Dziesmusvētki – visas tautas svētki?

pece
pece 26. jūnijs 2013 00:00
1009

Dziesmu un deju svētki pie durvīm jau klauvē un šķiet dalībnieki jau pamazām ierodas uz mēģinājumu vietām. Nenoliedzami ir ieguldīts milzu darbs, lai šie svētki notiktu!


Dalība dziesmu un deju svētkos noteikti ir svētki pašiem dalībniekiem – kā balva un saldais ēdiens pēc ieguldītā darba un nervu bendēšanas skatēs. Sajūtas gan atrodoties deju laukumā, gan Mežaparka estrādē dziedot ir miljons vērtas! Vismaz man ļoti, ļoti patika! Tāpat kā savs prieciņš pasākuma sagatavošanās laikā – burziņš, neformāli tusiņi un nakts pastaigas!

Tiem, kuri tikuši pie biļetēm uz svētku pasākumiem, arī pozitīvas emocijas garantētas! Strāvojums, kopības sajūta un fascinējošs skaistums!

Daļa mēģinās ieraudzīt savējos svētku koncertu pārraidēs TV ekrānos, daļa priecāsies par skaistajiem deju rakstiem un koru balsīm, zvilnot savos dīvānos un skumjām acīm domājot, ka labprāt baudītu šos koncertus uz vietas, tikai nevar saprast vai valstī vidējās algas par zemu vai biļešu cenas par lielu vai varbūt pasākumi ir jāparada pieejamāki, rodot vietu, kur tos skatīties var vairāk ļaužu.

Dziesmu un deju svētkiem ir jābūt! Bet ne jau tāpēc, ka tie ir uzskaitīti kā UNESCO sargājamo kultūras pasākumu sarakstā. Piedodiet, kad šo atgādina un skaļi dārdina masu mēdijos, tad sajūtos kā rezervātā! Šiem svētkiem ir jābūt pieejamiem visiem iedzīvotājiem un jāsajūt kā svētkus, ne kā problēmu – steigā pārceltas brīvdienas, sastrēgumi, rindas pēc koncertu biļetēm un sajūtu, ka to nemaz nevari ar savu algu atļauties. Mazliet skaudība uz mūsu tautas kalpiem, kas pie dziesmu un deju svētku koncertiem biļetes dabū par brīvu, lai gan tieši viņi varētu atļauties šīs biļetes iegādāties par saviem līdzekļiem no savām algām.

Gribētu piedzīvot brīdi, kad Dziesmu un deju svētki tiešām kļūst par visas latviešu tautas svētkiem ne tikai uz papīra, bet arī realitātē!  

Dziesmusvētki – visas tautas svētki?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ssfinkss 27. jūnijs 2013 00:13

Dziesmusvētki? Vai tad tie ir svētki? Dažiem tas ir ikdienas darbs, dažiem dārgs pasākums, dažiem vispār nesasniedzams pasākums un dažiem tie tiešām ir svētki. Cik tad daudziem tie ir svētki? To gan gribētos zināt. Tik, cik es manu, tad Latvijā viss komercializējas. Bet vai kā gribētos aiziet, bet ja alga mazāka par dzīvokļa rēķinu, tad tā arī paliek - nekā. Sekoju līdzi tam, kas notiek Latvijā, un man ir prieks par tādiem svētkiem, kādi bija Pārdaugavas svētki - cilvēkiem pieejami. Un tad ienāca prātā doma, ka arī Dziesmusvētkos vismaz dažas dziesmas varētu nodziedāt cilvēkiem par prieku. Tiem, kas nevar nopirkt biļeti, tiem, kas vēlas vismaz kaut ko dzirdēt. Vai tā būtu utopija? Katram korim pa vienai divām dziesmām Rīgas parkos, dažādās vietās?
Nu tas tā, pārdomu veidā, ar iespēju apskatīties, ko nofotografēju priekšstatam par norisi. :^)

https://plus.google.com/u/0/photos/114699131857472565254/albums/5882030642179096081

pece 26. jūnijs 2013 10:30

Par to, ka pie esošā Dziesmu svētku izpildījuma - iespējām, cenām, organizāciju, šie nekad nebūs svētki visai tautai!
Jāmeklē risinājumi, ja mērķis ir svētki tautai ;)

mazaa raganina 26. jūnijs 2013 10:09

Nu tad par ko īsti ir stāsts?

pece 26. jūnijs 2013 09:56

No otras puses, ja biļetes būtu pa lēto, tad būtu vēl grūtāk tās iegādāties, jo tās būtu pieejamākas gribētājiem. Ne Daugavas stadions, ne Skonto stadions, nedz mežaparka estrāde nav paredzēta tiešām lielām ļaužu masām kā skatītājiem!

mazaa raganina 26. jūnijs 2013 09:31

Njā, man kā dalībniekam arī ir dalītas emocijas par dārgajām biļetēm. Galu galā es par saviem līdzekļiem braucu uz mēģinājumiem, ziedoju savu laiku, lai pēc tam šo pasākumu uztaisītu kā ekskluzīvu notikumu gribētos teikt-izredzētajiem! Biļetēm vispār vajadzētu maksāt simbolisku summu, lai tie patiešām būtu visas tautas dziesmu svētki!