Dāvanu ceļvedis: kādas viedierīces dāvināt Ziemassvētkos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 20. decembris 2021 08:06
320

Ko dāvināt tuviniekiem un draugiem Ziemassvētkos ir vienmēr aktuāls jautājums īsi pirms svētkiem.  Diemžēl bieži vien dāvanas meklēšanas process ne vienmēr sagādā sajūsmu pašam dāvanas devējam, jo plašā veikalu un preču izvēle, un pārdomas par saņēmēja vēlmēm rada apjukumu un satraukumu, tādējādi novilcinot dāvanu iegādi līdz pat pēdējam brīdim. Dažādas viedās ierīces vienmēr ir laba un praktiska dāvanas ideja, it sevišķi šobrīd, kad tehnoloģiju nozare ir piedzīvojusi īstu attīstības “sprādzienu”. Lai palīdzētu orientēties mūsdienu tehnoloģiju tirgus aktualitātēs, tehnoloģiju eksperts ir apkopojis Ziemassvētku dāvanu idejas dažādām vēlmēm. 

Mūzikas entuziastiem

Sākumā varētu šķist, ka īstenam mūzikas mīļotājam, piemeklēt pareizo dāvanu būs grūti, jo kompaktdiski vai MP3 atskaņotāji, kuros savulaik bija atsevišķi jāpārnes dziesmu faili, jau ir sena pagātne un tos ikdienā lieto vien retais. Šobrīd dažādas mūzikas straumēšanas platformas ļauj ikvienam klausīties savas mīļākās dziesmas no jebkuras ierīces, tādējādi apgrūtinot dāvināšanas procesu, ja vēlamies uzdāvināt kādu mūzikas albumu vai ierakstu, to visticamāk nāksies darīt tiešsaistē. 

“Mūzikas entuziastiem šobrīd vieglāk kā jebkad agrāk ir piekļūt dažādām dziesmām, taču tas nenozīmē, ka nevaram uzlabot viņu klausīšanās kvalitāti. Veikalos ir pieejams ļoti plašs klāsts ar dažādām austiņām un skaļruņiem, kas var ievērojami uzlabot klausīšanās pieredzi. Piemēram, ja ir zināms, ka potenciālās dāvanas saņēmējam nav ērtas un kvalitatīvas austiņas, tad, iespējams, tas ir tieši tas, kas viņam vajadzīgs,” stāsta  Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā. 

Eksperts atzīmē, ka lai izvēlētos īstās austiņas no plašā klāsta, jāpadomā par dažiem kritērijiem: austiņas, kas ievietojamas ausīs, vai pāri tām, bezvadu vai austiņas ar vadu, austiņu krāsa un arī dažādas funkcijas, piemēram, trokšņu slāpēšana, kas šobrīd ir īpaši aktuāla attālināto mācību un darba laikā. Ja saņēmējam jau ir labas austiņas, tad varbūt pārnēsājamais skaļrunis būs labāka alternatīva, ko ērti paņemt līdzi brīvdienās vai atpūšoties ar draugiem. Daži no piedāvājumā esošajiem skaļruņiem var noderēt pat kā lieliski interjera dekori.  

Ziemas prieku baudītājiem

Šogad ziema mūs īpaši lutina. Parasti pietiekami biezu sniega kārtu varam sagaidīt vien pēc Jaunā gada, taču jau tagad ziemas sportu cienītājiem ir iespēja baudīt dažādus aktīvos sporta veidus gan uz kalna trasēm, gan uz piemājas slidkalniņa. 

“Ja jūsu tuvinieku lokā ir kāds aizrautīgs slēpotājs vai snovbordists, tad atbilstoša dāvana būs viedpulkstenis, kas spēj uzraudzīt dažādus ķermeņa mērījumus fizisko aktivitāšu laikā. Snovbordistiem un slēpotājiem īpaši interesanti ir novērtēt kāds attālums veikts un kāds maksimālais ātrums sasniegts brauciena laikā, kam parocīgs būtu kāds no Huawei Watch GT 3 sērijas viedpulksteņiem ar vairāk nekā 100 sporta uzraudzības režīmiem,” skaidro tehnoloģiju eksperts. 

Tāpat auksto laikapstākļu cienītājiem aktuāli būs arī ārējā mobilā uzlādes iekārta jeb labāk zināma kā Power bank, kas izglābs brīžos, kad ekstrēmie laikapstākļi ietekmē viedtālruņa akumulatora spējas, papildina M. Tillers. 

Attālinātā darba censoņiem

Darbs un mācības no mājām sniedz gan savus plusus, gan mīnusus. Lielākā daļa no mums ir saskārušies ar izaicinājumiem iekārtot ergonomiski ērtu darba vietu, kas stimulētu gan stāju, gan darba produktivitāti. 

“Labam tehniskajam aprīkojumam ir tikpat liela nozīme kā darba vietas iekārtojumam. Dāvanas saņēmējam, kas strādā no mājām ar klēpjdatoru, īpaši noderēs bezvadu tastatūra vai datorpele, kas ļauj ērtāk pavadīt garās stundas pie datora. Tāpat ārkārtīgi ērts būs klēpjdatora paliktnis, kas paceļ ierīci virs galda līmeņa, ļaujot acīm skatīties taisni uz priekšu nevis uz leju, kas var negatīvi ietekmēt sēdēšanas pozu. Arī ergonomisks darba krēsls būs lieliska dāvana jebkuram, kurš šobrīd pacieš virtuves taburetes neērtības darba laikā. Apdomājot saņēmēja ērtības, dāvana sniegs ne tikai prieku, bet arī parūpēsies par primārajām saņēmēja vajadzībām,” iesaka M. Tillers.  

Radošajiem prātiem

Radošumam ir jāļauj izpausties un mūsdienu tehnoloģijas piedāvā neskaitāmus risinājums, kas ļauj ērtāk paplašināt katra dotības, ērti apstrādājot bildes, video vai radot kaut ko jaunu un nebijušu.

“Šobrīd īpaši populārs rīks ir planšetdators. Gan pieredzējušiem radošās sfēras pārstāvjiem, gan jaunajiem censoņiem šāda dāvana būs īpaši noderīga, lai izmēģinātu jaunus apstrādes un zīmēšanas veidus, kas ļaus mākslas darbu uzreiz pārnest digitālajā vidē. Galvenais pirms iegādes pārliecināties par ierīces jaudu, lai apjomīgāku failu apstrādes laikā nenotiek pārrāvums vai neparedzēta kļūda. Tāpat, ja planšetdators ir jau īpašumā, atjautīga dāvana būs viedais irbulis, kas atvieglo darbu ar skārienjutīgiem ekrāniem, ļaujot veikt niansētākus labojumus radošā darba rediģēšanai. Meklējot ierīci vai viedpalīgu radošam cilvēkam, galvenais domāt, kā šī dāvana var palīdzēt viņa radošajā procesā,” stāsta tehnoloģiju eksperts. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies