Ceļu uzsācis projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. decembris 2018 15:24
765

Dzejolis dzīvs ir ne vien uzrakstītājā vārdā, bet dzīvs ir tad, ja cilvēks to lasa, runā un klausās.Ar šādu moto šogad, Latvijas simtgadē, un, gatavojoties Māra Čaklā 80.gadu jubilejai, kas tiks svinēta 2019.gada 16.jūnijā, tapa projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis”. Tas publicēts Māra Čaklā mājaslapā www.mariscaklais.com

Projekta autori ir dzejnieka dēls Ingmārs Čaklais un mazdēls Eduards Čaklais. „Māra Čaklā atstātā literārā un radošā mantojuma sakārtošanā vēl daudz darāmā, tāpēc nolēmām tajā ielikt arī savu – ģimenes artavu. Kaut arī dzīvojam Lielbritānijā, mums, tāpat kā Latvijai, tas ir svarīgi . Mēs mudinām atdzīvināt un radīt ko jaunu, jo tieši tas būtu tas, par ko Māris Čaklais visvairāk priecātos,” saka projekta veidotāji. 

Projektā aicināti piedalīties Māra Čaklā laikabiedri, ar kuriem viņš kopā strādājis, domājis, dzejojis, plānojis, sapņojis un vienkārši saticies, pavadījis kādu minūti vai ilgāku laiku. 

Šonedēļ, 11.decembrī, vietnē www.mariscaklais.comir publicēti trīs pirmie Dzīvie dzejoļi, kurus ielasījuši aktieris Pauls Butkēvičs, komponists Juris Kulakovs un dzejnieks Knuts Skujenieks. 

Projektā jau iemūžinātas vairāk nekā 40 Latvijas personības, kas runā Māra Čaklā dzejoļus, katru darba dienu pa vienam dzejolim tiks dāvāts klausītāju un skatītāju baudīšanai.

Projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis” vēl turpinās, visi sarunātie vēl nav ierakstīti un jebkurš savā veidā var būt dalībnieks. „Ja Tev ir kāds Māra Čaklā dzejolis, kas Tev ir jāizstāsta citiem (iespējams arī pamatojums, kāpēc tieši šis dzejolis, jo reizēm pamatojums ir svarīgāks nekā pats dzejolis), gaidīsim to videoierakstā. Kurš ir Tavs Māra Čaklā dzejolis? Piedalies arī Tu!”, aicina projekta idejas autori.  

Projekts publicēts Māra Čaklā mājaslapā www.mariscaklais.com 

Projektu atbalsta Latviešu Kultūras centrs Birmingemā. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies