Dievišķajam dzērienam pa pēdām...

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. augusts 2017 13:04
1328

Vīna vēsture ir cieši saistīta ar cilvēces vēsturi. Dievu dzēriens, kuru baudīja gan jauni, gan veci, bagāti un ne tika turīgi ļaudis, veselie un ar dažādām slimībām sirgstošie.

Pirmā vīna izcelsmes vieta zinātniekiem vēl aizvien ir noslēpums, bet vēsturiskās liecības par vīnu ir atrodamas Gruzijas, Irānas, Armēnijas teritorijā (datējamas ar 3000 – 8000 gadu p.m.ē.). Vīna trauki ir atrasti arī Tutanhamona kapenēs. Sengrieķu mītos dievs Dioniss mācīja cilvēkiem līksmot, audzēt vīnogulājus un gatavot dievišķo dzērienu – vīnu. Tieši Grieķijā ieviesusies paraža uzdzert uz veselību, ko no grieķiem ir pārņēmušas citas tautas visā pasaulē.

Vīnam piemīt arī simboliska nozīme kristīgajā ticībā. Jēzus Kristus, veicot pirmo brīnumu, pārvērta ūdeni par vīnu. Svētajā vakarēšanā Jēzus pasniedza saviem mācekļiem vīnu, norādot, ka biķerī ielietais vīns ir viņa asinis - dieva asinis. Bībelē vīns ir pieminēt 444 reizes. Citāts no Vecās Derības: „Vīns ir veselīgs cilvēkam, ja dzersi to mēreni. Kas par dzīvi bez vīna? Tas ir radīts, lai priecētu ļaudis. Vīns, kas iedzerts laikus un mērenā daudzumā – prieks sirdij un mierinājums dvēselei.” Kristīgā baznīca nevarēja svinēt svēto mesu bez vīna, tādēļ mūki gatavoja vīnu, uzlabojot vīnogu kultūras un šķirnes un raudzējot aizvien labākus vīnus. 

Latvijas teritorijā vīnogu audzēšana vīna darīšanai nav pārāk izplatīta, tomēr mājas vīnu darīšanā saimniecības izmanto citas ogas. Latvijas vīna darītavās top vīns no upenēm, pīlādžiem, aronijām, cidonijām, avenēm, rabarberiem, āboliem, kā arī bērzu sulas un pat pienenēm.

Ceļvedis pa Latvijas vīna darītavām

Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes lielais sapnis, kas realizēts, lai darītu kvalitatīvus dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Abavas ģiemenes vīna darītavā top dzērieni no āboliem, aronijām, upenēm, avenēm, vīnogām un rabarberiem.

ABAVAS saimnieki netur sveci zem pūra un savā lauku īpašumā rīko ne tikai vīna degustācijas, bet stāsta arī par savu pieredzi vīnogu audzēšanā un vīna darīšanā. 

Līgatnes vīna darītava ir ģimenes uzņēmums, kurā vīni tiek gatavoti no Gaujas Nacionālā parka teritorijā augušām ogām, augļiem, augiem un ziediem.

Vīna baudītājiem ir iespēja apmeklēt vīna pagrabiņu Līgatnes pilsētā Lustūža klintī un degustēt  dažādus mājas vīnus.

"Zilver" dzērienu darītavā tiek ražoti vairāk kā 10 dažādu ogu, augļu, meža ogu un pat ziedu vīni. Blakus esošajā vīnotavā apmeklētajiem tiek piedāvāta iespēja nobaudīt darītos vīnus. Iepriekš piesakoties, iespējams vīndara pavadībā iziet visu vīna radīšanas procesu līdz pat sīkākajām detaļām.

Libertu ģimenes bio bērzu sulu un vīna pagrabā saimnieks pastāstīs, parādīs un ļaus degustēt visu, kas gatavots no bērzu sulām, arī vīnu un ko stiprāku.

Durbes veltes ražo mājas vīnus, balstoties uz uz klasiskām vērtībām un tradicionālām produktu pagatavošanas metodēm, kurās netiek izmantotas gandrīz nekādas e vielas. No 20.aprīļa līdz 1.novembrim grupām (10-40cilv.) tiek piedāvātas vīnu degustācijas. Degustācijā tiek piedāvāti 8-9 vīnu veidi. 

Ģimenes saimniecībā "Drubažas" ir iekopts vīnogu dārzs. Saimniecībā top garšīgi ķiršu, aveņu, ķirbju, upeņu un vīnogu vīni. Apmeklētājiem ir iespēja piedalīties mājas vīnu degustācijā un sajust senatnes elpu vīna pagrabā, kā arī dzirdēt saimnieku stāstus un pieredzi. Iepriekš pieteikties.

Smiltenē vīna cienītājiem ir iespēja doties aizraujošā ekskursijā pa viesnīcas Park Hotel Brūzis pagrabiem, kuros tiek glabāts Smiltenes sidra un vasaras ogu vīns. Ekskursijas laikā ir iespēja uzzināt, ar kādām tehnoloģijām šo dzērienu pagatavo, kādas izejvielas izmanto īpašās garšas iegūšanai, kā arī vēl citas lietas.

Ja jums interesē vīns un patīk labi pavadīt laiku, esiet laipni gaidīti ciemos Aizputes vīna darītavāViesmīlīgie vīndari pastāstīs par vīna izgatavošanu un dalīsies savā pieredzē. Vīna pagrabos būs iespējams nobaudīt dažādus izsmalcinātus augļu un ogu vīnus, meklējot sev tīkamākās garšu un smaržu nianses. Vīndaru pavadībā interesenti var izgatavot arī paši savu vīnu.

MATILDE ir gardu un bagātīgas garšas buķetes apveltītu augļu, ogu un ziedu vīna darītava Kocēnu novadā, kurā vīna cienītājiem tiek piedāvātas arī vīnu un vermutu degustācijas.

Tērvetes vīna darītavā ir iespējams apskatīt saimniecību un degustēt vīnus ar omulīgām sarunām par vīna tapšanu jaukā lauku ainavā Tērvetes upes krastā.

Naukšēnu vīna darītava piedāvā izbaudīt neparastos Paradīzes dārza augļu un ogu vīnus, sidrus un dzirkstošos vīnus. Apmeklētājiem ir iespējams uzzināt vairāk par saimniecību, vīna darīšanu, kā arī degustēt vīnus.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies