Diskusija: Kā tu apsveic citus svētkos?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. decembris 2013 00:00
1590

61% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka Ziemassvētkos vēlētos sveicienu saņemt apsveikuma kartītes formātā, taču realitātē tikai 16% cilvēku tādā veidā apsveic citus, 45% sveicienam izmanto telefona zvanu vai īsziņu un 13% sveicienu sūta elektroniski, liecina bistro tīkla „Lido” veiktās aptaujas* dati.

 

Gatavojoties Ziemassvētkiem LIDO izpētījis Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanas paradumus un vēlmi apsveikumus saņemt. Aptauja parāda, ka visvairāk cilvēku jeb 61% vēlētos Ziemassvētkos saņemt Ziemassvētku apsveikuma kartīti un 16% cilvēku ir apmierināti ar apsveikuma saņemšanu zvana vai īsziņas veidā. Taču, jautājot, par to, kādā veidā cilvēki paši sūta apsveikumus, atklājās, ka kartītes sūta salīdzinoši maz cilvēku, tikai 16% respondenti, lielākā daļa jeb 45% apsveic piezvanot vai nosūtot īsziņu, 6% Ziemassvētkos apsveikumus nesūta vispār.

 

„Senos laikos cilvēki svētkos viens otram rakstīja garas vēstules, taču lai tās uzrakstītu pagāja vairākas dienas, tādēļ popularitāti iemantoja apsveikuma kartītes. Līdz ar mobilo telefonu ēru un arvien steidzīgāko cilvēku dzīves ritmu, Ziemassvētku kartītes tiek sūtītas vēl retāk. Tomēr pēc aptaujas rezultātiem redzam, ka tieši pa pastu saņemti vēlējumi cilvēkus spēj iepriecināt visvairāk, nekā vienkārša īsziņa, „ stāsta Rita Auziņa, AS LIDO valdes priekšsēdētāja. 

 

Kā tu apsveic svētkos citus?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 10. decembris 2013 12:18

Katru gadu cenšos tālākiem radiem aizsūtīt pastkartes!(emo)

Rebeka 10. decembris 2013 11:25

Esmu ļoti slikta, apsveicu tikai pašus tuvākos, neaizraujos ar masveida sms izsūtīšanu visiem kas kontaktu sarakstā un sveicieniem FB/ draugos utt... (pat dzimšanas un vārda dienās, reti kuru apsveicu). Pārsvarā, ja apsveicu daru to klātienē (omei un opim gan piezvanu un papļāpāju ja netieku aizbraukt līdz viņiem).

Ir gadījumi kad uznāk iedvesma un apsveicu arī elektroniksi, vai ar sms vai tamlīdzīgi, bet nezinu, tās ir kaut kādas īpašās dienas, kad uznāk garastāvoklis atbilstošs.

Pastkartīšu sūtīšana ir skaista padarīšana, taču man tās nepavisam nepatīk saņemt, JO tad tas atkal ir lieks papīra gabals, kurš mājās stāv un izmest žēl, jo cilvēks kurš sūtījis darījis to no sirds, bet likt un glabāt arī nav kur, tāpēc es mocos ar tām, kuras man ir bijušas un vienmēr besos par to cik daudz vietu tās visas aizņem.

Nu lūk tā kā esmu pamatīgs Grinčs uz apsveikšanas padarīšanu, tad arī pati apsveikumus īpaši negaidu :D :D :D

Man ļoti patīk dāvināt dāvanas, reālas dāvanas ne virtuālās.