Ceļojums uz Turciju: 5 lieliskas pilsētas, ko vērts apmeklēt!

Autors: dolo_acca21, 2016. gada 27. aprīlis, 10:47:33
Ceļojums uz Turciju: 5 lieliskas pilsētas, ko vērts apmeklēt!

Turcija neapšaubām ir ne tikai brīnišķīgs, bet arī salīdzinoši ar citām kultūras bagātām un lieliskām valstīm, diezgan lēts galamērķis. Auto noma RentMama iesaka apmeklēt šīs 5 pilsētas, ja kā savu nākamo ceļojumu esi izvēlējusies tieši uz Turciju!

 

1. Stambula, - tā reiz bijusi Osmaņu un Bizantijas impērijas centrs, šodien ir lielākā pilsēta Turcijā un viena no lielākajām pasaulē. Stambula stiepjas pāri jūras šaurumam, kas savieno Āziju un Eiropu, padarot to par vienīgo pilsētu pasaulē, kas aptver divus kontinentus. Iespaidīga arhitektūra, vēsturiskās vietas, lieliski ēdieni, iepirkšanās, naktsdzīve un eksotiska atmosfēra padara Stambulu par apmeklēšanas vērtu vietu. Vecpilsētā iespējams apskatīt pilsētas iespaidīgākās vēsturiskajās vietas – Svētās Sofijas muzeju, Zilo mošeju un Topkapi pili.

 

2. Antālija ir liela, dinamiska pilsēta, kas gatava iepriecināt tūristus ar daudziem kūrortiem, viesnīcām, bāriem un restorāniem. Antālija ir pilsēta ar krāšņām pludmalēm un sulīgi zaļiem kalniem, kuros apskatāmas arī senās drupas. No peldēšanas, kuģošanas un kalnos kāpšanas, līdz ekskursijām un ģimenes izklaidēm, Antālija piedāvā kaut ko ikvienam. Pasgaidājoties pa vecpilsētu, pilsēta piedāvā iespēju ielūkoties pilsētas senajā pagātnē, apskatīt romiešu vārtus, labirintam līdzīgu ielu un vēsturisko mantojumu, kas ietver senu pulksteņa torni.

 

3. Turcijas galvaspilsēta Ankara ir dzīvības pilna, moderna pilsēta, kas ir mājvieta valdības ēkām, tirdzniecības uzņēmumiem, universitātēm un ārvalstu vēstniecībām. Ankara ir svarīgs transporta mezgls, kas savieno ar citiem galvenajiem galamērķiem Turcijā. Pati pilsēta piedāvā dzīvīgu mākslas un kultūras ainu, ar lielu koncentrāciju uz muzejiem, tostarp muzeju par Anatolijas civilizāciju.

 

4. Auto nomas portāls RentMama sevišķik iesaka apmeklēt Mardinu, kas ir viena no vecākajām apmetnēm reģionā. Pilsēta vislabāk pazīstama ar savu kultūras daudzveidību un vecpilsētas smilšakmens ēkām, kas izveidotas kalna stāvumā. Ielu labirints ved apmeklētājus gar rindu skaistām un populārām vietām, piemēram, Zafaran klosteri, kas ir viens no vecākajiem klosteriem pasaulē, un Sultan Isa Medresesi viduslaiku pieminekli, kas reiz kalpojis kā astronomiskā observatorija. Netālu apskatāms arī Dara ciems ar romiešu drupām. Uz Mardinu vērts doties, lai iepazītu skaistas vēstures liecības.

 

5. Troja ir sena pilsēta, kas slavena pateicoties Homēra eposam Iliāda. Saskaņā ar eposu, pieņemot mitoloģijā aprakstīto leģendāro Trojas karu, tas noticis jau 13. gadsimtā pirms mūsu ēras. Šodien pilsēta ir arheoloģisko atklājumu iecienīta vieta ceļotājiem no visas pasaules. Pilsētā atradīsiet speicāli veidotus arheoloģisko laukumus, kur iespējams skaidri izsekot izrakumiem un iespējams iegūt priekšstatu par to, kā senā pilsēta izskatījās. Ar labu gidu ekskursija būs ļoti aizraujoša. Pilsētā atradīsiet  koka reprodukcija Trojas zirgam, kas it sevišķi patiks bērniem!~

 

Iesaka: RentMama auto noma