Dižais skaistums (La Grande Bellezza)

Linduchy
Linduchy 22. janvāris 2014 23:28
2068

Dižais skaistums (La Grande Bellezza)

Režisors: Paolo Sorentīno


Lomās: Toni Servillo, Carlo Verdene, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Pamela Villoresi, Galatea Ranzi

Ļoti patika šī filma (kinoteātris gan nedaudz lika vilties, jo bieži nebija salasāmi titri, bet itāļu valoda nudien nav mana stiprā puse).

Kāds varētu nodomāt, ka pārāk gara filma, pārāk izstiepti kadri, bet patiesībā pie katra kadra ir izcili pastrādāts. Šis nav kārtējais Holivudas atražojums. Skaista, pārdomāta, nesteidzīga un noslīpēta filma, kuru var izbaudīt - atslābt un nedomāt par ikdienas sīkumiem. Ne velti ''La Grande Bellezza'' tiek uzskatīta par pagājušā gada Kannu festivāla atmiņā paliekošāko filmu.

Šīs filmas raksturojošākais citāts, manuprāt - ''Mūsu ballīšu vilcieniņi ir paši labākie visā Romā...jo tie nekur neved'' Par to arī ir šī filma – par bezjēdzīgu burzmu un tukšumu vienlaicīgi.

Filmas galvenais varonis Džeps Gambardella ir tikko nosvinējis savu 65. dzimšanas dienu – bagāts, vientuļš, ekscentrisku ballīšu ''lauva-veterāns''. Gandrīz katru vakaru viņa dzīvokļa terasē ar skatu uz Kolizeju pulcējas sabiedrībā pazīstami cilvēki – tukšām un bezjēdzīgām sarunām, lai mazinātu savas patiesās vientulības acīmredzmību.

Džeps savā mūžā ir sarakstījis tikai vienu, bet neticami populāru grāmatu, kura ir nodrošinājusi viņam atpazīstamību daudzu gadu garumā, tomēr Džeps cīnās ar iekšējām pretrunām un mēģina atbildēt uz jautājumu – kāpēc nav sarakstījis vēl citas grāmatas?

Lieliska filma, iesaku! 

 

 

Iesūti savu blogu arī tu, kā to izdarīt, lasi ŠEIT… 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
savanna 23. janvāris 2014 13:00

Filma tiešām lieliska! Kā svaiga elpa Holivudas filmu piedāvājumā.

vecsprofils 23. janvāris 2014 01:16

O, malacis, ka uzrakstīji! Arī biju un patika, Romas skaistums uz lielā ekrāna tik iespaidīgs, arī sižeta galvenā doma ļauj apdomāt un pārdomāt visu to patosu...