Diskusija: Vai tu jau esi sarūpējusi ziemassvētku dāvanas?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. novembris 2013 00:00
2189

Valsts svētku laikā tika aptaujāti vairāk nekā 978 rīdzinieki, no kuriem katrs trešais atzina, ka jau iegādājies vai pats izgatavojis vismaz vienu Ziemassvētku dāvanu. Starp iegādātajām dāvanām, populārākās ir pašmāju ražotāju vai dizaineru preces. 12% respondentu arī atzina, ka visas dāvanas šogad būs pašgatavotas - lielākoties tradicionālie Ziemassvētku saldumi.

Visi aptaujas dalībnieki atzina, ka primāri tiek domāts par tuviniekiem, savukārt dāvanas draugiem un kolēģiem tiek sarūpētas steigā un pēdējā brīdī. Par gaidāmajiem ziemas saulgriežiem vairāk domā tieši sievietes. Starp 492 cilvēkiem, kam jau ir vismaz viena dāvana, bija tikai 42 vīrieši. Viņi dāvanas sagādājuši vai nu bērniem, vai mīļotajām sievietēm. Tās ir salīdzinoši dārgas, par kurām domāts ilgāku laiku un bija nepieciešams uzkrāt līdzekļus, lai tās iegādātos. Piemēram, viens no aptaujātajiem atzina, ka Ziemassvētkos bildinās savu draudzeni un gredzens būs gan saderināšanās, gan Ziemassvētku dāvana. Tāpat savlaicīgi dāvanas iegādājušies tie, ka Ziemassvētkus plāno pavadīt ārpus valsts.

Liena Kalna, Ziemassvētku veikala vadītāja: "Jau piekto gadu veidoju Ziemassvētku pop-up principa veikalus un varu teikt, ka tik daudz jautājumu: kad vērsi vaļā, kas būs pieejams, neesmu saņēmusi nevienā gadā. Lai arī šis rudens ir ļoti silts un sniegs vēl nav bijis, to skaidroju drīzāk ar saimniecisku domāšanu, ne tikai ar ilgošanos pēc svētkiem. Arī starp maniem paziņām ir sievietes, kas jau vasarā, ieraugot, ko jauku ir iegādājušās, lai tā noderētu kā dāvana Ziemassvētkos."

Kā atzina aptaujas dalībnieki, galvenais tomēr ir sarūpēt dāvanas bērniem, lai viņiem neizpaliktu Ziemassvētku dāvināšanas prieks. 67% rīdzinieku atzina, ka viņu ģimenēs dāvanas tiks pirktas tikai mazajiem. Joprojām jūtams, ka ekonomiskā situācija iespaido to, cik plaši svinam svētkus, taču par pozitīvu tendenci var minēt to, ka cilvēki par Ziemassvētku dāvanām labprātāk izvēlas Latvijas meistaru darinātās lietas.

Ziemassvētku apsveikuma kartiņa, ko radījis kāds mākslinieks vai Jūs pats, ir personiskāka un nenovērtējami dārgāka. Iedomājoties, cik patīkami bija un ir saņemt pa pastu nosūtītu apsveikumu, turklāt ar paša roku rakstītu. Tādos gadījumos ir vēlme to prieku dāvāt tālāk.

"Šo četru gadu laikā, esmu novērojusi, ka par Ziemassvētku dāvanām izvēlas praktiskas, bet skaistas lietas un ar īpašu odziņu, piemēram, virtuves priekšauts, bet ar pušķīšiem vai ne tik vienkārša auduma. Cimdi, cepures - košākās krāsās, ne tik lielu uzmanību veltot cenai. Sievietes draudzenēm vai meitām ļoti labprāt izvēlas dabīgo kosmētiku vai Latvijā darinātas rotas. Sveces ir viens no svētku simboliem, un dāvanām tās izvēlas īpašākas - labāka vaska, ar smaržām, ziediem. Viena no dāvanām, ar kuru nekad nevar kļūdīties ir saldumi - šokolāde, keksi, piparkūkas ar skaistu glazūru, pašmāju vīns," tā Liena.

Avots:Leta

 

Vai tu jau esi sākusi sarūpēt dāvanas ziemassvētkiem? 

 

Kāda veida dāvanas izvēlies, praktiskas? kaut ko saistītu ar ziemassvētkiem vai varbūt pašdarinātas?

 

Ja dāvanas pērc veikalā, kādus veikalus izvēlies? Klīsti pa lielveikaliem? Pēti mazos veikaliņus? Vai pasūti interneta veikalos? 

 

Ja pagatavo dāvanas pati, kādas tās ir?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 23. novembris 2013 23:54

Šobrīd ir sagatavots plāns Ziemassvētku dāvanām :)

mazaa raganina 22. novembris 2013 10:00

Šobrīd prāts uz dāvanām nenesas, būtu jāsāk laikus domāt, bet ideju nav.