Ērti dzīvošanas mirklīši Ozolgales pansionātā

Linduchy
Linduchy 9. maijs 2016 08:34
1064

Senākos laikos vecus un apgrūtinošus vecīšus sēdināja uz ragaviņām un vilka uz mežu. Tagad večukiem ir pieejami pansionāti, kur ērti nodzīvot mūža nogali, gremdēties atmiņās, ļauties rokdarbiem, fiziskām aktivitātēm un relaksācijas mūzikas nodarbībām ... pat bez atbilstošas licences un sertifikātiem. Tas nekas, ka jau kuro reizi mēneša laikā brokastīs ir griķu biezputra – ar pienu, bez piena, ar taukiem, bez taukiem. Labi, ka vispār ir ēdamais. Un augstai vadībai Rīgā un Briselē jau labāk zināms, kas būtu jāēd vecīšiem Ozolgales pansionātā. Tāpēc ar zināmu prieku tiek sagaidīti jaunpienācēji pansionātā, jo tad galdā tiek likts cienasts – un kas var būt labāks par svaigi ceptiem pīrāgiem?

Ozolgales pansionātā katram vecītim ir savs kaktiņš, bezmaksas Wi-Fi, radio un televizors. Te viss notiek kolektīvi. Pansionātā valda noteikumi un instrukcijas (pat wc izmantošanai), kuru ievērošanu stingri uzrauga ievēlētā sociālās aprūpes centra priekšsēdētāja Spulga. Spulga nebeidz skandēt, ka rumpis ir trumpis – vingrošana ir obligāta, neskatoties uz stīvumu locītavās. Un nedrīkst zaudēt optimismu! Tāpēc pansionāta iemītnieki nolēmuši sagatavot Spulgai dzimšanas dienas pārsteigumu – īstu teātra uzvedumu.

Kārļa Auškāpa dramatizējums pēc Ērika Hānberga darbu motīviem uz Dailes teātra skatuves apvieno senioru aktieru izlasi – Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Pēteris Liepiņš, Baiba Indriksone, Juris Strenga u.c. Izrādē vecīšu dzīvošanu pansionātā pavada gan prieki un humors, gan ilgas pēc atstātajām mājām, dārza un lopiņiem ar asarām un sirdssāpēm. Vecīšu sarunas un uzvedība vienu brīdi liek pasmaidīt, bet jau citā – izjust iekšēju sāpi par šo cilvēku nolemtību, jo pēc pansionāta tos gaida tikai skuju taka, lai arī kā daži no tiem censtos apgūt svešvalodas un izpētīt ceļojumu piezīmes internetā. Tomēr viņi cer! Dzīvo, cīnās, nepadodās, nenolaiž rokas un saglabā pozitīvu garu, lai atbalstītu viens otru, jo tieši kopā viņi ir spēks.

Lieliska izrāde! Paldies Dailes teātrim!

Foto: Daina Geidmane, http://www.dailesteatris.lv/izrade/480/ertas-dzivosanas-mirklisi

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 9. maijs 2016 09:07 LosOjosVerdes

Ir gan :D

LosOjosVerdes 9. maijs 2016 09:03

Es sāju lasīt un domāju, kur, nez, tā Ozolgale ir:D Izrādās, Tu par izrādi, bet dzīve jau ir kā teātris un otrādi.

pece 9. maijs 2016 08:43

Tik forši aprakstīts, ka sagribējās noskatīties izrādi!