Diskusija:Kā valsts svētkus svini tu?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. novembris 2013 10:51
1578

41% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka pēdējo gadu laikā sabiedrībā ir palielinājusies Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku nozīme (12% - noteikti jā; 29% - drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk 18.novembra nozīmes pieaugumu ir novērojuši Zemgales iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem.

Savukārt puse (50%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka pēdējo gadu laikā sabiedrībā ir palielinājusies Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku (37% - drīzāk nē; 13% - noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp šādi domājošajiem ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, cittautieši un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem.

Desmitajai daļai (9%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi plāno atzīmēt Latvijas valsts svētkus (25% - noteikti jā; 30% - drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp Latvijas valsts svētku svinētājiem ir vīrieši, latvieši, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, iedzīvotāji ar salīdzinoši augstiem ienākumiem.

39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neplāno atzīmēt Latvijas valsts svētkus (23% - drīzāk nē; 16% - noteikti nē). Salīdzinoši biežāk Latvijas valsts svētkus nesvinēs cittautieši, nepilsoņi un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemiem ienākumiem.

6% aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Kā valsts svētkus svini tu? 


Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
berrry 18. novembris 2013 17:26

Sveiciens svetkos!
Mes bijam uz paradi kopa ar gimeni,delens nu jau ir tik liels,lai saktu par patriotu audzinat,ta ka darzina viniem stasta par Lacplesa dienu,ka radies karogs utt,tad sogad pirmo reizi bernus aizvedam.Pasi gan labak pa TV skatitos,nosalam ka prusaki :D Bet ta sajuta,ka visi kopa ka tauta esam vienoti sajos svetkos ir loti patikama,it seviski tai bridi,kad atskaneja Latvijas himna :) Svetku vakarnas ir paestas,skatisimies latviesu kino :) Protams,fona deg sarkana svecite :)

Pec siem svetkiem esam aventes gaidas :)

Rebeka 18. novembris 2013 16:41

Ehh un telefons atkal manis rakstītos vārdus izkropļojis :(

Rebeka 18. novembris 2013 16:39

Biju skatīties parādi, tagad mājās dzersim šampi un ēdīsim kūku. Vakarā vēl uz sāļūtu. Tos ārpus mājas pasākumus apmeklējuma tīri dēļ bērna, jo viņam tas viss ir liels wow notikums un interesanti + patriotismu audzināmo. Man pašai gan šķiet, ka visu var labāk pa TV redzēt.

mazaa raganina 18. novembris 2013 16:08

Kūka uzcepta, vakariņas cepeškrāsnī.Saklāsim galdu un balkonā salikšu svecītes.Svētku pasākums bija vakar.

Ivetta 18. novembris 2013 14:23

Šogad apmeklēšu svētku koncertu un apbalvojuma ceremoniju, nolikšu svecīti pilsētas sveču gaismās. Dievkalpojums izskatās, ka izpaliks. nepagūšu aiziet. Vakarā skatīšos TV kādas aktivitātes saistībā ar Latviju. Jānoskatās filma Sapņu komanda, ko neesmu redzējusi.

DIO, tas ir forši, ka esi ar Latviju, lai arī atrodies ārpus tās :)

VIT@ 18. novembris 2013 11:02

Kārtojot māju, domājot par ēdienkarti un gaidot pēcpsudienu. Pavisam nopietni :D Šodien neko nedomāju strādāt, lai gan dzīvoju ārzemēs, taču svētku agrās vakariņas būs. Un būs baigi forši :) Aizdegšu svecītes, fonā ēdienam skanēs latviešu dziesmas :)