Es un radošums

Ardlem
Ardlem 31. oktobris 2016 01:21
1963

Sevi es uzskatu par dikti radošu būtni, tikai tas mans radošums izpaužas ļoti jocīgi, tomēr, tas laikam ir piedodami tik dīvainai radībai kā es. :D 

Tātad - visradošākā mana nodarbe ir - iznest smadzenes gan sev, gan citiem pēc pilnas programmas! Ar šo es nodarbojos visai ilgu laiku, līdz sāku apjaust, ka drāmu organizēšana manā dzīvē tomēr nav produktīva nodarbe, un tad es sāku meklēt citas aizraušanās. Tās man ir vairākas un epizodiski mainās. 

Nemainīgi ir tas, ka ap mani ir grāmatu kalni. Smejos, ka mana viserogēnākā zona, kurā es iegūstu visspilgtāko orgasmu, ir nekas cits kā grāmatveikals. Tā ir mana vājība. Ja pēcnāves dzīve turpinās paradīzē, tad mana paradīze noteikti būs plaša bibliotēka ar lielu kamīnu un šūpuļkrēslu, kurā varēs ieritināties kādā siltā pledā un lasīt, lasīt, lasīt... Tomēr reizēm grāmatu kļūst par daudz un tad es ķeros pie citām nodarbēm.

Diegošana. 

20161031003733-23746.jpg

Ik pa laikam manās rokās nokļūst adāmadatas vai tamboradatas un dzija, un tad top maziņi un mazliet lielāki diegojamie darbiņi.  /Par diegošanu šo nodarbi nosauca mana mazā meita/. Uz kaut ko lielāku par zeķēm un cimdiem es esmu pāris reizes prāta aptumsuma brīdī saņēmusies, bet tik pat ātri esmu arī sapratusi, ka džemperi un vestes tomēr nav man, jo ar tiem man ir tieši tāpat kā tautas dziesmā - pa trīs gadi vienu zeķi kā līgot nolīgoja... Tāpēc esmu atradusi Sirds Siltuma Darbnīcu /SSD/, kurai ļoti noder mazītiņas zeķītes steidzīgajiem mazuļiem. Tā es apmierinu savu diegošanas vēlmi un no tās ir arī kāds labums citiem. 

Mandalas.

20161031004527-24439.jpg

Man patīk krāsas. Reiz amatskolas /nē, tur nav kļūda! es reiz mācījos Latgales amatniecības meistaru skolā, kurā apguvu audējas profesiju, tiesa, līdz diplomam es netiku, bet tas jau ir pavisam cits stāsts/  laikā es pat gleznoju. Lai arī zīmēt es neprotu, tomēr spēlēties ar krāsām man patīk, līdz ar to tieši gleznošana bija viena no manām mīļākajām stundām. Pēc tam krāsas no manas dzīves pazuda, lai atgrieztos līdz ar mandalām.  Mandalu krāsošana izrādās ļoti nomierinoša nodarbe, kas palīdz arī sakārtot sevi. Līdz to zīmēšanai vēl neesmu saņēmusies, toties esmu tās ierakstījusi savā  dzejā. Reiz man tapa dzejas cikls - Mīlesteibas mandala. Te nu esmu nonākusi līdz savai nākošajai radošajai nodarbei.

Rakstīšana. Reizēm smejos, ka mani var droši pierakstīt par biedru kādā grafomānijas pulciņā, jo rakstīt man patīk dikti un daudz, bet arī šeit ir tas pats, kas citur - mani ir īsie darbi. Tātad - dzeja. Mirkļa uzplaiksnījumi. Emociju pieraksti. Brīdis ārpus laika un telpas.

Mazs ieskats jaunākajos dzejoļos.

 

salūzušu dienu krelles

pazūd pīlādžsārtās debesīs

mirklis līdz salnām

kaķu bērna murrdziesmiņa

pagalvī bezmiegam

visi pieskaršanās riti

nokavēti 

ļaujoties vientulībai

tīmeklī 

 

&&&

 

šaļtim es par tevi

nadūmoju

smutu dajyuceišona

bazneicā rauduoja

varganis

jei boltā suknī 

tu - cīši nūpītns

vakar snyga

 

&&&

 

mums katram sava apsēstība

katram savi taureņi

un tarakāni

pacietības pārbaude

uz vilcienu pārbrauktuves

putnu uzlidojums

manās debesīs šorīt

lietus mākoņi staigā

tavās - saule rotājas

 

&&&

muzejā

lapsas acis raugās 
zelta rudenī
tavā klēpī sākums
sargāšu to
no pelnu ziediem
pūces sirds
pār namiem
lidojošā dzērvē 
alkas pēc saules
un parasts skolas rīts

 

Tomēr visradošākais manas dzīves projekts ir nekas cits kā - mani bērni! Tie man ir pieci, un ar viņiem katra diena ir neatkārtojama. Viņu ietekmē es sāku rakstīt pasakas. Tieši viņu jocīgos izteicienus es cenšos piefiksēt. Arī apieties ar fotoaparātu es iemācījos tikai savu bērnu dēļ. Viņi ir tie, kas atver  manu radošuma čakru un liek saskatīt mirdzumu pat vispelēkākajā dienā. Jo ir jābūt ļoti radošam, lai piedabūtu viņus darīt to, ko viņi nevēlas, piemēram, lasīt, un vēl radošākam jābūt, lai viņus atturētu no tām lietām, ko viņi stingri ir nolēmuši izdarīt, piemēram, apgriezt māju ar kājām gaisā...

Lai radoši! 

Radošo talantu atrādīšanas konkurss

20160829142329-64864.jpg

Jumavas grāmatas – Tava laika patiesā vērtība!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies