Endijas Rezgales Ziemassvētku koncerti „Kluss starojums” Latvijas dievnamos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. decembris 2018 13:59
313

2018.gada decembrī Latvijas skaistākajos dievnamos izskanēs dziedātājas Endijas Rezgales koncertprogramma  „Kluss starojums”. “Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtas visam labajam un patiesajam. Tas ir pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko esam saņēmuši no sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku, jo vien, dodot citiem, varam gūt laimi!”

Jau otro gadu Endijas Rezgales sirds aicinājums ir Ziemassvētku laikā iepriecināt klausīstājus ar skaistākajām Ziemassvēku dziesmām. Pagājušajā gadā radās iecere, ka Ziemassvētku koncertos baznīcās vajadzētu arī iekļaut pašu svarīgāko instrumentu – ērģeles. Šogad dziedātāja turpinās aizsākto darbu un īpašo Ziemassvētku noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām mūziķēm ērģelnieci Ilonu Birģeli un jauno talantu – obojisti Madaru Brišku, kura koncertā spēlēs gan oboju, gan flautu. 

„Koncertprogramma „Kluss starojums” aicina klausītājus gūt dvēselē mieru un izbaudīt Ziemassvētku īpašo noskaņu klausoties pasaulē dziedātākajos Ziemassvētku korāļos un atpazīstamākajās gan latviešu komponistu, gan arī ārzemju komponistu dziesmās. Mākslinieces piedāvā saviem klausītājiem baudīt patieso mūzikas burvību ar tīro un dzidro akustisko skanējumu. “Dziesmas, ko esam izvēlējušās šajā pārdomu laikā ir ne tikai Ziemassvētku dziesmas, bet arī kā apcere par Kristus dzimšanu, lūgšana un pateicība Radītājam par ikkatru no mums un mūsu mīļo zemi,” saka dziedātāja.  

Programmā varēs dzirdēt Ziemassvētku korāļus „Es skaistu rozīt' zinu”, “Pār mazo ciemu ielejā”, “Eņģeļus mēs dzirdējām”, Ērika Ešenvalda „Dvēseles dziesma”, Jāņa Lūsēna „Mazu brīdi pirms”, Riharda Dubras „Beate Es, Virgo Maria”. Skanēs arī pasaules mūzikas pērles Ādolfa Čārlza Ādamsa „Ak, svētā nakts”, Endrū Loida Vēbera „Pie Jesu”, Franča Šūberta „Ave Maria”, Johannesa Brāmsa „Labu nakti, mans bērns”, Sezāra Franka “Panis Angelicus”, Ennio Morikones “Gabriela oboja” u.c.

Endijai Rezgalei piedalīties Ziemassvētku koncertprogrammās ir kļuvusi par gada nogales tradīciju. Viņa ir dziedājusi koncertprogrammās “Pieskaries brīnumam”, “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”, kā arī pati veidojusi un piedalījusies koncertprogrammā “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”. Daļu savas dzīves Endija aizvadījusi Dienvidāfrikas Republikā, ar savu balsi priecējot šīs valsts iedzīvotājus. Atgriezusies dzimtenē Endija turpina aktīvi koncertēt, piedaloties dažādos projektos, kā arī strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātē.

Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas, koncertējusi visdažādākajās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē.

Madara Briška tikko absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu, turpinot studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, taču daudz sava laika velta obojas spēlei Latvijas Republikas Zemessardzes orķestrī.

Koncerta ilgums ir 1 stunda 15 minūtes.

Koncerts ir akustisks, bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas.

Baznīcas tiks apkurinātas uz koncerta laiku.

‌Viens no iepriekšējo gadu koncertu ierakstiem: Koncertu noriese vietas un datumi:

15. DECEMBRĪ 16.00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā

16. DECEMBRĪ 18.00 Baltezera ev. lut. baznīcā

23. DECEMBRĪ  16.00 Jelgavas Sv. Annas ev. lut.  baznīcā

25. DECEMBRĪ 17.00 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā

26. DECEMBRĪ 16.00 Kandavas ev. lut. baznīcā* 

30. DECEMBRĪ  14.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā 

BIĻETESUZ KONCERTIEM var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās vienu stundu pirms koncerta sākuma. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.  

*KANDAVĀ ieeja par ziedojumiem no 5 Eiro. Koncertu atbalsta Kandavas evaņģēliski luteriskā draudze

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies