citi pārsteigumi. Tāpat, der zināt, ka festivāla teritorijā būs divas skatuves, savukārt trešā tiks izvietota Bauskas pilsētas centrā, kur ikviens pilsētas iedzīvotājs un tās viesis varēs baudīt bezmaksas.”

Biļetes uz mūzikas festivālu “Country Bauska” iespējams iegādāties visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un interneta vietnē. Divu dienu biļetes cena - 25 eiro, savukārt vienas dienas biļetes cena - 15 eiro. Bērniem līdz 11 gadu vecumam (vecāku pavadībā) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (uzrādot 1. vai 2. grupas invaliditātes apliecību un personu apliecinošu dokumentu) ieeja ir bez maksas. Savukārt bērniem no 12 līdz 16 gadu vecumam vienas dienas biļete būs pieejama par 5 eiro.

Pirmais Bauskas kantrī mūzikas festivāls notika 1999. gadā Pilskalna estrādē, gleznainā vietā, parkā starp upju satekām un 16. gadsimtā celto Bauskas pili. Kopš tā laika festivāls ir Latvijas lielāko pasākumu vidū. Divas dienas, trīs skatuves, lieliska programma, izklaides iespējas ikviena gaumei, telšu pilsētiņa, lauku idille un priecīgi cilvēki – šīs vasaras neatņemama sastāvdaļa. Papildus informācija un festivāla programma: www.countrybauskafestival.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies