Dabas koncertzāle

thezeezee
thezeezee 25. jūlijs 2013 11:53
2899

Vai esi dzirdējusi par pasākumu Dabas koncertzāle? Ja esi dzirdējusi un arī apmeklējusi šo pasākumu, tad šobrīd noteikti kavējies patīkamās atmiņās. Ja neesi dzirdējusi – nebēdā, tūlīt pastāstīšu par vienreizēju piedzīvojumu dabā.

Pāris gadus atpakaļ ar draugiem devāmies ikgadējā telšu braucienā un pavisam nejauši atradāmies netālu no Dabas koncertzāles notikuma vietas. Izdomājām, ka būtu jauki vakarā aizbraukt un apskatīties, kas īsti tur notiek. Gaidīju vienkāršu koncertu, taču saņēmu pamatīgu pārsteigumu – garīgu baudu acīm un ausīm. Tas bija kaut kas vienreizējs, skaists un emocionāls!

Kāpēc dabas + koncertzāle? Tāpēc, ka šie pasākumi notiek dabā un ir gan informatīvi un izzinoši, gan izklaidējoši. Pasākums tiek veidots divās daļās – zinātniskā daļa, kurā būs interesanti kā pieaugušajiem tā bērniem uzzināt ko jaunu un piedalīties darbnīcās, kas veltītas galvenajam varonim. Otrā daļa ir koncerts ar mūziku, gaismām un video projekcijām, ko veido Dabas koncertzāles mūzikas producents Ingus Ulmanis kopā ar citiem mūziķiem un pasākuma režisoru Robertu Rubīnu.

Dabas koncertzāle ir viens no vērienīgākajiem vides izglītības pasākumiem Latvijā.  Apliecinājums tam ir arī Eiropas Savienības dalībvalstu vides komunikatoru tīkla «Green Spider Network» konkursā iegūtā pirmā vieta par 2012. gada labāko vides kampaņu Eiropas Savienībā.

Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumus rīko biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā Ogres, Ikšķiles, Limbažu un Viļķenes pašvaldībām, jo tieši šajās apkaimēs šogad notiek Dabas koncertzāle.

Katru gadu Dabas koncertzāle vērš sabiedrības uzmanību kādai konkrētai zinātnes tēmai, augam, dzīvniekam – 2011.gadā aļģei Fucus vesiculosus, 2012.gadā sarkanajam krupim Bombina Bombina, taču šogad galvenais varonis ir Oss.

Osi ir zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Tos veido ledājūdeņu upju oļaini un smilšaini nogulumi. Vārds oss cēlies no zviedru val. åsar.  Īrijā tos sauc esker (senākas formas eskir, escar, eskar, no senīru val. eiscir). Latvijā tos vairāk pazīst ar nosaukumu kangari, kas no lībiešu valodas tulkojams kā „smilšaina grēda cauri purviem”. Mūsu zemes lielākie osi ir Mazie Kangari, Lielie Kangari, Ogres Kangaru Augstie un Zilie kalni.

2013. gada Dabas koncertzāle notiek 27. jūlijā Viļķenes Ungurkalnā un 3. augustā Ogres Augstajos kalnos.

Šeit iepriekšējo gadu video ieskatam. Šis ir 2011.gads ar Fucus vesiculosus:

un šis ir Bombina Bombina:

Pagatavojiet siltu tēju, maizītes, paņemiet siltu pledu un segu, uz kuras sēdēt un dodieties šajā Dabas piedzīvojumā!

Vairāk informācijas: www.dabaskoncerts.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
avokado 25. jūlijs 2013 16:23

Dikti gribas kaut kur aizbraukt,bet nezinu vai tikšu galā ar mazajiem.Pašai gribas atpūsties un šī izskatās vieta priekš manis.