Downhill

Emmy
Emmy 13. augusts 2014 14:01
2051

Nedaudz savādāka riteņbraukšana - Downhill ( DH )jeb kalnu velosipēdu ātruma nobrauciens! To raksturo stāvas, nelīdzenas nogāzes un virsmas - lēcieni, akmeņi un citi, dažādi šķēršļi. Tam ir paredzēti speciāli, lieli, smagi, masīvi velosipēdi ( vidēji tādi sver 16-19kg ), lai viegli varētu pārvarēt dažādos šķeršļus trasē.

Latvijā DH nav tik populārs kā, piemēram MTB, kas ir daudz mierīgāks, nav tik traumatisks. Tam ir nepieciešama liela drosme, tehniskām prasmēm par braucamo, ātra rekacija un fiziskā izturība. Atšķirība starp MTB ir arī ekipējumā, tas ir daudz nopietnāks - nepieciešamas bruņas, kas pasargā gan rokas, gan kājas, krūtis un galvenais neiztikt bez spēcīgas ķiveres, kas vēlams nosedz visu seju.

Lai ar DH sāktu nodarboties nevajag uzreiz pirkt specializētu riteni un doties uz trasēm, pietiek ar labu MTB riteni un labu meža ceļu, kur ir gan akmeņi, gan koku saknes, gan smiltis ar uzkalniņiem. Ja MTB tomēr ir par garlaicīgu un vienmuļu, var izmēģināt spēkus DH. Tam ir nepieciešama liela drosme, jo trases mēdz būt ļoti ātras un pirms starta liekas visa dzīve pazib gar acīm. Sporta veids adrenalīna cienītājiem.

Vai esi izmēģinājusi DH vai tomēr dod priekšroku mierīgam izbraucienam gar jūru?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 14. augusts 2014 23:59

Man laikam asinīs ir pietiekoši daudz adrenalīna, jo galīgi neprasās neko ekstrēmu vai bīstamu darīt.

Pēdējo reizi, kad biju sabijusies par savu veselību un dzīvību bija, kad devos izjādē ar zirgu pa mežu. Tas manuprāt ir vēl psihāk kā DH, jo riteni vadu es, bet zirgu tikai pa pusei vadu es. Auļos lejā pa stāvu kalnu starp kokiem bija traki un nobeigumā sacensības gar jūru, kad jājām tik ātri, ka redzes leņķis sašaurinās.... Brr.... Nu man patika, bet tomēr gribētos patrennēties pirms tam, lai ir drošāka sajūta.

vecsprofils 14. augusts 2014 12:06

Tu malacis, baigā ekstrēmiste (Y)
Tādu neesmu mēģinājusi, pietika jau pārlidot pāri stūrei, lai saprastu, ka ar riteni trikus taisīt negribētu :D

Emmy 14. augusts 2014 10:08 krx

Savu velo neizmantoju DH treniņiem, tik cik pamatu apgūšanai - pareizai roku novietošanai uz stūres, pareizai sēdēšanai/stāvēšanai utt,

mazaa raganina 14. augusts 2014 09:42

Trakajiem pieder pasaule!;)

KRX 14. augusts 2014 08:18

Nē, un tad viņa (autore) brīnās, ka ritenis beigts jau pirmajās dienās (emo)

Nikte 13. augusts 2014 20:46

Labāk eju kājām :D

Noelle 13. augusts 2014 14:08

Esmu pārāk bailīga - baidos no kritieniem ar smagām sekām veselībai vai dzīvībai, tādēļ labāk vienkārši pašokējos, skatoties video ar šādām aktivitātēm :)

Linduchy 13. augusts 2014 14:05

Es šitam ar līkumu...labāk pa mierīgo - pa mežiņu, pa saknītēm un čiekuriņiem :D