Concertgebouw Džeza orķestris un Latvijas Radio bigbends Rīgas festivālā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. jūnijs 2019 10:04
343

VSIA “Latvijas Koncertu” rīkotajā Rīgas festivālā šā gada 4. jūnijā uz Rīgas Kongresu nama skatuves unikālā lielkoncertā satiksies divi izcili džeza bigbendi - Concertgebouw džeza orķestris un Latvijas Radio bigbends. Koncertā skanēs kompozīcijas no Concertgebouw džeza orķestra jaunākā albuma “Crossroads”, “Latviešu džeza svīta” un citi skaņdarbi.  

Čiks Korea (Chick Corea), Kurts Elings (Kurt Elling), Brenfords Marsaliss (Branford Marsalis), Kristians Skots (Christian Scott), Rojs Hargrovs (Roy Hargrove), kā arī leģendārais Hammond B3spēlētājs Dr. Lonijs Smits (Dr Lonnie Smith), tikai daži no vārdiem, ar ko Concertgebouw Džeza orķestris regulāri sadarbojas. Orķestris pulcē labākos Nīderlandes džeza mūziķus; katrs no viņiem ir izcils solists, improvizētājs, kā arī rūpīgs ansambļa mūziķis. Līdztekus aktīvai komponēšanai un aranžēšanai, lielākā daļa mūziķu lepojas ar solo karjerām gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī 

‘’Unikāla iespēja klausītājam vienā vakarā dzirdēt divus profesionālus Eiropas bigbendus. Vēl jo vairāk, ja abas vienības parāda savu pēdējo, aktuālāko veikumu. Šajā reizē būs dzirdama abu kolektīvu dalībnieku oriģinālmūzika. Holandiešu izpildījumā 2018. gada albums ‘’Crossroads’’ un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā - ‘’Latviešu Džeza svīta’’. Šī ir iespēja dzirdēt pēdējā laika aktualitātes šajā žanrā, meklēt kopīgo un atšķirīgo’’ - Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

 

Par šī kolektīva profesionālām kvalitātēm liecina viņu saņemtās balvas. Edison Jazz&World 1999. gadā par albumu “Festival”, 2010. gadā par albumu “Blues for the Date”. Šo pašu albumu prestižais All About Jazz New York žurnāls nosaucis par vienu no labākajiem lielo kolektīvu albumiem. Orķestra dibinātājs Henks Mētgērts (Henk Meutgeert) 1999. gadā saņēmis North Sea Jazz festivāla balvu Bird Award. Viņš bija arī pirmais nīderlandietis, kas saņēmis Concertgebouw balvu (2016).

Rīgas festivāla koncerti notiks no 26. maija līdz 21. jūnijam. Šogad festivālā skanēs emocionāli piesātināta un romantiska mūzika, kā arī džeza skaņdarbi. Uz skatuves kāps pianisti Vestards Šimkus un Antons Ļahovskis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, Concertgebouw  džeza orķestris. Festivāla ietvaros notiks Latvijas valsts simtgades projekta "Latvijas gredzens" koncertuzvedumu atkārtojumi. 

Biļetes uz koncertiem “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam