Dzīvā sudraba muzejs aicina Lieldienās piedalīties konkursā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. aprīlis 2019 18:59
512

Nedēļas nogalē, kad tiks atzīmētas Lieldienas, svētdien, 21. aprīlī Dzīvā sudraba muzejs Vecrīgā (Jēkaba ielā 3/5) aicina piedalīties krāšņāko krāsoto olu konkursā. Krāšņākās Lieldienu olas autors saņems balvu – īpašu juveliera Oļega Auzera darinātu kulonu, kas atbilstošs šo svētku tematikai. Lieldienās muzejs strādās no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet olas var nest svētdien līdz plkst. 16.00. 

Juveliera Oļega Auzera mākslas darbi, kas veidoti no sudraba un izvietoti Dzīvā sudraba muzejā Rīgā, tapuši vairāk nekā 40 daiļrades gados, smeļoties iedvesmu no dabas norisēm, kā arī pasaules notikumiem, kas raisījuši dziļas pārdomas par nākotni. Katram mākslas darbam ir savs unikālais stāsts, ko meistars izveidojis smalkā sudraba skulptūrā. Var teikt, ka tie ir kā pasaules elpa sudrabā: “Neviens nevar būt labāks skolotājs kā apkārtējā vide, jo tur ir viss – gan krāsu salikums un toņi, gan kompozīcija un gan proporcijas,” saka Oļegs Auzers.  

Līdzīgi kā mākslinieks O. Auzers ir devis dzīvību sudrabam, pārvēršot to skaistos mākslas darbos, arī Lieldienu simbolam olai tik piedēvētas dzimšanas un atdzimšanas simbols. Tas ir šķietami nedzīvs objekts, no kura rodas dzīvība. Šī iemesla dēļ ola ir viens no Kristus augšāmcelšanās simboliem. Viena no leģendām par olu krāsošanas tradīcijas rašanos tiek saistīta ar Mariju Magdalēnu. Šī skaistā leģenda vēsta, ka Marija Magdalēna pēc Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās ieguva ielūgumu uz viesībām pie imperatora Tibērija Cēzara Romā. Satikšanās brīdī Marija Magdalēna rokā turēja olu, kas jau ilgu laiku iepriekš tika uzskatīts par atdzimšanas simbolu, un sauca: „Kristus ir augšāmcēlies!” Cēzars par to smējās un teica, ka, ja Kristus ir augšāmcēlies no mirušajiem, tad lai ola, ko viņa tur rokā, paliek sarkanā krāsā. Pirms viņš bija beidzis runāt, ola viņas rokā pārvērtās spilgti sarkanā krāsā, un viņa turpināja sludināt Evaņģēliju visā imperatora mājā. 

Ikvienam Dzīvā sudraba muzeja apmeklētājam Lieldienu brīvdienās būs iespēja ne tikai apskatīt sudraba darbu ekspozīciju, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par katru no darbiem, ideju, ko autors ar tiem vēlējies nodot skatītājiem. Būs arī iespēja nogaršot sudraba ūdeni, meklēt Lieldienu rituālu pavedienus muzeja ekspozīcijā.   

Uz vietas Dzīvā sudraba muzejā atradīsies arī juvelierdarbnīca, kur apmeklētājiem demonstrēs rotu tapšanas procesu, kā sudrabs, mainot temperatūru un fiziski uz to iedarbojoties, maina formu un kļūst par mākslas darbu vai rotu. Lai sudrabs pārvērstos par mākslas darbu, tam nepieciešama cilvēka enerģija, tādēļ arī muzeja nosaukums ir Dzīvā sudraba muzejs. 

Dzīvā sudraba muzejs strādā no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, pieaugušo ieejas biļetes maksās 10 EUR, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. Skolēniem, studentiem, pensionāriem ieeja tikai 5 EUR.  

Par Dzīvā sudraba muzeju:

Dzīvā sudraba muzejs izveidots 2012. gadā Limbažos, kur darbojies sešus gadus, bet kopš 2019. gada marta tas atrodas Vecrīgā. Muzeju veidojis juvelieris un mākslinieks Oļegs Auzers, izstādot savus savas skulpturālās kompozīcijas, kas tapušas vairāk nekā 40 gadu daiļrades laikā. Dzīvā sudraba muzejs apmeklētājiem piedāvā atklāt (piedzīvot) sudraba ceļu cilvēka dzīvē – no sudraba ūdens degustācijas, unikālas sudraba mākslas darbu ekspozīcijas iepazīšanas gida pavadībā līdz vērtīgām lekcijām par sudraba lietošanu veselības stiprināšanā un juvelieru meistardarbnīcas apmeklējumam.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies